BUKOLANDIA: TURYDLAKI / WYSPA GIBONÓW / SAFARI, CZYLI KOLEJNE PREMIERY POLSKIEJ ANIMACJI NA IPLEX.PL

Dotychczas o premierach polskiej animacji na IPLEX.PL informowaliśmy przed ich nastaniem. Od tego tygodnia zmieniamy taktykę. Bądźcie czujni, bowiem kanały O!PLA JUNIOR i O!PLA SENIOR z każdym tygodniem są coraz bogatsze. 

Mijający tydzień przyniósł następujące premiery:

14.01.2014: BUKOLANDIA: TURYDLAKI (2005), reż. Leszek Gałysz; 23′
15.01.2014: WYSPA GIBONÓW (2010), reż. Małgorzata Bosek; 8’45”
16.01.2014: SAFARI (2009), reż. Marek Serafiński; 13’27”

W celu poprawienia jakości odtwarzanego filmu, prosimy w dolnym pasku – między czasem, a głośnością – wybrać LQ (288p).

***

14.01.2014: BUKOLANDIA: TURYDLAKI (2005), reż. Leszek Gałysz, scen. Jerzy Niemczuk, Leszek Marek Gałysz, muz. Robert Rząca, prod. J&P Studio Grafiki Filmowej; 23′

BUKOLANDIA_TURYDLAKI

Film opowiada o gromadce śmiesznych stworków, zamieszkujących ogromny buk rosnący w puszczy. Drzewo to mieszkańcy nazwali BUKOLANDIĄ. TOTA, WIEDZIOREK, ELIZAD, KIWAK, ZEMBULA i BULBER stanowią skrzyżowanie fantastycznych postaci rodem z bajki, o zewnętrznych cechach zwierząt i osobowości dzieci. W okolicach Bukolandii, na hałaśliwym i kopcącym pojeździe, pojawiają się intruzi, TURYDLAKI. Śmiecą, hałasują i zanieczyszczają środowisko naturalne. Bukolandczycy grzecznie proszą o ciszę i spokój, a gdy to nie pomaga, starają się wypłoszyć intruzów na wszystkie możliwe sposoby. Łowią chmurę na niebie za pomocą sieci rybackiej, przeciągają nad biwak nieproszonych gości i zlewają deszczem przetykanym grzmotami i błyskawicami. TURYDLAKI mimo że przemoczone, nie dają za wygraną. Jednak nieoczekiwanie w trakcie awantury, usłyszawszy ptasie trele, tak bardzo zafascynowały się muzyką natury, że postanawiają nauczyć się pięknego śpiewu. Wtórują ptakom coraz lepiej i piękniej aż w końcu dorównują im w śpiewie. Turydlaki odjeżdżają, a Bukolandczycy mają znowu czyste powietrze i spokój oraz dowód na zbawienną moc sztuki.

***

ZOBACZ INNE FILMY LESZKA GAŁYSZA: RYBAK NA DNIE MORZA i SZALONY ZEGAR

***

15.01.2014: WYSPA GIBONÓW (2010), reż. Małgorzata Bosek, scen. Małgorzata Bosek, muz. Maciej Majewski, prod. Serafiński Studio Graficzno – Filmowe; 8’45”

WYSPA GIBONOW

Niewinna wizyta w zoo staje się dla pary bohaterów pretekstem do refleksji nad własnym życiem. Rzecz o skrajnie odmiennym widzeniu tego samego, nie docenianiu cudzej pracy, równowadze przeciwieństw oraz niezwykle trudnej sztuce bycia w związku.

NAGRODY & WYRÓŻNIENIA:

  • 2010 Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA)-Wyróżnienie w kategorii filmu profesjonalnego
  • 2011 Łódź (Se-Ma-For Film Festival)-Nagroda dla najlepszego reżysera
  • 2012 Katowice (Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Ars Independent”)-Wyróżnienie w Konkursie Animacji

***

ZOBACZ FILM DOKUMANIMO MAŁGORZATY BOSEK

***

16.01.2014: SAFARI (2009), reż. Marek Serafiński, scen. Marek Serafiński, muz. Bartłomiej Oleś, Marcin Oleś, prod. Serafiński Studio Graficzno – Filmowe; 13’27”

SAFARI

Surrealistyczno-groteskowa historia o rywalizacji i poszukiwaniu idealnej partnerki, zrealizowana przez autora znakomitego WYŚCIGU (1989).

***AAB - Kopiaiplex.pl_logo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s