GOŚCIE O!PLA: TADEUSZ WILKOSZ WE WŁOSZCZOWIE!

A jak Pan zrobił ten laser? A jak Pan zrobił wodę? A jak chodziły śmieci? A jak się wymienia lalce głowę? A jak…? A jak…? A jak…? Dorośli mogli by się uczyć od włoszczowskich dzieci, jak aktywnie uczestniczyć w spotkaniu z twórcą! 16 kwietnia 2014 Mistrz Polskich Dobranocek, TADEUSZ WILKOSZ, był Gościem II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA we WŁOSZCZOWIE.

TADEUSZ WILKOSZ, WŁOSZCZOWA, 16.04 (2)Tadeusz Wilkosz wpisuje się do Księgi Pamiątkowej Domu Kultury we Włoszczowie.  Asystuje mu Smok Barnaba (zdj. Marek Gawron).

***

Obchodzącego w tym roku 80-te urodziny artystę podjęto we Włoszczowie z zasłużonymi honorami. Był tort i bukiet… kwiatu paproci! Na Jubilata czekała też wyjątkowa niespodzianka – wystawa prac zainspirowanych Misiem Colargolem, jednym z najsłynniejszych bohaterów bajkowych światów TADEUSZA WILKOSZA. Autorami prac były dzieci z Klubu Młodego Plastyka „DeK-art.cik” pod kierunkiem Pani Marii Dudkiewicz – instruktora plastyki w Domu Kultury we Włoszczowie.

2014-04-16 15.35.18Wystawa prac dzieci z Klubu Młodego Plastyka „DeK-art.cik” zainspirowanych Misiem Colargolem (zdj. O!PLA).

***

TADEUSZ WILKOSZ spotkał się z dziećmi po projekcji odnowionej wersji pełnometrażowego, aktorko-animowanego filmu TAJEMNICA KWIATU PAPROCI (2004), zrealizowanego w łódzkim studiu ANIMA-POL.

TADEUSZ WILKOSZ, WŁOSZCZOWA, 16.04Pamiątkowe zdjęcie z Mistrzem Polskich Dobranocek (zdj. Marek Gawron).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s