RE-PREMIERA CYFROWA „JACKA & PLACKA” 1-GO CZERWCA W WARSZAWIE, A NASTEPNIE NA WIELKIM FINALE O!PLA W ŁODZI!

Już 1-go czerwca o 13:30 w Kinie Muranów w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Re-Premiera odnowionego cyfrowo JACKA & PLACKA (1992) Leszka Gałysza, czyli najbardziej rockowej animacji w historii polskiej kinematografii! Tydzień później (8.06.2014 o 14:30) „cyfrowy” JACEK & PLACEK zaprezentowany zostanie podczas Wielkiego Finału O!PLA w Muzeum Kinematografii w Łodzi!

ukradli księżyc

Pełnometrażowa adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego o przygodach dwójki niesfornych i bardzo leniwych braci bliźniaków, którzy zrobią wszystko, aby tylko nie musieć pracować: od kradzieży zaczarowanej marchewki, po porwanie księżyca… Jedna z najwspanialszych animacji w historii polskiej kinematografii (I Nagroda w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany na MFF Santa Clarita Valley w Los Angeles w 1994), z niezapomnianą muzyką Lady Pank, w końcu doczekała się rekonstrukcji cyfrowej!

***

WIELKI FINAŁ O!PLA w dn. 5 – 8 czerwca w Łodzi!

O szczegółach kolejnych animowanych atrakcjach Wielkiego Finału O!PLA dowiecie się już wkrótce!

BĄDŹCIE CZUJNI!

Królik i Placek

Głównym Organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” jest niezależny promotor animacji – ANIMATION ACROSS BORDERS.

Patronami Medialnymi O!PLA 2014 są: KLATKAPOKLATCE.PL / MAGAZYN FILMOWY SFP / MALEKINO.PL / MIESIĘCZNIK KINO / O.PL POLSKI PORTAL KULTURY / QLTURKA.PL / TVP KULTURA / WYWROTA.PL.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s