„OJCIEC WIE NAJLEPIEJ” MONIKI KUCZYNIECKIEJ OTWORZY WIELKI FINAŁ O!PLA 2014!

Tego nie było w planach, póki nie pojawiła się O!PLA, i nie zaproponowała, aby spróbować wyabstrahować animowane fragmenty spektaklu Teatru Robotycznego pt. „OJCIEC WIE NAJLEPIEJ” w reżyserii Pawła Kolanowskiego, i stworzyć z nich niezależny film. Przynajmniej na ten jeden raz, na tę jedną wyjątkową projekcję w ramach Otwarcia Wielkiego Finału O!PLA 2014!

TERMIN: 05.06.2014 || 18:15
MIEJSCE: KINO KINEMATOGRAF (pl. Zwycięstwa 1, Łódź)

OJCIEC WIE NAJLEPIEJ  3

Po „Bajkach robotów” i matematycznym eseju o Flatlandii, mechaniczne gwiazdy Teatru Robotycznego postanowiły zmierzyć się z klasyczną prozą. OJCIEC WIE NAJLEPIEJ Hansa Christiana Andersena to pierwsza adaptacja baśni na scenie Teatru Robotycznego. Fabuła przenosi nas do wiejskiej chaty, w której mieszkają główni bohaterowie – zgodne i kochające się małżeństwo. Wkrótce gospodarz wyruszy na targ, by sprzedać konia lub zamienić go na coś bardziej przydatnego w obejściu. Z czym, wróci do domu? I co z tego wyniknie?

Spektakl zbudowany jest na kontrastach. Zaawansowani technologicznie aktorzy nie tylko odtwarzają ludzkie postaci, ale także – mimo swej industrialnej przynależności – przenoszą się na wieś. Metaliczna, futurystyczna natura robotów kontrastuje z miękkością plasteliny, wykorzystanej w oryginalnych animacjach MONIKI KUCZYNIECKIEJ, autorki teledysków (m.in. Czesława Mozila, czy grup Bajzel, Dagadana, Voo Voo), laureatki wielu prestiżowych konkursów.

OJCIEC WIE NAJLEPIEJ 2

OJCIEC WIE NAJLEPIEJ to jeden z mniej znanych utworów Andersena, przełamujący jego stereotyp jako autora baśni ponurych, smutnych, przygnębiających. Ta historia jest zabawna i groteskowa. Pod jej warstwą dosłowną kryje się opowieść o szczęściu, które daje umiejętność czerpania radości z rzeczy błahych i o nagrodzie czekającej ludzi, którzy się kochają i ufają sobie nawzajem.

OJCIEC WIE NAJLEPIEJGłosów robotom użyczyli znani polscy aktorzy: Marian Kociniak (Andersen), Krzysztof Kowalewski (Chłop), Marta Lipińska (Żona) i Jarosław Boberek (Anglik i 5 pozostałych postaci). Muzyka została skomponowana i nagrana przez zespół Małe Instrumenty. Reżyserem sztuki jest Paweł Kolanowski.

Działalność Teatru Robotycznego wspiera Samsung Electronics – Partner Strategiczny i Technologiczny Centrum Nauki Kopernik. Poprzez zaangażowanie w tę inicjatywę, firma promuje innowacyjne podejście do nauki i jej rozwoju. Samsung zachęca młodych ludzi do otwartości na zdobywanie wiedzy, dostarczając zaawansowane zaplecze technologiczne, a tym samym wspierając interaktywną edukację.

Spektakle w Teatrze Robotycznym odbywają się codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach otwarcia Centrum Nauki Kopernik. Wstęp jest bezpłatny, w ramach biletów do Centrum.

_DSC0911Fragment spektaklu OJCIEC WIE NAJLEPIEJ

***

Podczas Otwarcia Wielkiego Finału O!PLA zostanie zaprezentowany także film Damiana Nenowa pt. PATHS OF HATE 3D, jako zapowiedź programu WOJNA W POLSKIEJ ANIMACJI. Kolejne filmy Otwarcia zostaną ogłoszone wkrótce!

***

WIELKI FINAŁ O!PLA w dn. 5 – 8 czerwca w Łodzi!

O szczegółach kolejnych animowanych atrakcjach Wielkiego Finału O!PLA dowiecie się już wkrótce!

BĄDŹCIE CZUJNI!

_DSC0864Fragment spektaklu OJCIEC WIE NAJLEPIEJ

Głównym Organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” jest niezależny promotor animacji – ANIMATION ACROSS BORDERS.

Patronami Medialnymi O!PLA 2014 są: KLATKAPOKLATCE.PL / MAGAZYN FILMOWY SFP / MALEKINO.PL / MIESIĘCZNIK KINO / O.PL POLSKI PORTAL KULTURY / QLTURKA.PL / TVP KULTURA / WYWROTA.PL.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s