O!PLA NA DWORCU PÓŁNOCNYM W BUKARESZCIE!

Czy istnieje lepsza przestrzeń na inaugurację drugiego sezonu projektu O!PLA ACROSS THE BORDERS aniżeli dworzec kolejowy? NIE! Już w najbliższą sobotę, 26 lipca 2014, na specjalnym ekranie rozstawionym w poczekalni głównego dworca kolejowego w Bukareszcie – Gara de Nord (Dworzec Północny), zaprezentowani zostaną wszyscy laureaci Tobołków Koziołka Matołka O!PLA 2014. Projekcja odbędzie się w ramach projektu TRAIN DELIVERY #2. Dla O!PLA będzie to już 3. reprezentacja polskiej animacji w Bukareszcie, a jednocześnie 5. w Rumunii (zobacz zeszłoroczne odsłony O!PLA ACROSS THE BORDERS).

Bez tytułu Organizowane po raz drugi TRAIN DELIVERY jest częścią większego przedsięwzięcia, jakim jest Festiwal Street Delivery, którego głównym założeniem jest przekształcenie przestrzeni publicznej miasta, aby była ona bardziej przyjazna jego mieszkańcom. Poza projekcjami filmowymi, w ramach TRAIN DELIVERY odbywają się także koncerty (na specjalnie zbudowanej scenie), spotkaniami i dyskusje z zaproszonymi gośćmi, malowanie graffiti na specjalnie podstawionych wagonach, wystawy, warsztaty i zabawy artystyczne, zajęcia dla dzieci. Tematyka większości z tych akcji związana jest z pociągami lub podróżowaniem, ale także z szeroko pojętą sztuką miejską i promowaniem zaangażowania społecznego. TRAIN DELIVERY jest koordynowane przez organizatorów festiwalu ulicznego Street Delivery, we współpracy z władzami miasta i zarządzającymi dworcem, ale w samym wydarzeniu biorą udział różnorodne stowarzyszenia i organizacje, wybrane na podstawie wcześniej zgłoszonych projektów. Projekcja laureatów O!PLA 2014 możliwa jest dzięki stałej współpracy Festiwalu O!PLA z Instytutem Polskim w Bukareszcie.

W PROGRAMIE:

STEFAN I ŻUCZEK (2012, 12’20”), Piotr Loc Hoang Ngoc, PWSFTviT ŁÓDŹ
ORAWUS (2013, 09’15”), Wojciech M. Sławuski / Wojciech Kilar
GLISTA LUCKA (2014, 7’29”), Tomasz Pawlak
ZMYSŁY PRYSŁY (2013, 6’05”), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego
CZARNE NA BIAŁYM (2013, 01’10”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ
DRUCIAK (2013, 11’29”), Anna Rękas, ZSMC WA UMCS LUBLIN
IUS PRIMAE NOCTIS – PRAWO PIERWSZEJ NOCY (2012, 4’15”), Łukasz Rusinek / R.U.T.A.
ON / OFF (2013, 06’27”), Piotr Ludwik, Fundacja Filmowa Se-ma-for
PAJĄK I MUCHY (2013, 3’30”), Tessa Moult-Milewska
SÓL I PIEPRZ (2012, 02’02”), Alicja Adamkiewicz, UMK TORUŃ
A GDYBY… (2013, 04’57”), Kamil Wójcik
O RZĄDACH MIŁOŚCI (2013, 13’15”), Adela Kaczmarek, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
TRZEJ KRÓLOWIE – PASTORAŁKA (2014, 03’20”), Anna Błaszczyk / Jan Duszyński, WJTeam
ARS MORIENDI (2013, 7’22”), Miłosz Margański, UA POZNAŃ
PAC! (2012, 01’19”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ

Projekcję O!PLA ACROSS THE BORDERS poprzedzi animowany zwiastun O!PLA stworzony przez  łódzkie Studio BUM!

***

O!PLA ACROSS THE BORDERS to międzynarodowy projekt non-profit obejmujący serię replik Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Program O!PLA ACROSS THE BORDERS 2013/2014, obejmujący laureatów i filmy z pierwszej edycji Festiwalu O!PLA, prezentowany był (w różnych konfiguracjach) w Aleksandrii (Egipt), Aradzie (Rumunia), Bratysławie (Słowacja), Belgradzie (Serbia), Budapeszcie (Węgry), 2 razy w Bukareszcie (Rumunia), Córdobie (Argentyna), Dubnie (Rosja), Edynburgu (Wielka Brytania), Florianópolis (Brazylia), Glasgow (Wielka Brytania), Grodnie (Białoruś), Iżewsku (Rosja), Kijowie (Ukraina), Kiszyniowie (Mołdawia), Kostromie (Rosja), Limie (Peru), Mariborze (Słowenia), Moskwie (Rosja), Niżnym Nowogrodzie (Rosja), Norymberdze (Niemcy), Orenburgu (Rosja), Rumie (Serbia), Rzymie (Włochy), Skopje (Macedonia), Stambule (Turcja), Tel-Awiwie (Izrael), Timiszoarze (Rumunia), Toronto (Kanada) i Walencji (Hiszpania).

AAB - Kopia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s