20 DNI DO KOŃCA NABORU O!PLA!

Jeszcze tylko przez 20 dni, a więc do końca stycznia, O!PLA czeka na Wasze filmy! W tym roku do wyboru macie aż 6 kategorii: STUDYJNĄ, SZKOLNĄ, OFF, ANIMOWANY WIDEOKLIP, ANIMOWANA FRASZKA oraz TERAZ DZIECI MAJA GŁOS! Zgłoszenie filmów do konkursu jest bezpłatne i możliwe on-line.

opla-2015-teaser-autor-tomasz-pawlak-kopia2.jpgTeaser O!PLA 2015. Autor: Tomasz Pawlak

DO POBRANIA:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY O!PLA 2015

REGULAMIN KONKURSU O!PLA 2015

***

REGULAMIN KONKURSU TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

KATEGORIE:

1. STUDYJNA > filmy zrealizowane w studiach filmowych (w tym Dyplomy realizowane poza uczelnią), posiadające dofinansowanie z państwowych źródeł (PISF, MKiDN, etc.).
2. SZKOLNA > filmy zrealizowane w szkołach filmowych / artystycznych, w tym także filmy zrealizowane przez studentów animacji w ramach warsztatów animacji.
3. OFF > filmy zrealizowane poza systemem studyjnym lub szkolnym, i nie posiadające dofinansowania z państwowych źródeł (PISF, MKiDN, etc.), a także filmy zrealizowane przez amatorów w ramach warsztatów animacji.
4. ANIMOWANY WIDEOKLIP/TELEDYSK > filmy zrealizowane do utworu muzycznego.
5. ANIMOWANA FRASZKA > filmy trwające maksymalnie 120 sekund (włącznie z napisami końcowymi).

6. TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > filmy skierowane do dzieci. W tej kategorii jurorami będą najmłodsi widzowie!

Do konkursu przyjmowane są POLSKIE FILMY ANIMOWANE, zrealizowane pomiędzy 1. stycznia 2013 roku, a 31. grudnia 2014 roku, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 50% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 22 minuty (włącznie z napisami końcowymi).

MOŻLIWE JEST ZGŁOSZENIE FILMU DŁUŻSZEGO! (SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE)

***

O!PLA 2015 odbędzie się w dn. 21 marca – 31 maja 2015 (PROJEKCJEOGÓLNOPOLSKIE: 21.03 – 24.05.2014), z Wielkim Otwarciem 21 marca 2015 oraz Wielkim Finałem w dn. 29 – 31 maja 2015 w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Podobnie jak przy dwóch pierwszych edycjach, ambicją O!PLA jest dotarcie do jak największej ilości miejscowości w Polsce. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 20 miastach i Pacanowie. Druga edycja (2014) w 44 miejscowościach (39 miastach i 5 wsiach). Lista miejsc O!PLA 2015 będzie dostępna wkrótce na oficjalnej stronie Festiwalu (www.polskaanimacja.pl).

Patronami Medialnymi O!PLA 2015 są: ANIMOWANY.PL, Film&Tv Kamera, KINO AMATORSKIE.PL, KLATKA PO KLATCE.PL, TV WULKAN

Partnerami O!PLA 2015 są: TISSOTOYS, MUZEUM KINEMATOGRAFII, KOŁO KRYTYKÓW FILMOWYCH UŁ, J&P STUDIO GRAFIKI FILMOWEJ LESZKA GAŁYSZA, WYSPA SZTUKI

opla3BIGPlakat O!PLA 2015. Autor: SlawusPolonus (www.artystaterrorysta.art.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s