„STEFANIA” NA WIELKIM OTWARCIU O!PLA 2015!

„STEFANIA… czyli wszystkie pory życia” –  tak o swoim najnowszym filmie pisze DANIEL ZAGÓRSKI, autor nagrodzonej Złotym Tobołkiem Koziołka Matołka BAJKI O JASIU I MAŁGOSI. Realizowana przez 16 miesięcy, oparta na faktach, niezwykła opowieść o starym człowieku i drzewie, doczeka się swojej kinowej premiery podczas WIELKIEGO OTWARCIA O!PLA 2015!

KIEDY: 21.03.2014, g. 20:00
GDZIE: Kino Kinematograf, pl. Zwycięstwa 1, Łódź

0@

Daniel_ZagorskiAutorem filmu jest łódzki artysta, DANIEL ZAGÓRSKI, który za poruszającą BAJKĘ O JASIU I MAŁGOSI zdobył m.in. Złoty Tobołek Koziołka Matołka na pierwszej O!PLA w 2013 roku. Choć wyświechtanym jest określenie „człowiek renesansu”, to do DANIELA ZAGÓRSKIEGO (ur. 1949 w Łodzi) pasuje ono jak ulał; z jednej strony artysta grafik warsztatowy (linoryt, akwaforta, akwatinta, mezzotinta, litografia), a z drugiej Mistrz Polski w Motolotniarstwie w 1991 roku (na samodzielnie skonstruowanej maszynie!). Przez ostatnie kilka lat uwikłany w tworzenie autorskich filmów animowanych CG (głównie 3D), za które otrzymuje zasłużone nagrody i wyróżnienia.

DANIEL ZAGÓRSKI będzie Gościem Specjalnym Wielkiego Otwarcia O!PLA 2015!

7@

***

STEFANIA jest czwartym, po PINEAPPLE CALAMARI Kasi Nalewajki, FONGOPOLIS Joanny Kożuch i SIEDEM Kamili i Mirka Sosnowskich, filmem WIELKIEGO OTWARCIA O!PLA 2015.

O kolejnych zdumiewających tytułach dowiecie się już wkrótce!

BĄDŹCIE CZUJNI!

***

O!PLA 2015 odbędzie się w dn. 21 marca – 31 maja 2015 (PROJEKCJE OGÓLNOPOLSKIE W 51. MIEJSCOWOŚCIACH: 21.03 – 24.05.2014), z Wielkim Otwarciem 21 marca 2015 oraz Wielkim Finałem w dn. 29 – 31 maja 2015 w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Głównym Organizatorem O!PLA jest Animation Across Borders.

Współorganizatorami O!PLA 2015 są: https://polskaanimacja.wordpress.com/opla-2015/wspolorganizatorzy/

Patronami Medialnymi O!PLA 2015 są: ANIMOWANY.PL, Film&Tv Kamera, KINO AMATORSKIE.PL, KLATKA PO KLATCE.PL, Magazyn Filmowy SFP, MAŁE KINO.PL, TV WULKAN

Partnerami O!PLA 2015 są: TISSOTOYS, MUZEUM KINEMATOGRAFII, KOŁO KRYTYKÓW FILMOWYCH UŁ, FUMI STUDIO, J&P STUDIO GRAFIKI FILMOWEJ LESZKA GAŁYSZASPECTATOR, WSPIERAM KULTURĘ.PL, WYSPA SZTUKI, oraz zaprzyjaźnione Festiwale: ANIMOCJE, EUROSHORTS, OPOLSKIE LAMY, STOPTRIK

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s