BAJZEL NA WIELKIM FINALE O!PLA 2015!

Bajzel- fot - Andrzej Majos - Borówka Music3Od samego początku było to marzeniem O!PLA, aby na Wielkim Finale pojawiła się muzyka. ŻYWA MUZYKA! I oto na trzeciej edycji to marzenie spełni się parokrotnie! 28 maja 2015 w Klubie DOM, koncertem BAJZLA i zrealizowanymi specjalnie dla niego przez MAGDALENĘ PILECKĄ wizualizacjami zaczniemy WIELKI FINAŁ III Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA!

TERMIN: 28.05.2015 || 22:00
MIEJSCE: KLUB DOM (ul. Piotrkowska 138/140 | OFF Piotrkowska)
BILETY: 15 PLN (dostępne przed koncertem)*

*KARNET NA WIELKI FINAŁ O!PLA UPOWAŻNIA DO ZAKUPU BILETU W CENIE 10 PLN

BAJZEL to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce (i nie tylko).

Muzyk ma na swoim koncie cztery świetnie przyjęte płyty: „Bajzel” [Biodro Records, 2007], „Miłośnij” [Biodro Records, 2009], „Mała Wulagaria” [Mystic Production, 2011] oraz eksperymentalną „GinkGo” [wydanie własne, 2013]. Zarówno na płytach jak i koncertach można dostrzec, że BAJZEL to nic innego jak czasem zaplanowany, często nieokiełznany wulkan energii oraz twórca nieokreślonych stylów muzycznych.

Bajzel- fot - Andrzej Majos - Borówka Music4

Artysta zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. BAJZEL grał trasy z takimi projektami jak Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba, Strachy Na Lachy czy Tymon & Transistors. Występował na wielu festiwalach m. in. na Opener Festivalu, OFF Festiwalu, Glimps (Belgia) czy SXSW w Austin (USA). Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album „Bajzel”, który został zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka „Window” znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008. W 2010 roku klip do piosenki „Nie Znikaj” został uhonorowany nagrodą Grand Prix na festiwalu Yach Film 2010. Piosenki BAJZLA można usłyszeć również na polskich składankach takich jak „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). W 2011 BAJZLA zaproszono do nowojorskiego studia MTV Iggy, w którym został nagrany jego występ. Dodatkowo od 2011 roku razem z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem [Pogodno] tworzą duet Babu Król, z którym również stale koncertują.

WWWarto odwiedzić:
www.facebook.com/bajzelbajzel
www.youtube.com/bajzelbajzel
www.bajzel.bandcamp.com

Kontakt: www.borowkamusic.pl

taka piekna  jaMAGDALENA PILECKA jest absolwentką wydziału animacji w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Jej film dyplomowy pt. Chwast został zrealizowany pod opieką artystyczną prof. Daniela Szczechury. W wolnym czasie zajmuje się rysowaniem najmniejszych postaci i angażowaniem ich w możliwie najkrótsze animowane przygody. Filmografia: Chwast (2012), Piesydent (2014), Piórnikt (2015). Za film CHWAST była nominowana do O!PLA 2013 w kategorii szkolnej. Na O!PLA 2015 ma dwie realizacje: PIESYDENT oraz stworzony wspólnie z Rafałem Felakiem wideoklip JEDZIEMY dla zespołu Majestic.

BAJZEL

PLAKAT: Magdalena Pilecka

***

Głównym Organizatorem O!PLA jest Animation Across Borders.

AAB - Kopia

Patronami Medialnymi O!PLA 2015 są: ANIMOWANY.PL, Film&Tv Kamera, KINO AMATORSKIE.PL, KLATKA PO KLATCE.PL, Magazyn Filmowy SFP, MAŁE KINO.PL, PLASTER ŁÓDZKI, STUDENCKIE RADIO ŻAK POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ, TV WULKAN

Partnerami WIELKIEGO FINAŁU O!PLA 2015 są: TISSOTOYS, MUZEUM KINEMATOGRAFII, ANIMA-POL, KINO BODO, KLUB 6. DZIELNICA, KLUB DOM, KOŁO KRYTYKÓW FILMOWYCH UŁ, OŚRODEK „POGRANICZE – SZTUK, KULTUR, NARODÓW”, PWSFTviT W ŁODZI, SPECTATOR, STUDIO MINIATUR FILMOWYCH W WARSZAWIE, TV STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH W POZNANIU, WSPIERAM KULTURĘ.PL, WYSPA SZTUKI, oraz zaprzyjaźnione Festiwale: ANIMOCJE, EUROSHORTSFESTIWAL KOMIKSU I GIER, KOCHAM DZIWNE KINO, OPOLSKIE LAMY, STOPTRIK

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s