O!PLA PRO FORMA, ANIMATOR’15, AUTORSKIE POKAZY ANIMACJI POWERED BY O!PLA NA URODZINOWEJ EDYCJI AKCJI ANIMACJI W TORUNIU!

SPOTKANIAAKCJA ANIMACJA to autorski projekt Krzysztofa Białowicza odbywający się od 10. lat w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lakowych SPOTKANIA w Toruniu. Tegoroczną ramówkę wypełnią programy – jak piszą organizatorzy – „dwóch najważniejszych w Polsce festiwali poświęconych animacji”: poznańskiego ANIMATORA i ogólnopolskiej O!PLA, a także AUTORSKIE POKAZY ANIMACJI, których kuratorem jest w tym roku Piotr Kardas, główny organizator O!PLA. W tym roku o swojej twórczości, inspiracjach i warsztacie filmowym opowiedzą: ANNA PYTLIK, SZYMON RUCZYŃSKI i AGNIESZKA KONARSKA.

TERMIN: 04.10.2015 || 16:00
MIEJSCE: Teatr Baj Pomorski (ul. Piernikarska 9, Toruń)

Tegoroczną AKCJĘ ANIMACJA otworzy wybór nagrodzonych filmów naANIMATOR 2015 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR opracowany przez Filipa Kozłowskiego, dyrektora festiwalu. W programie SONÁMBULO / THE SLEEPWALKER, Theodore Ushev, Kanada, 4’20’’ (Nagroda Specjalna za najlepszy film muzyczny), FUGA NA WIOLONCZELĘ, TRĄBKĘ I PEJZAŻ, Jerzy Kucia, Polska, 18’ (Grand Prix – Złoty Pegaz) oraz WORLD OF TOMORROW, Don Hertzfeldt, USA, 17’ (Nagroda Specjalna im. Wojciecha Juszczaka za szczególne walory artystyczne oraz Nagroda Publiczności).

***

O!PLA_LOGOProgram O!PLA PRO FORMA odwołuje się bezpośrednio do debiutującej w tym roku na Festiwalu Polskiej Animacji kategorii FORMANIMY. FORMANIMY obejmują te realizacje, w których najważniejszy jest aspekt formalny dzieła, niekoniecznie wymagający przekazywania „głębszych treści”, czy w ogóle opowiadania jakiejkolwiek „literackiej” historii. FORMANIMY to filmy abstrakcyjne i eksperymenty formalne testujące i poszerzające możliwości technik animacyjnych. O!PLA PRO FORMA w ramach X AKCJI ANIMACJI to SPOTKANIE z FORMĄ „w czystej postaci”.

W PROGRAMIE: T. (2014, 4’40”), Zbigniew Czapla, Tadek Łabędzki; 331 DNI (2014, 6’33”), Piotr Mazur, AFA Wrocławska Szkoła Fotografii; FFF1 (2013, 04’07”), Marcin Giżycki; LOOP (2014, 3’), Michał Socha, BrosFX; NENUFARY (2013, 4’), Marcin Surma, PWSFTviT ŁÓDŹ; SUPERNOWA (2014, 7’30”), Paweł Czarnecki; TAN (2014, 1’04”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ.

Tan 1TAN (2014, 1’04”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ

***

AUTORSKIE POKAZY ANIMACJI (kurator: Piotr Kardas/O!PLA)

pytlikAnna Pytlik – ur. w 1989r. w Wodzisławiu Śl. W 2014 ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w łódzkiej ASP (Wydział Sztuk Wizualnych, EA Projekty Wizualne) i jednocześnie w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (EA- Projektowanie graficzne). Aktualnie mieszka, pracuje i tworzy w Łodzi. Za swój dyplom w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (nieoficjalny, znakomity wideoklip do utworu Marii Peszek PIBLOKTOQ), oraz „animowaną fraszkę” pt. CZASZKA, była nominowana do O!PLA 2015.

reżyserSzymonRuczyńskiSzymon Ruczyński (ur. 2000) – kręcenie filmów rozpoczął w wieku 7 lat animując klocki Lego. Od tego czasu tworzy różnymi technikami. W 2013 roku przez 4 miesiące w domowych warunkach pracował nad animacją poklatkową STRYCH, wyróżnioną na 5. FFM -18 w Poznaniu. Na warsztatach Filmowe Podlasie Edukuje (2013/2014) powstał WĄŻ MORSKI inspirowany książką J. Verne’a. Lata 2014 i 2015 zaowocowały nagrodami na Legnickiej Akademii Filmowej – animacje SZACH i PĘD. Jego 3 realizacje – STRYCH, SZACH i WĄŻ MORSKI – brały udział w O!PLA 2015.

KONRASKAAgnieszka Konarska (ur. 1993) – studentka animacji w Łódzkiej Szkole Filmowej. Animacją zajmuje się od najmłodszych lat – najpierw hobbystycznie, teraz zawodowo. W wieku 16 lat odebrała pierwszą ważną nagrodę na festiwalu UNICA 2009 – World Minute Movie Cup za film W TŁUMIE. Jej POLOWANIE brało udział w pierwszej O!PLA w 2013 roku. Obecnie pracuje m.in. na planie najnowszego, pełnometrażowego filmu Mariusza Wilczyńskiego pt. ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA.

X AKCJA ANIMACJA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s