„CIPKA” WYGRYWA FESTIWAL „KOCHAM DZIWNE KINO”!

KDK 2016Na zakończonym 13 sierpnia 2016 5. Festiwalu Filmowym „Kocham Dziwne Kino” w Pabianicach pierwsze miejsce w plebiscycie publiczności i statuetkę Złotego Mola otrzymała CIPKA (2015) Renaty Gąsiorowskiej. II miejsce zajął groteskowy dokument Artura Mościckiego pt. NA WEKI WEKÓW, zaś III miejsce (Nagroda Jury) film animowany DRUMLA Tomasza Pawlaka.

Przypomnijmy, że CIPKA – nagrodzona Brązowym Tobołkiem Koziołka Matołka na O!PLA 2016 – dostała się do konkursu festiwalu KDK poza selekcją, co było nagrodą specjalną przyznaną przez Dawida Gryze, dyrektora festiwalu KDK, „dla najdziwniejszego filmu O!PLA’16”.

Warto odnotować, że Renata Gąsiorowska jest pierwszą kobietą nagrodzoną na festiwalu Kocham Dziwne Kino. Poza nagrodą na KDK i O!PLA, CIPKA ma już na swoim koncie nagrodę za najlepszy krótkometrażowy film animowany na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, oraz pierwsze miejsce na WALKACH W KLATKACH 6, czyli dorocznym przeglądzie animacji studentów łódzkiej Szkoły Filmowej.

Renata Gąsiorowska urodziła się w 1991 roku. W 2010 roku ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Krakowie. Aktualnie jest studentką piątego roku kierunku film animowany i efekty specjalne w PWSFTViT w Łodzi. Za swój wcześniejszy film pt. ŁUKASZ I LOTTA otrzymała kilka nagród (Bydgoszcz, Poznań, Warszawa), w tym Wyróżnienie Specjalne O!PLA w 2014.

cipka_pussy_renata_gasiorowskakadr z filmu CIPKA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s