O!PLA SZUKA MIEJSC NA 2017!

opla_logo_deep_red_panorama

Animation Across Borders, Główny Organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, ogłasza nabór miast, miasteczek i miejscowości z całej Polski, które zainteresowane są goszczeniem u siebie piątej edycji „największego na świecie festiwalu polskiej animacji” – Festiwalu O!PLA. Kina, galerie sztuki, klubokawiarnie, biblioteki, remizy, domy/ośrodki/centra kultury, puby, teatry, squaty, muzea, etc. – O!PLA MOŻE BYĆ WSZĘDZIE!

Podstawą O!PLA jest KONKURS NAJNOWSZEJ POLSKIEJ ANIMACJI DLA MŁODZIEŻY LICEALNEJ I DOROSŁYCH oraz KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!.

Wszystkie miejsca zainteresowane goszczeniem u siebie O!PLA 2017 (poznaniem szczegółów) prosimy o kontakt na adres: polskaanimacja@gmail.com

Jedna miejscowość = jeden partner organizacyjny.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca 2016 roku!

V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji odbędzie się w dniach 21.03 – 21.05.2017.

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.
W ciągu pięciu lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację.
Od samego początku celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21. miejscowościach (20 miast i jedna wieś). Druga edycja (2014) w 44. miejscowościach (39 miast i 5 wsi). Edycja trzecia zawędrowała do 51. miejscowości (47 miast i 4 wsie). Edycja zeszłoroczna pobiła rekord goszcząc w 69. Miejscowościach w kraju (62 miasta i 7 wsi) oraz 55. miastach na 6. kontynentach.

opla-2015-teaser-autor-tomasz-pawlakGrafika autorstwa Tomasza Pawlaka (2014)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s