ZANIMOWANI WIDEOKLIPEM W ŁODZI

Jak co roku O!PLA jest gościem cyklu ZANIMOWANI, zainicjowanego i prowadzonego przez Olgę Łabendowicz i Koło Badaczy Popkultury UŁ PULP!. Tym razem zaprezentowany zostanie – po raz pierwszy w Łodzi – specjalny, retrospektywny program pt. 5 LAT W POLSKIM WIDEOKLIPIE ANIMOWANYM (2011 – 2015).

TERMIN: 28.02.2017 || 19:00
MIEJSCE: 6. dzielnica (ul. Piotrkowska 102, Łódź – wejście w bramie)
WSTĘP WOLNY

Animowany wideoklip to od kilku lat jedna z najprężniej rozwijających się i najbardziej zdumiewających dziedzin w polskiej animacji; dziedzina, w której obok już uznanych twórców o bardzo wyrazistym stylu (Tomek Ducki, Monika Kuczyniecka, Łukasz Rusinek) pojawiają się nowi artyści, co i rusz zaskakujący pomysłowością i jakością wykonania swoich prac. Animowany wideoklip to także obszar, w którym klasyczne techniki (Kamila & Mirek Sosnowscy) spotykają się z prawdziwie pionierskimi eksperymentami (Kijek/Adamski).

Program 5 LAT W POLSKIM WIDEOKLIPIE ANIMOWANYM prezentowany był dotychczas w Belgradzie, Opolu (Festiwal Opolskie Lamy), Białymstoku (Festiwal Żubroffka), Cottbus (Festiwal Filmowy), Meksyku, Mińsku i Bratysławie.

W PROGRAMIE:
BEST FRIEND (2014, 2’20”), Kijek/Adamski | We Cut Corners
BYŁAŚ SERCA BICIEM (2014, 3’10”), Urszula Morga & Bartosz Mikołajczyk (ESY-FLORESY Pracownia Animacji) | Cała Góra Barwinków
CUKIERKI (2014, 3’26”), Mai Tran | ROBODROM
DRYF (2014, 4’19”), Marcin Ożóg | Zespół Kariera
ETUDEPEN (2015, 4’06”), Tessa Moult-Milewska | Black Finit
I WANT U (2014, 5’00”), Dawid Krępski | PLASTIC
ILE JESZCZE W TOBIE JEST SIŁ? (2015, 5’07”), Bogna Warszawa | Junior Stress
IUS PRIMAE NOCTIS – PRAWO PIERWSZEJ NOCY (2012, 4’15”), Łukasz Rusinek | R.U.T.A.
KATACHI (2013, 3’05”), Kijek/Adamski | Shugo Tokumaru
KOŁYSANKA KONOPNA (2013, 2’12”), Sylwia Kubus | Kapela Ze Wsi Warszawa
NIE MA TO JAK W KINIE (2011, 4’26”), Urszula Palusińska | David Kingfire
PARADISE AWAITS (2014, 3’26”), Tomek Ducki | ZHU
PIBLOKTOQ (2014, 4’21”), Ania Pytlik | Maria Peszek
POŻEGNANIE MAŁEGO WOJOWNIKA (2011, 4’21”), Zuzanna Szyszak | Czesław Śpiewa
RZEŹBA DNIA (2015, 3’31”), Monika Kuczyniecka | Renata Przemyk
SIEDEM (2015, 06’23”), Kamila & Mirek Sosnowscy | Same Suki
SPOOK (2015, 4’30”), Karolina Głusiec | JAAA!
SWITCH (2014, 3’11”), Wojciech Hoffmann | Skalpel
THE TRICK (2013, 03’13”), Kamil Wójcik | Acid Drinkers
UNTIL THERE IS NO END (2013, 02’54”), Bartosz Wojda | LORN
WOOLF IS JUST A DRUNK (2014, 4’03”), Agata Włodarczyk | Neal Cassady & The Fabulous Ensemble
ORAWUS (2013, 09’15”), Wojciech M. Sławuski | Wojciech Kilar

Kuratorem programu jest Piotr Kardas (O!PLA / AAB).

5-lat-wideoklipow_lodz

Najlepšie poľské animáky, czyli LAUREACI O!PLA’16 PONOWNIE W BRATYSŁAWIE!

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy przegapili zeszłoroczną projekcję laureatów IV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w BRATYSŁAWIE. Już 22 lutego na zaproszenie organizatorów Festiwalu Fest Anča polska animacja pojawi się na ekranie Kina Foajé! Będzie to kolejna odsłona projektu FOCUS ON POLAND: O!PLA ACROSS THE BORDERS #4.

survive-in-the-bialowieza-forest_2 PRZETRWAĆ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (2015, 2’29”), Michał Rychławski (STREFA 57)

W PROGRAMIE:
MAGICZNY LAS
(2016, 3’45”), Artur Marcol (Panoptiqm Studio)
SIEDEM
(2015, 06’23”), Kamila i Mirek Sosnowscy | Same Suki
DRUMLA
(2015, 12’29”), Tomasz Pawlak
JA JESTEM ZŁODZIEJ
(2015, 5’22”), Maciej Przemysław Bednarek | Elektronikt
MOZAIKA, WALC ŚLEDZIONY
(2015, 4’25”), Andrea Guizar (PWSFTviT ŁÓDŹ)
WHADDUP FISH!
(2015, 1’14), Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
TA CHOLERNA NIEDZIELA
(2014, 16’09”), Przemek Kotyński (Studio Produkcyjne ORKA)
SZTUKA LATANIA
(2014, 0’48”), Anna Nowicka (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
KOLEKCJONER
(2015, 07’09”), Kamila i Mirek Sosnowscy
CUKIERKI
(2014, 3’26”), Mai Tran | ROBODROM
ZAPIS Z WCZORAJ
(2015, 5’00”), Michał Soja (ASP KRAKÓW)
HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA
(2015, 1’09”), Maciej Żuk / Kamil Wójcik
GLI.TCH
(2014, 3’34”), Mikołaj Sęczawa (ASP ŁÓDŹ)
PRZETRWAĆ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
(2015, 2’29”), Michał Rychławski (STREFA 57)
RZEŹBA DNIA
(2015, 3’31”), Monika Kuczyniecka | Renata Przemyk
NIE TRAĆ GŁOWY
(2015, 4’), Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ)
ŻYCIE
(2015, 1’34”), Michał Rychławski (STREFA 57)
DRUCIANE OPRAWKI
(2014, 14’), Bartosz Kędzierski(Studio KINESKOP)
I AM
(2014, 00’05”), Magdalena Pilecka

Program otworzy SPOT O!PLA 2016 autorstwa Anny Nowickiej (popularne.nazwisko@gmail.com) i Piotra Szkałuby (urumbumburu@gmail.com): https://www.youtube.com/watch?v=cuHJBLioLBM , zaś zamknie tradycyjnie outro O!PLA LUCKA autorstwa Tomasza Pawlaka (tomasz.pawlak2@wp.pl).

***

AAB - KopiaO!PLA ACROSS THE BORDERS to niezależny, międzynarodowy projekt nonprofit obejmujący serię specjalnych zagranicznych projekcji laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Pierwsza edycja O!PLA ACROSS THE BORDERS (2013/2014) odbyła się w 31 miastach na 4 kontynentach. Edycja druga (2014/2015) odwiedziła 36 miast na 5 kontynentach. Trzecia edycja (2015/2016) dotarła do ponad 55 miast na 5 kontynentach. Obecnie trwa edycja czwarta, która do tej pory odwiedziła Ateny (Grecja), Bogocie (Kolumbia), Bratysławę (Słowacja), Budapeszt (Węgry), Bukareszt (Rumunia), dwukrotnie Buenos Aires (Argentyna), Cimahi (Indonezja), Conversano (Włochy), Dhakę (Bangladesz), Edynburg (Szkocja), Halifax (Anglia), Izmir (Turcja), Kaliningrad (Rosja), Kijów (Ukraina), Limę (Peru), Londyn (Anglia), Lublanę (Słowenia), Manchester (Anglia), Mexico City (Meksyk), Mińsk (Białoruś), Mohylew (Białoruś), Moskwę (Rosja), Ołomuniec (Czechy), Ottawę (Kanada), Rotterdam (Holandia), Rzym (Włochy), Târgu Mureș (Rumunia), Trutnov (Czechy), Yogyakarta (Indonezja) oraz Cottbus (Niemcy) i Belgrad (Serbia) – program 5 LAT W POLSKIM WIDEOKLIPIE ANIMOWANYM. Twórcą i koordynatorem projektu jest PIOTR KARDAS (AAB/O!PLA).

O!PLA 2016 NOMINOWANA DO PLASTRÓW KULTURY W KATEGORII „WYDARZENIE FILMOWE ROKU”!

To wspaniała wiadomość dla festiwalu, który jest całkowicie oddolną inicjatywą! O!PLA 2016 NOMINOWANA DO PLASTRÓW KULTURY W KATEGORII „WYDARZENIE FILMOWE ROKU”! Co prawda O!PLA ma już na swoim koncie jedną statuetkę za pierwszą edycję w 2013 (a także nominację w 2015), ale „co dwie statuetki, to nie jedna” 😉 Głosować możecie do 21 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 22 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17). Sposoby głosowania: Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie „Plastry Kultury”. W treści wpisz „O!PLA 2016 Plaster.3” oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos. O!PLA BĘDZIE SZCZĘŚLIWA I WDZIĘCZNA, JEŚLI ODDACIE NA NIĄ SWÓJ WARTOŚCIOWY GŁOS! Pamiętajcie, tak jak na O!PLA, to WY JESTEŚCIE TU JURORAMI!

Projekt „Plastrów Kultury” powstał w 2011 roku, jednak zmaterializował się dopiero w 2013 roku. Organizatorem plebiscytu jest serwis Plaster Łódzki.pl, który uzasadnia swoją nagrodę tak: Postanowiliśmy corocznie przyznawać nagrody i wyróżnienia łódzkim artystom i animatorom kultury. Promować najważniejsze wydarzenia, również te, o których nie wspomina się w codziennych gazetach o nakładach ogólnopolskich. Wstępnej selekcji dokonali dziennikarze i fotoreporterzy Plastra – laureatów wybiorą czytelnicy naszego serwisu.

plasterkultury

AŻ 118 FILMÓW POWALCZY O TOBOŁKI KOZIOŁKA MATOŁKA!

baner-1Nietypowo, bo w mieście narodzin Stefana Themersona – Płocku – ogłaszamy wyniki preselekcji jubileuszowego V Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, który w dn. 21 marca – 14 maja 2017 odbędzie się tradycyjnie w całej Polsce (lista miast zostanie ogłoszona wkrótce!). W tym roku z nadesłanych 196 filmów do konkursu przyjęto rekordową liczbę aż 118 filmów: 93 do Konkursu Głównego oraz 25 do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! Przypomnijmy, że w tym roku O!PLA powiększyła się o nową kategorię – POZA POLSKĄ.

Oto lista filmów zakwalifikowanych do O!PLA 2017, z podziałem na poszczególne kategorie:

KATEGORIA STUDYJNA:
CARGO (2016, 11’08”), Sławomir Mateja (Shuty) i Tomasz Bohniak, Korporacja ha!art
CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S. (2016, 22’31”), Balbina Bruszewska, WJTeam
DEBIUT (2016, 7’12”), Katarzyna Kijek, Studi Munka – SFP
FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II (2016, 15’), Marta Pajek, Animoon
GYROS DANCE (2016, 14’39”), Piotr Loc Hoang Ngoc, FUMI Studio
KOSMOS (2016, 2’29”), Daria Kopiec, WJTeam
LOCUS (2016, 10’09”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, WJTeam
OLBRZYM (2016, 10’41”), Marcin Podolec, FUMI Studio
PIÓRNIKT (2016, 7’43”), Magdalena Pilecka, Studio Munka – SFP
PODWÓRKO (2016, 5’), Grzegorz Wacławek, Animoon
TA NIESFORNA CIELESNOŚĆ (2015, 9’45”), Joanna Wójcik, Serafiński Studio

KATEGORIA SZKOLNA:
BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
CIAŁO OBCE (2016, 7’), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ
DAGON (2016, 3’01”), Bartosz Dunaj, PJATK WARSZAWA
DROGA (2016, 2’49”), Agnieszka Pogan, ASP KATOWICE
HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak, PWSTviT ŁÓDŹ
KWOKA (2016, 2’08”), Bartosz Zarzycki, UAP
PIES SCHROEDINGERA (2016, 8’51”), Natalia Krawczuk, PWSTviT ŁÓDŹ
RED DIAMOND (2016, 9’23”), Adam Żądło, ASP KRAKÓW
SUPER RZECZ (2016, 5’27”), Piotr Kabat, ASP KRAKÓW
ŚLADY ULOTNE (2016, 7’49”), Agnieszka Waszczeniuk, UAP
UCIECZKI (2017, 5’10”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT Łódź
WSTAWAĆ! (2016, 7’51”), Jakub Oleg Wojciechowski, UAP
WYJDĘ Z SIEBIE (2016, 4’54”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚKA (2015, 5’), Aleksandra Wit, PWSFTviT ŁÓDŹ

KATEGORIA OFF&GO!
ALBEDO (2016, 5’52”), Daniel Zagórski
ALEGORIA EKOLOGICZNA CZYLI LEOKADII I ILDEFONSA ŁYP WSTECZ (2016, 6’17”), Tomasz Pawlak
BASZTA MONTALEMBERTA (2016, 4’50”), Marta Wieczorek i Jędrzej Derouiche, MOK Kędzirzyn-Koźle
DINO OR SOMETHING (2016, 7’26”), Magdalena Pilecka
KRZYK (2016, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 24. LAF
MIASTO SNU (2016, 7’14”), Justyna Apolinarzak i Marta Ostajewska
MOON LANDING (2016, 8’30”), Maciej Bednarek
OGNIKI (2017, 2’30”), Joanna Jóźwicka
PĘD (2015, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 23. LAF
POWIERZCHNIA DO PAMIĘTANIA FRAGMENTU (2016, 4’52”), Paweł Stasiewicz
SHORTSEEING (2017, 8’), Jakub Romanowicz, Kaszalot Studio
SÓWKA IMPREZÓWKA: ROZMOWY PRZY KARCZOWANIU LASU (2017, 2’45”), Mariusz Szulc, DFP
ŚLEDZIOWO CZYLI FENOMEN PODLASKIEJ EGZYSTENCJI (2016, 7’04”), Agnieszka Waszczeniuk

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP:
507 (2016, 4’54”), Aleksandra Kowalczyk | JAAA!
BALTIC SONG (2016, 3’38”), Magdalena Pilecka | TimbreTone
BREAK UP (2017, 4’05”), Joanna Wójcik, Jarek Moździerz | Groove Brotherrs & O.S.T.R.
CIRCUS IN THE SKY (2016, 3’50”), Paulina Wyrt | Audience Killers
CO JEST A CO NIE? (2016, 4’54”), Dariusz st. Felix | Badyle
DESZCZ NA BETONIE (2016, 4’12”), Łukasz Partyka i takie.pany | Taco Hemingway
2 (2016, 2’), Aga Jarząb | Pin Park
FAJNIE (2016, 4’09”), Paweł Miszewski | Maciej Maleńczuk
JUST GOT PAID (2016, 4’23”), Tomasz Wlaźlak | Gov’t Mule
MIKRO TECHNO (2016, 6’11”), Marta Madej i Tomasz Stenzel | Mikrobi.T feat M. Kowalonek
MISTRZOSTWA ŚWIATA (2016, 4’11”), Natalia Karczewska | Jesień
NIGHTJAR (2016, 3’36”), Mateusz Jarmulski |Resina
PATIENCE (2016, 3’41”), Aleksandra Grunholz | We will Fail
PERUN (2016, 3’59”), Łukasz Rusinek | Lelek
POINTING TO A MARVEL (2016, 4’02”), Maciej Bączyk | Lotto
POLA AR (2016, 5’41”), Wojciech Mosiejczuk | Łąki Łan
PONURA TRESURA (2016, 5’09”), Ala nunu Leszynska (UAP) | Projekt „Makabreski”
RECEPTURA (2016, 3’11”), Ola Szmida | Frank Babko
SAINTS (2016, 5’26”), Kamil Wócik | Thermit
SŁOŃCE (2016, 5’11”), Joanna Kucharska | Popsysze
VERY MISSING PIECE (2016, 3’23”), Mateusz Pawluś | w.E
WARSHIP MY WRECK (2015, 4’32”), Kamil Wójcik | Marilyn Manson
ŻONA PIŁKARZA (2016, 3’26”), Maria Strzelecka | Mister D

KONKURS FORMANIMY:
DEKONSTRUKCJA OSOBOWOŚCI (2016, 5’51”), Agnieszka Konarska, PWSTviT ŁÓDŹ
Le SoL (2016, 4’07”), Maciej Bączyk
FORSAKEN FOREST (2016, 9’38”), Anna Beata Barańska
letters.EHO (2016, 4’20”), Aga Jarząb
MONUMENT (2016, 2’30”), Marcin Giżycki
ZDARZENIE PLASTYCZNE (2016, 5’11”), Tymon Albrzykowski, FUMI Studio

KONKURS ANIMOWANE FRASZKI:
ALE MI SIĘ DŁUŻY (2016, 1’20”), Judyta Kaźmierczak, ASP ŁÓDŹ
BIOTOP (2016, 00’51”), Jolanta Bańkowska, ASP WARSZAWA
COMFORT ZONE (2016, 1’), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN
CZWARTY (2016, 1’30”), Agnieszka Janik, UMCS LUBLIN
EWOLUCJA W NADCZŁOWIEKA (2017, 0’58”), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
FREEDOM – WOLNOŚĆ (2016, 00’43”), Mikołaj Janiw, PJATK WARSZAWA
FROG (2016, 1’39”), Michał Wójcicki, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
NIL (2016, 1’56”), Hanna Smyk, UMCS LUBLIN
5 ETAPÓW ŻALU (2016, 1’13”), Anna Pytlik
POLE ELEKTROMAGNETYCZNE (2016, 1’05”), Anna Pytlik
POZOSTAĆ (2016, 1’), Stanisław Białoskórski
SŁOWA MIĘDZY NAMI (2016, 1’), Katarzyna K. Pieróg, UAP
ŚMIERĆ AUTORA (2017, 1’35”), Mariusz Wirski, MWM ART FILM
3096 (2016, 1’09”), Michalina Musialik, PWSFTviT ŁÓDŹ
GAME OVER (2016, 0’48”), reż. Miłosz Wincewicz, PJATK WARSZAWA

KONKURS POZA POLSKĄ:
AJDE! (Wielka Brytania 2015, 5’34”), Zuzanna Szyszak, University of Arts London
CZERŃ (Japonia/Polska 2016, 14’), Tomasz Popakul, JAPIK
FONGOPOLIS (Słowacja 2014, 13’), Joanna Kożuch
GORĄCE MAMUŚKI (Szwecja 2016, 12’), Joanna Rytel, Altofilm AB
ONCE UPON A LINE (USA 2016, 07’06”), Alicja Jasina, University of Southern California
PINEAPPLE CALAMARI (Wielka Brytania 2014, 9’20”), Kasia Nalewajka, National Film and Television School London
SEKS DLA OPORNYCH (Kanada, Niemcy, Polska 2015, 12’), Izabela Plucińska, Clay Traces , National Film Board of Canada , Fundacja Las Sztuki
THE CURSE OF THE WERE-RAT (Wielka Brytania 2015, 6’20”), Jan Julian Rospond, Birmingham City University
UMOWA (Wielka Brytania 2015. 4’29”), Ewa Smyk, Central Saint Martins Londyn
UNWANTED DESIRES (Niemcy 2014, 4’), Ola Szmida, Kunsthochschule Fur Medien Koln
ZUPA TRUSKAWKOWA (Belgia 2013, 05’45”), Sylwia Szkiladz, Atelier de production de la Cambre

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > PRZEDSZKOLAKI
AGATKA I KAKTUS (2016, 10’), Andrzej Piotr Morawski, Serafiński Studio / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
AGI BAGI: KSIĘŻYC (2016, 11’), Tomek Niedźwiedź, Badi Badi
BASIA I UPAŁ W ZOO (2016, 11’), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego
BUŹKA I DZIÓBEK: ROBIMY ZDJĘCIA (2017, 5’), Maciej Pestka, Mapepi Animacje
CZAPU, CZIPU: JEŻ (2016, 5’12”), Bogna Sroka-Mucha, Tomasz Głodek, Anima Art.
KWADRATY (2016, 3’46”), Magdalena Budzyńska, PJATK WARSZAWA
MELA & MARCEL, CZYLI JAK BEZPIECZNIE I ZDROWO POZNAWAĆ ŚWIAT: NIE ROZMAWIAM Z NIEZNAJOMYM (2015, 05’09”), Iwona Wołkowicz, Tutto Arts & Media
PAMIĘTNIK FLORKI 3: TORBA (2016, 11’), Dorota Cieśla, ANIMA-POL
PAN TOTI I CZARODZIEJSKA RÓŻDŻKA (2015, 8’03”), Jaroslav Baran, ORANGE Studio Animacji
PRZYTUL MNIE: OPERACJA WEEKEND (2016, 6’), Mateusz Jarmulski, Animoon
RODZINA TREFLIKÓW: NA TROPIE SKARBU (2016, 8’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl
SZKOŁA CZYŚCIOCHÓW: NIESPODZIEWANY LOKATOR (2014, 2’26”), Jagoda Klaczyńska, PJATK WARSZAWA
WIERSZYKI DOMOWE (2016, 5’40”), Robert Turło, Mikołaj Pilchowski, 2001 Marek Rudnicki
WIKING TAPPI: ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI (2016, 10’31”), Andrzej Piotr Morawski, EGoFILM
WILCZEK LUPI I BARANEK BOBEK (2016, 10’), Aleksadra Chrapowicka
ŻUBR POMPIK: DUŻE I MAŁE (2016, 7’12”), Wiesław Zięba, EGoFILM

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > WCZESNOSZKOLNE DZIECIAKI:
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KAMIEŃ NA DNIE JEZIORA (2017, 13’), Jacek Adamczak, TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KOBIAŁKA Z ROZUMEM (2016, 13’), Andrzej Kukuła, TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
DORADCY KRÓLA HYDROPSA (2016, 20’24”), Natalia Brożyńska, WJTeam
KACPERIADA: ON MA, A JA NIE (2016, 7’), Kuba Tarkowski, Human Ark
KOSTKA I KULKA: FLAGA (2015, 4’26”), Tomek Niedźwiedź, Badi Badi
KUBA I ŚRUBA: PIĘCIU ROZBÓJNIKÓW (2016, 12’30”), Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
MAMI FATALE: WIELKIE MYCIE (2015, 10’), Marcin Wasilewski, Studio Miniatur Filmowych w Warszawie / Grupa Smacznego
PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2016, 9’), Andrzej Gosieniecki, Studio Mansarda
PIOTREK (2016, 5’07”), Elwira Małyszko

unnamed

***

Patroni Medialni O!PLA 2017: Magazyn Filmowy SFP, Kino Amatorskie.pl

Partner Strategiczny: TISSOTOYS

Autor oprawy graficznej: Tomasz Pawlak

Pomoc techniczna: Kino BODO

Główny Organizator: Piotr Kardas (Animation Across Borders)

LAUREACI O!PLA’16 W WIECZNYM MIEŚCIE!

Są na Ziemi miejsca w których laureaci O!PLA prezentowani są regularnie od pierwszej edycji w 2013 roku. Jednym z tych miejsc jest Kino Detour w RZYMIE. Już 11 lutego 2017 laureaci IV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA pojawią się w Wiecznym Mieście. Będzie to kolejna odsłona projektu FOCUS ON POLAND: O!PLA ACROSS THE BORDERS #4.

Dzięki wsparciu Instytutu Polskiego w Rzymie program osobiście przedstawi twórca i główny organizator O!PLA – PIOTR KARDAS.

woolen-cogwheels_01DRUCIANE OPRAWKI (2014, 14’), Bartosz Kędzierski(Studio KINESKOP)

W PROGRAMIE:
MAGICZNY LAS
(2016, 3’45”), Artur Marcol (Panoptiqm Studio)
SIEDEM
(2015, 06’23”), Kamila i Mirek Sosnowscy | Same Suki
DRUMLA
(2015, 12’29”), Tomasz Pawlak
JA JESTEM ZŁODZIEJ
(2015, 5’22”), Maciej Przemysław Bednarek | Elektronikt
MOZAIKA, WALC ŚLEDZIONY
(2015, 4’25”), Andrea Guizar (PWSFTviT ŁÓDŹ)
WHADDUP FISH!
(2015, 1’14), Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
TA CHOLERNA NIEDZIELA
(2014, 16’09”), Przemek Kotyński (Studio Produkcyjne ORKA)
SZTUKA LATANIA
(2014, 0’48”), Anna Nowicka (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
KOLEKCJONER
(2015, 07’09”), Kamila i Mirek Sosnowscy
CUKIERKI
(2014, 3’26”), Mai Tran | ROBODROM
ZAPIS Z WCZORAJ
(2015, 5’00”), Michał Soja (ASP KRAKÓW)
HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA
(2015, 1’09”), Maciej Żuk / Kamil Wójcik
GLI.TCH
(2014, 3’34”), Mikołaj Sęczawa (ASP ŁÓDŹ)
PRZETRWAĆ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
(2015, 2’29”), Michał Rychławski (STREFA 57)
RZEŹBA DNIA
(2015, 3’31”), Monika Kuczyniecka | Renata Przemyk
NIE TRAĆ GŁOWY
(2015, 4’), Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ)
ŻYCIE
(2015, 1’34”), Michał Rychławski (STREFA 57)
DRUCIANE OPRAWKI
(2014, 14’), Bartosz Kędzierski(Studio KINESKOP)
I AM
(2014, 00’05”), Magdalena Pilecka

Program otworzy SPOT O!PLA 2016 autorstwa Anny Nowickiej (popularne.nazwisko@gmail.com) i Piotra Szkałuby (urumbumburu@gmail.com): https://www.youtube.com/watch?v=cuHJBLioLBM , zaś zamknie tradycyjnie outro O!PLA LUCKA autorstwa Tomasza Pawlaka (tomasz.pawlak2@wp.pl).

logo_ip_roma1

***

AAB - KopiaO!PLA ACROSS THE BORDERS to niezależny, międzynarodowy projekt nonprofit obejmujący serię specjalnych zagranicznych projekcji laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Pierwsza edycja O!PLA ACROSS THE BORDERS (2013/2014) odbyła się w 31 miastach na 4 kontynentach. Edycja druga (2014/2015) odwiedziła 36 miast na 5 kontynentach. Trzecia edycja (2015/2016) dotarła do ponad 55 miast na 5 kontynentach. Obecnie trwa edycja czwarta, która do tej pory odwiedziła Ateny (Grecja), Bogocie (Kolumbia), Bratysławę (Słowacja), Budapeszt (Węgry), Bukareszt (Rumunia), dwukrotnie Buenos Aires (Argentyna), Cimahi (Indonezja), Conversano (Włochy), Dhakę (Bangladesz), Edynburg (Szkocja), Halifax (Anglia), Izmir (Turcja), Kaliningrad (Rosja), Kijów (Ukraina), Limę (Peru), Londyn (Anglia), Lublanę (Słowenia), Manchester (Anglia), Mexico City (Meksyk), Mińsk (Białoruś), Mohylew (Białoruś), Moskwę (Rosja), Ołomuniec (Czechy), Ottawę (Kanada), Rotterdam (Holandia), Rzym (Włochy), Târgu Mureș (Rumunia), Trutnov (Czechy), Yogyakarta (Indonezja) oraz Cottbus (Niemcy) i Belgrad (Serbia) – program 5 LAT W POLSKIM WIDEOKLIPIE ANIMOWANYM. Twórcą i koordynatorem projektu jest PIOTR KARDAS (AAB/O!PLA).