AŻ 118 FILMÓW POWALCZY O TOBOŁKI KOZIOŁKA MATOŁKA!

baner-1Nietypowo, bo w mieście narodzin Stefana Themersona – Płocku – ogłaszamy wyniki preselekcji jubileuszowego V Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, który w dn. 21 marca – 14 maja 2017 odbędzie się tradycyjnie w całej Polsce (lista miast zostanie ogłoszona wkrótce!). W tym roku z nadesłanych 196 filmów do konkursu przyjęto rekordową liczbę aż 118 filmów: 93 do Konkursu Głównego oraz 25 do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! Przypomnijmy, że w tym roku O!PLA powiększyła się o nową kategorię – POZA POLSKĄ.

Oto lista filmów zakwalifikowanych do O!PLA 2017, z podziałem na poszczególne kategorie:

KATEGORIA STUDYJNA:
CARGO (2016, 11’08”), Sławomir Mateja (Shuty) i Tomasz Bohniak, Korporacja ha!art
CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S. (2016, 22’31”), Balbina Bruszewska, WJTeam
DEBIUT (2016, 7’12”), Katarzyna Kijek, Studi Munka – SFP
FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II (2016, 15’), Marta Pajek, Animoon
GYROS DANCE (2016, 14’39”), Piotr Loc Hoang Ngoc, FUMI Studio
KOSMOS (2016, 2’29”), Daria Kopiec, WJTeam
LOCUS (2016, 10’09”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, WJTeam
OLBRZYM (2016, 10’41”), Marcin Podolec, FUMI Studio
PIÓRNIKT (2016, 7’43”), Magdalena Pilecka, Studio Munka – SFP
PODWÓRKO (2016, 5’), Grzegorz Wacławek, Animoon
TA NIESFORNA CIELESNOŚĆ (2015, 9’45”), Joanna Wójcik, Serafiński Studio

KATEGORIA SZKOLNA:
BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
CIAŁO OBCE (2016, 7’), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ
DAGON (2016, 3’01”), Bartosz Dunaj, PJATK WARSZAWA
DROGA (2016, 2’49”), Agnieszka Pogan, ASP KATOWICE
HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak, PWSTviT ŁÓDŹ
KWOKA (2016, 2’08”), Bartosz Zarzycki, UAP
PIES SCHROEDINGERA (2016, 8’51”), Natalia Krawczuk, PWSTviT ŁÓDŹ
RED DIAMOND (2016, 9’23”), Adam Żądło, ASP KRAKÓW
SUPER RZECZ (2016, 5’27”), Piotr Kabat, ASP KRAKÓW
ŚLADY ULOTNE (2016, 7’49”), Agnieszka Waszczeniuk, UAP
UCIECZKI (2017, 5’10”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT Łódź
WSTAWAĆ! (2016, 7’51”), Jakub Oleg Wojciechowski, UAP
WYJDĘ Z SIEBIE (2016, 4’54”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚKA (2015, 5’), Aleksandra Wit, PWSFTviT ŁÓDŹ

KATEGORIA OFF&GO!
ALBEDO (2016, 5’52”), Daniel Zagórski
ALEGORIA EKOLOGICZNA CZYLI LEOKADII I ILDEFONSA ŁYP WSTECZ (2016, 6’17”), Tomasz Pawlak
BASZTA MONTALEMBERTA (2016, 4’50”), Marta Wieczorek i Jędrzej Derouiche, MOK Kędzirzyn-Koźle
DINO OR SOMETHING (2016, 7’26”), Magdalena Pilecka
KRZYK (2016, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 24. LAF
MIASTO SNU (2016, 7’14”), Justyna Apolinarzak i Marta Ostajewska
MOON LANDING (2016, 8’30”), Maciej Bednarek
OGNIKI (2017, 2’30”), Joanna Jóźwicka
PĘD (2015, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 23. LAF
POWIERZCHNIA DO PAMIĘTANIA FRAGMENTU (2016, 4’52”), Paweł Stasiewicz
SHORTSEEING (2017, 8’), Jakub Romanowicz, Kaszalot Studio
SÓWKA IMPREZÓWKA: ROZMOWY PRZY KARCZOWANIU LASU (2017, 2’45”), Mariusz Szulc, DFP
ŚLEDZIOWO CZYLI FENOMEN PODLASKIEJ EGZYSTENCJI (2016, 7’04”), Agnieszka Waszczeniuk

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP:
507 (2016, 4’54”), Aleksandra Kowalczyk | JAAA!
BALTIC SONG (2016, 3’38”), Magdalena Pilecka | TimbreTone
BREAK UP (2017, 4’05”), Joanna Wójcik, Jarek Moździerz | Groove Brotherrs & O.S.T.R.
CIRCUS IN THE SKY (2016, 3’50”), Paulina Wyrt | Audience Killers
CO JEST A CO NIE? (2016, 4’54”), Dariusz st. Felix | Badyle
DESZCZ NA BETONIE (2016, 4’12”), Łukasz Partyka i takie.pany | Taco Hemingway
2 (2016, 2’), Aga Jarząb | Pin Park
FAJNIE (2016, 4’09”), Paweł Miszewski | Maciej Maleńczuk
JUST GOT PAID (2016, 4’23”), Tomasz Wlaźlak | Gov’t Mule
MIKRO TECHNO (2016, 6’11”), Marta Madej i Tomasz Stenzel | Mikrobi.T feat M. Kowalonek
MISTRZOSTWA ŚWIATA (2016, 4’11”), Natalia Karczewska | Jesień
NIGHTJAR (2016, 3’36”), Mateusz Jarmulski |Resina
PATIENCE (2016, 3’41”), Aleksandra Grunholz | We will Fail
PERUN (2016, 3’59”), Łukasz Rusinek | Lelek
POINTING TO A MARVEL (2016, 4’02”), Maciej Bączyk | Lotto
POLA AR (2016, 5’41”), Wojciech Mosiejczuk | Łąki Łan
PONURA TRESURA (2016, 5’09”), Ala nunu Leszynska (UAP) | Projekt „Makabreski”
RECEPTURA (2016, 3’11”), Ola Szmida | Frank Babko
SAINTS (2016, 5’26”), Kamil Wócik | Thermit
SŁOŃCE (2016, 5’11”), Joanna Kucharska | Popsysze
VERY MISSING PIECE (2016, 3’23”), Mateusz Pawluś | w.E
WARSHIP MY WRECK (2015, 4’32”), Kamil Wójcik | Marilyn Manson
ŻONA PIŁKARZA (2016, 3’26”), Maria Strzelecka | Mister D

KONKURS FORMANIMY:
DEKONSTRUKCJA OSOBOWOŚCI (2016, 5’51”), Agnieszka Konarska, PWSTviT ŁÓDŹ
Le SoL (2016, 4’07”), Maciej Bączyk
FORSAKEN FOREST (2016, 9’38”), Anna Beata Barańska
letters.EHO (2016, 4’20”), Aga Jarząb
MONUMENT (2016, 2’30”), Marcin Giżycki
ZDARZENIE PLASTYCZNE (2016, 5’11”), Tymon Albrzykowski, FUMI Studio

KONKURS ANIMOWANE FRASZKI:
ALE MI SIĘ DŁUŻY (2016, 1’20”), Judyta Kaźmierczak, ASP ŁÓDŹ
BIOTOP (2016, 00’51”), Jolanta Bańkowska, ASP WARSZAWA
COMFORT ZONE (2016, 1’), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN
CZWARTY (2016, 1’30”), Agnieszka Janik, UMCS LUBLIN
EWOLUCJA W NADCZŁOWIEKA (2017, 0’58”), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
FREEDOM – WOLNOŚĆ (2016, 00’43”), Mikołaj Janiw, PJATK WARSZAWA
FROG (2016, 1’39”), Michał Wójcicki, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
NIL (2016, 1’56”), Hanna Smyk, UMCS LUBLIN
5 ETAPÓW ŻALU (2016, 1’13”), Anna Pytlik
POLE ELEKTROMAGNETYCZNE (2016, 1’05”), Anna Pytlik
POZOSTAĆ (2016, 1’), Stanisław Białoskórski
SŁOWA MIĘDZY NAMI (2016, 1’), Katarzyna K. Pieróg, UAP
ŚMIERĆ AUTORA (2017, 1’35”), Mariusz Wirski, MWM ART FILM
3096 (2016, 1’09”), Michalina Musialik, PWSFTviT ŁÓDŹ
GAME OVER (2016, 0’48”), reż. Miłosz Wincewicz, PJATK WARSZAWA

KONKURS POZA POLSKĄ:
AJDE! (Wielka Brytania 2015, 5’34”), Zuzanna Szyszak, University of Arts London
CZERŃ (Japonia/Polska 2016, 14’), Tomasz Popakul, JAPIK
FONGOPOLIS (Słowacja 2014, 13’), Joanna Kożuch
GORĄCE MAMUŚKI (Szwecja 2016, 12’), Joanna Rytel, Altofilm AB
ONCE UPON A LINE (USA 2016, 07’06”), Alicja Jasina, University of Southern California
PINEAPPLE CALAMARI (Wielka Brytania 2014, 9’20”), Kasia Nalewajka, National Film and Television School London
SEKS DLA OPORNYCH (Kanada, Niemcy, Polska 2015, 12’), Izabela Plucińska, Clay Traces , National Film Board of Canada , Fundacja Las Sztuki
THE CURSE OF THE WERE-RAT (Wielka Brytania 2015, 6’20”), Jan Julian Rospond, Birmingham City University
UMOWA (Wielka Brytania 2015. 4’29”), Ewa Smyk, Central Saint Martins Londyn
UNWANTED DESIRES (Niemcy 2014, 4’), Ola Szmida, Kunsthochschule Fur Medien Koln
ZUPA TRUSKAWKOWA (Belgia 2013, 05’45”), Sylwia Szkiladz, Atelier de production de la Cambre

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > PRZEDSZKOLAKI
AGATKA I KAKTUS (2016, 10’), Andrzej Piotr Morawski, Serafiński Studio / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
AGI BAGI: KSIĘŻYC (2016, 11’), Tomek Niedźwiedź, Badi Badi
BASIA I UPAŁ W ZOO (2016, 11’), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego
BUŹKA I DZIÓBEK: ROBIMY ZDJĘCIA (2017, 5’), Maciej Pestka, Mapepi Animacje
CZAPU, CZIPU: JEŻ (2016, 5’12”), Bogna Sroka-Mucha, Tomasz Głodek, Anima Art.
KWADRATY (2016, 3’46”), Magdalena Budzyńska, PJATK WARSZAWA
MELA & MARCEL, CZYLI JAK BEZPIECZNIE I ZDROWO POZNAWAĆ ŚWIAT: NIE ROZMAWIAM Z NIEZNAJOMYM (2015, 05’09”), Iwona Wołkowicz, Tutto Arts & Media
PAMIĘTNIK FLORKI 3: TORBA (2016, 11’), Dorota Cieśla, ANIMA-POL
PAN TOTI I CZARODZIEJSKA RÓŻDŻKA (2015, 8’03”), Jaroslav Baran, ORANGE Studio Animacji
PRZYTUL MNIE: OPERACJA WEEKEND (2016, 6’), Mateusz Jarmulski, Animoon
RODZINA TREFLIKÓW: NA TROPIE SKARBU (2016, 8’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl
SZKOŁA CZYŚCIOCHÓW: NIESPODZIEWANY LOKATOR (2014, 2’26”), Jagoda Klaczyńska, PJATK WARSZAWA
WIERSZYKI DOMOWE (2016, 5’40”), Robert Turło, Mikołaj Pilchowski, 2001 Marek Rudnicki
WIKING TAPPI: ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI (2016, 10’31”), Andrzej Piotr Morawski, EGoFILM
WILCZEK LUPI I BARANEK BOBEK (2016, 10’), Aleksadra Chrapowicka
ŻUBR POMPIK: DUŻE I MAŁE (2016, 7’12”), Wiesław Zięba, EGoFILM

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! > WCZESNOSZKOLNE DZIECIAKI:
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KAMIEŃ NA DNIE JEZIORA (2017, 13’), Jacek Adamczak, TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: KOBIAŁKA Z ROZUMEM (2016, 13’), Andrzej Kukuła, TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
DORADCY KRÓLA HYDROPSA (2016, 20’24”), Natalia Brożyńska, WJTeam
KACPERIADA: ON MA, A JA NIE (2016, 7’), Kuba Tarkowski, Human Ark
KOSTKA I KULKA: FLAGA (2015, 4’26”), Tomek Niedźwiedź, Badi Badi
KUBA I ŚRUBA: PIĘCIU ROZBÓJNIKÓW (2016, 12’30”), Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
MAMI FATALE: WIELKIE MYCIE (2015, 10’), Marcin Wasilewski, Studio Miniatur Filmowych w Warszawie / Grupa Smacznego
PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2016, 9’), Andrzej Gosieniecki, Studio Mansarda
PIOTREK (2016, 5’07”), Elwira Małyszko

unnamed

***

Patroni Medialni O!PLA 2017: Magazyn Filmowy SFP, Kino Amatorskie.pl

Partner Strategiczny: TISSOTOYS

Autor oprawy graficznej: Tomasz Pawlak

Pomoc techniczna: Kino BODO

Główny Organizator: Piotr Kardas (Animation Across Borders)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s