O!PLA I MARTA PAJEK NA FESTIWALU WYSZEHRADZKIM W MOSKWIE!

logo_A4Podobnie jak w zeszłym roku O!PLA jest partnerem Festiwalu Animacji Krajów Grupy Wyszehradzkiej (05 – 09.04.2017) w Moskwie. Gościem specjalnym – reprezentującym zarówno polską animację, jak i Festiwal O!PLA – była w tym roku MARTA PAJEK, która poprowadziła warsztaty dla studentów Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Moskwie, wydział Design i Animacja. Podczas zajęć mówiła m.in. o kulisach realizacji swojego tryptyku FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE.

MARTA PAJEK W MOSKWIEMarta Pajek poprowadziła warsztaty dla studentów Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Moskwie, wydział Design i Animacja (zdj.: Instytut Polski w Moskwie).

W ramach festiwalu zaprezentowano trzy polskie animacje dla dorosłych: FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II (2016, 15’), Marta Pajek (Animoon), GYROS DANCE (2016, 14’39”), Piotr Loc Hoang Ngoc (FUMI Studio) i ZAPIS Z WCZORAJ (2015, 5’00”), Michał Soja (ASP KRAKÓW), a także dwie animacje dla dzieci: CZAPU, CZIPU: CO TO TAK KŁUJE I TUPIE? (2016, 5’12”), Bogna Sroka-Mucha, Tomasz Głodek (Anima Art) oraz KOSTKA I KULKA: FLAGA (2015, 4’26”), Tomek Niedźwiedź (Badi Badi). Wszystkie filmy brały udział w Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

Organizatorem Festiwalu ze strony polskiej jest Instytut Polski w Moskwie.

a4-fin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s