ZGŁOŚ FILM NA CRAFT!

craft-logo-colorJeszcze tylko przez miesiąc – do 20 sierpnia – możecie zgłaszać swoje filmy na nowy, Międzynarodowy Festiwal Animacji CRAFT, którego pierwsza edycja odbędzie się w dn. 24 – 28 października 2017 roku w Yogyakarcie w Indonezji.

Podstawową ideą Międzynarodowego Festiwalu Animacji CRAFT jest stworzenie przeciwwagi dla dominującej w tej części świata animacji 3D poprzez zapoznanie indonezyjskiej widowni (zwłaszcza młodych artystów) z klasycznymi technikami animacji, a także stworzenie platformy łączącej metody tradycyjne z cyfrowymi. Celem Festiwalu CRAFT jest ukazanie nieograniczonych możliwości filmu animowanego oraz poszerzenie wizualnej świadomości młodych twórców; rozbudzenie ich wyobraźni i ciekawości w poszukiwaniu inspiracji do własnych, autorskich projektów. CRAFT będzie także miejscem łączącym film animowany z innymi dziedzinami sztuki, takimi jak muzyka, sztuki plastyczne, rzemiosło artystyczne, teatr. CRAFT to celebracja rzemiosła i talentu, ale również obcowania z autentycznością, fizycznością i materią.

Podstawą Festiwalu CRAFT będą dwa równoległe konkursy:

  1. Międzynarodowy Konkurs Technik Tradycyjnych i Stop Motion (SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE DOSTĘPNYM NA STRONIE FESTIWALU: http://www.craft.web.id/).
  2. Południowo-Wschodnioazjatycki Konkurs Technik Cyfrowych 2D (TYLKO DLA KRAJÓW AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ).

Do preselekcji Konkursu Międzynarodowego CRAFT przyjmuje filmy trwające nie dłużej niż 30 minut, powstałe po 1. stycznia 2016 roku, i zrealizowane w technikach tradycyjnych (klasycznych), w tym w technikach stop motion. ZGŁOSZENIA DO PRESELEKCJI SĄ BEZPŁATNE i możliwe na dwa sposoby:

  1. Poprzez platformę https://www.clickforfestivals.com/
  2. Poprzez formularz on-line dostępny na stronie http://www.craft.web.id/

TERMIN ZGŁASZANIA FILMÓW DO PRESELEKCJI UPŁYWA 20 SIERPNIA 2017

Głównym Organizatorem Festiwalu CRAFT jest Animasi Club, we współpracy z Animation Across Borders, Głównym Organizatorem Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

19366548_1560549627328969_951246512216361080_n

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s