O!PLA 2018: 66 FILMÓW W KONKURSIE GŁÓWNYM + 24 FILMY W KONKURSIE TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

Z niemal 200. zgłoszeń jakie napłynęły na 6. Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, po uważnym i wielokrotnym obejrzeniu każdego filmu, do Konkursu Głównego zostało zakwalifikowanych 66 filmów, zaś do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! – 24. Filmy w obu konkursach pochodzą z lat 2016 – 2018. W tym roku wyjątkowo zabraknie kategorii OFF&GO! oraz kategorii POZA POLSKĄ. Pojawi się natomiast zupełnie nowy Konkurs w ramach O!PLA – „Oh! People Love Animation” obejmujący laureatów Nagród Publiczności na zagranicznych festiwalach animacji w roku 2017 (szczegóły wkrótce). Ponadto, pragnąc upamiętnić wspaniałych artystów i przyjaciół polskiej animacji, od tego roku każda z kategorii na O!PLA posiadać będzie swojego patrona. O!PLA 2018 odbędzie się w dn. 21 marca – 13 maja 2018 w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce (ogłoszenie Mapy O!PLA już wkrótce). Wielkie Otwarcie O!PLA będzie mieć miejsce w Łodzi (21.03, Kino Bodo), zaś Wielki Finał w Pacanowie (19.05, Centrum Bajki im. Koziołka Matołka). 

Oto lista filmów, które powalczą o Wasze uznanie, a co za tym idzie – Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz Nagrody Specjalne przyznawane przez zaprzyjaźnione festiwale.

KONKURS GŁÓWNY O!PLA 2018

KATEGORIA STUDYJNA im. Marka Serafińskiego | filmy zrealizowane w studiach/wytwórniach filmowych i dofinansowane z państwowych źródeł (PISF, MKiDN).
ARKA NOEGO (2017, 7’), Adam Zienowicz, Studio Munka/Stowarzyszenie Filmowców Polskich/LUNAPARK motion arts collective
DZIWNY PRZYPADEK (2017, 13’30), Zbigniew Czapla, Warsztat Filmowy
HORYZONT ZDARZEŃ (2017, 12’28”), Michał Orzechowski, FUMI
MARCHEWKOWE POLE (2016, 16’), Kacper Zamarło, Studio Filmowe Xanf
MVP (2018, 03’50”), Artur Marcol, FUMI
O MATKO! (2017, 12’15”), Paulina Ziółkowska, FUMI
UCIECZKA (2017, 15’), Jarosław Konopka, ANIMA-POL
XOXO – POCAŁUNKI I UŚCISKI (2016, 13’53”), Wiola Sowa, Sowa Film
8 FILMÓW = 95’

KATEGORIA SZKOLNA im. Kazimierza Urbańskiego | filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych (w tym studentów zagranicznych), a także filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych w ramach warsztatów animacji.
BAJKA O POWSTANIU CZARNEJ DZIURY (2017, 4’26”), Karolina Gołębiowska, AS SZCZECIN
CHWAST (2017, 04’10”), Adrianna Matwiejczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ
C.O.Ś (CZŁOWIEK OBRASTAJĄCY ŚMIERCIĄ) (2017, 06’03”), Katarzyna Piróg, ASP WARSZAWA
GOŚĆ (2017, 2’20”), Aleksander Józefczyk, ASP KRAKÓW
KLUB SENIORA (2016, 06’11”), Agata Mianowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NA JĘZYKACH (2017, 3’49”), Karolina Borgiasz, PWSFTviT ŁÓDŹ
NIE MASZ DYSTANSU (2017, 3’52”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NO WEŹ KASIA, CO CI SZKODZI? (2017, 6’37”), Aleksandra Filipowicz i Konrad Ożgo, PJATK WARSZAWA
OBŁAWA (2017, 4’), Krzysztof Raczkowski, UAP POZNAŃ
OJEZU (2017, 03’48”), Betina Bożek, ASP KRAKÓW
OSTATNI POKÓJ (2017, 5’47”), Marta Chyła-Janicka, PWSFTviT ŁÓDŹ
SAMURAJ (2016, 7’08”), Tomasz Kucharczyk, PJATK WARSZAWA
SKLEP Z RYBAMI (2017, 3’), Maria Kulpa, UAP POZNAŃ
WCIELENIE (2017, 5’), Barbara Rupik, PWSFTviT ŁÓDŹ
WYBORY MISS KURNIKA (2016, 3’26”), Aleksandra Pietruk, UMCS LUBLIN
ZAMIENIAMY SIĘ W PRZYRODĘ (2017, 4’), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚ? (2017, 04’10”), Ilona Dybka, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZJAZD (2017, 03’41”), Jerzy Tabor, PWSFTviT ŁÓDŹ
18 FILMÓW = 82’

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP im. Yacha Paszkiewicza | oficjalne animowane teledyski zrealizowane na zamówienie, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki.
ALIEN SCARS ( PL/Kanada 2017, 5’), Martyna Koleniec | Brainwashed Proper Citizens
DOM DOBRY (2017, 05’22”), Łukasz Rusinek | Pablopavo i Ludziki
DREAM ON (2017, 4’42”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered
DR WHITE (2017, 03’02”), Maciej Bednarek | Elektronikt
FAIL (2017, 05’05”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered
FLUOKSETYNA (2017, 4’), Paweł Czarnecki | Latające Pięści
HATOR (2017, 02’27”), Maciej Sarna |LiN
KAMIEŃ (2018, 4’49”), Marcin Ożóg | Paśko & Zespół Co To
MAK (2017, 4’33”), Ala nunu Leszyńska | T/Aboret
MOST (2017, 02’23”), Łukasz Jedynasty & Zuzanna Staszewska | Kazik & Kwartet ProForma
NEBULA (2017, 3’34”), Marcin Nowrotek (ASP Katowice) | Maciej Obara
ODESSA (2017, 03’12”), Karolina Głusiec | Ariel Ariel
OHOHO (2017, 2’34”), Łukasz Rusinek | Gooral
OSTATNI DZIEŃ SIERPNIA (2017, 05’53”), Marcin Podolec, Kacper Zamarło | Pablopavo i Ludziki
PUSTE SAMOLOTY (2017, 04’32”), Joanna Kucharska | Hańba!
SATIN (2017, 5’44”), Łukasz Rusinek | Aleksander Nowak
WARSZAWA (2017, 02’45”), Anita Kwiatkowska-Naqvi | Kapela Kożuch
WIOSNA (2017, 04’06”), Zuzanna Waś | Kaman / Konikiewicz
18 FILMÓW = 75’

KATEGORIA FORMANIMY im. Warsztatu Formy Filmowej | animacje abstrakcyjne i animacje eksperymentalne.
CREATION. FIRST DAY, (2018, 2’52”), Mariusz Wirski
DIALOGI (2016, 6’), Monika Kuczyniecka | Rafał Ryterski, NInA
DZIĘKI UPRZEJMOŚCI ARTYSTY (2016, 10’10”), Piotr Bosacki
GWIEZDNY PYŁ (2018, 2’05”), Elena Volozneva, UMK TORUŃ
JUSTI FITNESS (2017, 7’43”), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
KAJTEK (2017, 03’33”), kinoMANUAL (Aga Jarząb + Pin Park)
LITTLE GIANT (2017, 3’08”), Maciej Dydyński + LASY
SLAWUSGEDONUS (2018, 5’), Maciek Sławuski
UPADEK (2017, 0’44”), Emil Bucki, Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie
ZOETROP (2017, 02’08”), Martyna Karpowicz
10 FILMÓW = 43’

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI im. Andrzeja Czeczota | filmy, których akcja trwa od 1 do 90 sekund.
CHMURY (2017, 0’51”), Karolina Specht, Goethe Institut
DLACZEGO PRZENIGDY NIE DOKARMIAĆ GOŁĘBI (2017, 1’20”), Agnieszka Świętek
DUCH (2017, 0’19”), Alicja Łyszkowicz, UAP
GDZIE KUCHAREK 6 TAM NIE MA CO JEŚĆ (2017, 01’35”), Kamil Wójcik
HIT THE BUTTON! (2017, 0’45”), Kamil Wójcik
IF YOU CAN… (2017, 1:14), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN
LUDZIK SPADŁ MI Z NIEBA (2017, 01’02”), Magdalena Pilecka
MARS 2032 (2017, 1’), Karol Szczepankiewicz, UMK TORUŃ
SEKCJA (2017, 01’15”), Aleksandra Drewniak, UAP POZNAŃ
SPODNIE I ŻELAZKO (2018, 1’20”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
ZABAWKA (2017, 0:55), Fabian Kowalczuk (Gocholudek), UMCS LUBLIN
ŻABA I MUCHA (2017, 00:38) Aleksandra Machoń, UMCS LUBLIN
12 FILMÓW = 12 MINUT

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! im. Leszka Gałysza

TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! – PRZEDSZKOLAKI | filmy skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym (do 5. roku życia)
Program I – 37’ (4 filmy)
AGI BAGI: URODZINOWY POMNIK WODZA (2016, 11’), Waldemar Mordarski, Badi Badi WARSZAWA
MARZENIA MISIA WALENTEGO (2017, 11’), Aleksandra Chrapowicka
PAMIĘTNIK FLORKI III: PREZENT (2016, 11’), Janusz Martyn, ANIMA-POL ŁÓDŹ
PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2017, 3’42”), Michał Rychławski, Strefa 57
Program II – 40’ (5 filmów)
PAN TOTI I RYCERZE (2016, 08’03”), Grzegorz Handzlik, ORANGE Studio Animacji BIELSKO-BIAŁA
PRZYTUL MNIE: TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ (2017, 6’), Mateusz Jarmulski, Animoon WARSZAWA
RODZINA TREFLIKÓW II: SERCE ROBOBOTA (2017, 08’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl GDYNIA
WIERCIMISIE: GDZIE JEST BUBI? (2016, 11’), Marzena Nehrebecka, Badi Badi WARSZAWA
ŻUBR POMPIK: MESZKA (2017, 7’), Aleksandra „Alex” Vetter, EgoFilm WARSZAWA

TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! – DZIECI WCZESNOSZKOLNE | filmy skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (+6 lat)
Program I – 60’ (7 filmów)
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: KOPCIUCH (2017, 13’), Paweł Czarzasty, TvSFA POZNAŃ
PUŁAPKA NA MYSZ (2016, 4’20”), Alicja Kraft, PJATK WARSZAWA
KUBA I ŚRUBA: CZARNOKSIĘŻNIK (2016, 12’30”), Bronisław Zeman i Andrzej Orzechowski, SFR BIELSKO-BIAŁA
SPODNIE I ŻELAZKO (2018, 1’20”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
MIŁEK Z CZARNEGO LASU (2017, 13’), Ewelina Stefańska, TvSFA POZNAŃ
BARDOU – DWA WILKI (2017, 3’), Anna Chrzanowska, UA POZNAŃ
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: MAŁPA W KĄPIELI (2017, 13’), Andrzej Gosieniecki, TvSFA POZNAŃ
Program II – 62’ (8 filmów)
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: O PSACH I KOTACH (2017, 13’), Joanna Jasińska-Koronkiewicz, TvSFA POZNAŃ
HITCHHIKERS (2018, 03’20”), Rafał Blecharz i Katarzyna Klas, Studio Pigeon WARSZAWA
KACPERIADA: WSPÓLNY FRONT (2016, 7’), Kamil Polak, Human Ark WARSZAWA
STRACH (2018, 1’45”), Olga Kłyszewicz, PWSTviT ŁÓDŹ
STRASZYDŁA RODZIME. WŚRÓD LASÓW, NA POLACH, NA WODACH, NA WIETRZE (2017, 8’43”), Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski + dzieci / Animator Jutra – 10 Animator POZNAŃ
OSIEDLE (2018, 10’12”), Magdalena Bryll, Serafiński Studio WARSZAWA
POTWORNY DENTYSTA (2017, 03’23”), Ilona Rybak, PJATK WARSZAWA
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: O WĘŻOWEJ WDZIĘCZNOŚCI (2017, 13’), Robert Turło, TvSFA POZNAŃ


 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s