LAUREACI O!PLA 2018!

19. maja 2018 w Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie zakończył się 6. Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA. W tym roku dotarł on do rekordowej liczby 84. miejscowości mobilizując równie rekordową ilość 21.807 widzów-Jurorów w każdym wieku do oceny polskiej i nie tylko polskiej animacji. Poniżej lista wszystkich nagród przyznanych podczas Wielkiego Finału O!PLA 2018.

^^^

TYTUŁ HONOROWEGO OBYWATELA ANIMACJI

„KRAINY NIEOGRANICZONYCH MOŻLIWOŚCI”

DLA YACHA PASZKIEWICZA (pośmiertnie)

^^^

DYPLOM UZNANIA DLA PANA JULIANA ZAWISZY i LEGNICKIEJ AKADEMII FILMOWEJ
ZA 25. LAT WARSZTATÓW FILMU ANIMOWANEGO

^^^

DYPLOM UZNANIA DLA PRACOWNI FILMU ANIMOWANEGO NA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE ZA 40. LAT ISTNIENIA AUTONOMICZNEGO KIERUNKU STUDIÓW
ORAZ 60. LAT PRACY DYDAKTYCZNEJ

***

LAUREACI KONKURSU GŁÓWNEGO

Wzięło udział 4817 widzów-Jurorów!

Konkurs Główny prezentowany był w 45. miejscowościach.

***

PIERWSZE MIEJSCA

„ZŁOTE TOBOŁKI KOZIOŁKA MATOŁKA”

KATEGORIA STUDYJNA im. Marka Serafińskiego

O MATKO! (2017, 12’15”), Paulina Ziółkowska (FUMI Studio/PWSFTviT w Łodzi)

NAGRODA SPECJALNA: NOMINACJA DO NAGRODY POLSKIEGO KINA NIEZALEŻNEGO IM. JANA MACHULSKIEGO W KATEGORII NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY (EDYCJA 2019).

***

KATEGORIA SZKOLNA im. Kazimierza Urbańskiego

NO WEŹ KASIA, CO CI SZKODZI? (2017, 6’37”), Aleksandra Filipowicz i Konrad Ożgo (PJATK WARSZAWA)

NAGRODA SPECJALNA: NOMINACJA DO NAGRODY POLSKIEGO KINA NIEZALEŻNEGO IM. JANA MACHULSKIEGO W KATEGORII NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY (EDYCJA 2019).

NAGRODA SPECJALNA: ZAPROSZENIE DO KONKURSU GŁÓWNEGO 16. FESTIWALU FILMOWEGO „OPOLSKIE LAMY” (Opole 2018).

NAGRODA SPECJALNA: WYRÓŻNIENIE UCZNIÓW LICEÓW PLASTYCZNYCH DLA NAJLEPSZEJ ANIMACJI W KATEGORII SZKOLNEJ NA O!PLA 2018.

***

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP im. Yacha Paszkiewicza

OHOHO (2017, 2’34”), Łukasz Rusinek | Gooral

***

KATEGORIA FORMANIMY im. Warsztatu Formy Filmowej

GWIEZDNY PYŁ(2018, 02’05”), Elena Volozneva (UMK TORUŃ)

NAGRODA SPECJALNA: ZAPROSZENIE DO KONKURSU 27. EUROPEJSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO EUROSHORTS (2018).

***

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI im. Andrzeja Czeczota

DLACZEGO PRZENIGDY NIE DOKARMIAĆ GOŁĘBI (2017, 1’20”), Agnieszka Świętek

NAGRODA SPECJALNA: ZAPROSZENIE DO KONKURSU FESTIWALU FILMÓW ANTYDEPRESYJNYCH „RELANIUM” (Łódź 2019) DLA NAJBARDZIEJ ANTYDEPRESYJNEJ ANIMOWANEJ FRASZKI NA O!PLA 2018.

^^^

DRUGIE MIEJSCA

„SREBRNE TOBOŁKI KOZIOŁKA MATOŁKA”

KATEGORIA STUDYJNA im. Marka Serafińskiego

DZIWNY PRZYPADEK (2017, 13’30), Zbigniew Czapla (Warsztat Filmowy)

***

KATEGORIA SZKOLNA im. Kazimierza Urbańskiego

NIE MASZ DYSTANSU (2017, 3’52”), Karina Paciorkowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)

NAGRODA SPECJALNA: WYRÓŻNIENIE UCZNIÓW PRACOWNI FILMOTEK SZKOLNYCH DLA NAJLEPSZEJ ANIMACJI W KATEGORII SZKOLNEJ NA O!PLA 2018.

***

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP im. Yacha Paszkiewicza

FAIL (2017, 05’05”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered

***

KATEGORIA FORMANIMY im. Warsztatu Formy Filmowej

LITTLE GIANT (2017, 03’08”), Maciej Dydyński + LASY

***

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI im. Andrzeja Czeczota

IF YOU CAN… (2017, 1:14), Hanna Rybak (UMCS LUBLIN)

^^^

TRZECIE MIEJSCA

„BRĄZOWE TOBOŁKI KOZIOŁKA MATOŁKA”

KATEGORIA STUDYJNA im. Marka Serafińskiego

MARCHEWKOWE POLE (2016, 16’), Kacper Zamarło (Studio Filmowe Xanf)

***

KATEGORIA SZKOLNA im. Kazimierza Urbańskiego

BAJKA O POWSTANIU CZARNEJ DZIURY (2017, 4’26”), Karolina Gołębiowska (Akademia Sztuki w Szczecinie)

NAGRODA SPECJALNA: ZAPROSZENIE DO KONKURSU GŁÓWNEGO 8. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO STOPTRIK (Maribor/Łódź 2018) DLA ANIMACJI STOP MOTION Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ GŁOSÓW NA O!PLA 2018.

***

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP im. Yacha Paszkiewicza

KAMIEŃ (2018, 4’49”), Marcin Ożóg | Paśko & Zespół Co To

***

KATEGORIA FORMANIMY im. Warsztatu Formy Filmowej

DZIĘKI UPRZEJMOŚCI ARTYSTY (2016, 10’10”), Piotr Bosacki

***

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI im. Andrzeja Czeczota

ZABAWKA (2017, 0:55), Fabian Kowalczuk (UMCS LUBLIN)

^^^

WYRÓŻNIENIA ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA

KATEGORIA STUDYJNA im. Marka Serafińskiego

MVP (2018, 03’50”), Artur Marcol (FUMI Studio)

***

KATEGORIA SZKOLNA im. Kazimierza Urbańskiego

NA JĘZYKACH (2017, 3’49”), Karolina Borgiasz (PWSFTviT ŁÓDŹ)

***

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP im. Yacha Paszkiewicza

DREAM ON (2017, 4’42”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered

***

KATEGORIA FORMANIMY im. Warsztatu Formy Filmowej

JUSTI FITNESS (2017, 07’43”), Justyna Pazdan (PWSFTviT ŁÓDŹ)

***

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI im. Andrzeja Czeczota

DUCH (2017, 0’19”), Alicja Łyszkowicz (UAP)

^^^

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE O!PLA

GDZIE KUCHAREK 6 TAM NIE MA CO JEŚĆ (2017, 01’35”), Kamil Wójcik

***

FLUOKSETYNA (2017, 4’), Paweł Czarnecki | Latające Pięści

***

GOŚĆ (2017, 2’20”), Aleksander Józefczyk (ASP KRAKÓW)

***

MAK (2017, 4’33”), Ala nunu Leszyńska | T/Aboret

***

MOST (2017, 02’23”), Łukasz Jedynasty | Kazik & Kwartet ProForma

***

OSTATNI DZIEŃ SIERPNIA (2017, 05’53”), Marcin Podolec, Kacper Zamarło | Pablopavo i Ludziki

***

ZJAZD (2017, 03’41”), Jerzy Tabor (PWSFTviT ŁÓDŹ)

***

NAGRODA SPECJALNA DAWIDA GRYZY – DYREKTORA FESTIWALU FILMOWEGO „KOCHAM DZIWNE KINO” – DLA „NAJDZIWNIEJSZEJ ANIMACJI NA O!PLA 2018” > ZAPROSZENIE DO KONKURSU 7. FESTIWALU FILMOWEGO „KOCHAM DZIWNE KINO” (Pabianice 2018)

WCIELENIE (2017, 5’), Barbara Rupik, PWSFTviT ŁÓDŹ

^^^

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!
im. Leszka Gałysza

Wzięło udział 16.299 młodych widzów-Jurorów!

Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! prezentowany był w 66. miejscowościach.

***

PIERWSZE MIEJSCA

„ZŁOTE TOBOŁKI KOZIOŁKA MATOŁKA”

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA

WIERCIMISIE: GDZIE JEST BUBI? (2016, 11’), Marzena Nehrebecka (Badi Badi, Warszawa)

NAGRODA SPECJALNA: ZAPROSZENIE DO KONKURSU 9. FESTIWALU FILMÓW ANIMOWANYCH „ANIMOCJE” (Bydgoszcz 2019)

***

KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA

BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: MAŁPA W KĄPIELI (2017, 13’), Andrzej Gosieniecki (TvSFA Poznań)

NAGRODA SPECJALNA: ZAPROSZENIE DO KONKURSU 9. FESTIWALU FILMÓW ANIMOWANYCH ANIMOCJE (Bydgoszcz 2019)

^^^

DRUGIE MIEJSCA

„SREBRNE TOBOŁKI KOZIOŁKA MATOŁKA”

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA

AGI BAGI: URODZINOWY POMNIK WODZA (2016, 11’), Waldemar Mordarski (Badi Badi, Warszawa)

***

KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA

BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: O PSACH I KOTACH (2017, 13’), Joanna Jasińska-Koronkiewicz (TvSFA Poznań)

^^^

TRZECIE MIEJSCA

„BRĄZOWE TOBOŁKI KOZIOŁKA MATOŁKA”

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA

PAMIĘTNIK FLORKI III: PREZENT (2016, 11’), Janusz Martyn (ANIMA-POL, Łódź)

***

KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA

OSIEDLE (2018, 10’12”), Magdalena Bryll (Serafiński Studio, Warszawa)

^^^

WYRÓŻNIENIA ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA

PAN TOTI I RYCERZE (2016, 08’03”), Grzegorz Handzlik, ORANGE Studio Animacji (Bielsko-Biała)

***

KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA

MIŁEK Z CZARNEGO LASU (2017, 13’), Ewelina Stefańska (TvSFA Poznań)

^^^

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE O!PLA

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA

PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2017, 3’42”), Michał Rychławski (Strefa 57, Sicienko)

***

KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA

SPODNIE I ŻELAZKO (2018, 1’20”), Julia Orlik (PWSTviT ŁÓDŹ)

***

STRASZYDŁA RODZIME. WŚRÓD LASÓW, NA POLACH, NA WODACH, NA WIETRZE (2017, 8’43”), Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski + dzieci w wieku 7-12 lat / Animator Jutra – 10 Animator (Poznań)

***

DYPLOM UZNANIA DLA TWÓRCÓW FILMU „SKĄD I DOKĄD” (Reżyseria: Marcin Wołkowicz, Producent: Tutto Arts & Media) za zabranie widzów w fascynującą i inspirującą podróż z nurtem największej polskiej rzeki – Wisły.

^^^

KONKURS „Oh! People Love Animation!”

Wzięło udział 691. widzów-Jurorów!

Konkurs „Oh! People Love Animation” prezentowany był w 31. miejscowościach.

***

PIERWSZE MIEJSCE

„ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”

HAPPY END, Jan Saska / True Lovers, FAMU, Czechy 2016, 6′

***

DRUGIE MIEJSCA

„SREBRNY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”

KATARZYNA [org.: Catherine], Britt Raes / Creative Conspiracy, Belgia 2016, 11’51’’

***

TRZECIE MIEJSCA

„BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”

ex aequo

DWA TRAMWAJE [eng.: Two Trams], Svetlana Andrianova / SOYUZMULTFILM FILM STUDIO, Rosja 2016, 10’

DZIADEK MORS [org.: Pépé le morse/ eng.: Grandpa Walrus], Lucrèce Andreae / Caïmans Productions, Francja 2017, 14’ 53”

***

WYRÓŻNIENIA ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA

YIN, Nicolas Fong / Zorobabel, Belgia 2017, 10’30″

***

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE O!PLA

PUSTE MIEJSCE [eng.: Negative Space], Max Porter, Ru Kuwahata / Tiny Inventions, Francja 2017, 5’30”

^^^

STATUETKI SIEDZĄCYCH KOZIOŁKÓW MATOŁKÓW ZA 5 LAT Z O!PLA OTRZYMALI:

Grzegorz KrzywonosKino „Muza” we Włoszczowie

Katarzyna LubasMuzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie

Andrzej CieszyńskiGaleria Sztuki Współczesnej w Przemyślu

^^^

O!PLA GRATULUJE WSZYSTKIM LAUREATKOM/LAUREATOM I JUŻ TERAZ ZAPRASZA NA SIÓDMĄ EDYCJĘ FESTIWALU W 2019 ROKU!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s