PUNKT DLA O!PLA!

01. lipca 2018 roku w Fabryce Sztuki w Łodzi wręczono po raz dziewiąty PUNKTY DLA ŁODZI. Wśród laureatów znalazł się Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA (Kategoria: Wydarzenie) – „Festiwal, który pokazuje różnorodność polskiej animacji nie tylko w kraju ale na całym świecie” (uzasadnienie Jury).

PUNKT DLA ŁODZI to odbywający się od 2009 roku niezależny plebiscyt wyróżniający inicjatywy będące przykładami pozytywnych działań na obszarze miasta i „wyrywające Łódź z objęć brzydoty”. Plebiscyt „Punkt dla Łodzi” objęty jest patronatem sieci CommunityPlanning.net. „Community Planning” jest siecią o zasięgu ogólnoświatowym, której celem jest wymiana dobrych praktyk związanych z udziałem mieszkańców w tworzeniu własnego środowiska życia.

W Jury PUNKTÓW DLA ŁODZI zasiadają: Małgorzata Hanzl – Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, Maria Morzuch – Muzeum Sztuki w Łodzi, Andrzej Chętko – Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Jerzy Grzegorski – Galeria Wschodnia, Krzysztof Candrowicz – dyrektor artystyczny Triennale Fotografii w Hamburgu, Piotr Biliński – architekt, były architekt miasta, Marek Jurkiewicz, Marcin Polak – organizatorzy plebiscytu.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się też m.in. Przyjaciele O!PLA: Profesor Józef Robakowski oraz Kino BODO.

Warto przy okazji przypomnieć, że jest to już druga nagroda dla Festiwalu O!PLA. W roku 2014 otrzymała ona PLASTER KULTURY w Kategorii Wydarzenie Filmowe Roku 2013.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s