Zmarł Paweł Dębski, twórca filmu „Drwal”…

09. lipca 2018 roku w Warszawie zmarł niespodziewanie Paweł Dębski, autor wielokrotnie nagradzanej – w tym Brązowym Tobołkiem Koziołka Matołka na I Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2013 – animacji DRWAL. Miał 33 lata.

Paweł Dębski urodził się 01. sierpnia 1985 roku w Warszawie. W 2010 ukończył Film Animowany i Efekty Specjalne na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Od początku swojej kariery zawodowej związany z warszawskim Studiem FUMI, gdzie pełnił funkcją dyrektora kreatywnego, a także animatora i montażysty. Był współtwórcą filmu HIPOPOTAMY Piotra Dumały (animacja i montaż) oraz pełnometrażowej, polsko-norwesko-litewskiej animacji THE MAN WHO KNEW 75 LANGUAGES (2016). Za swój szkolny filmy pt. ZUPEŁNIE INNA HISTORIA (2008) otrzymał Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: najlepsza animacja oraz Wyróżnienie w kategorii filmu studenckiego na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie. Za debiutanckiego DRWALA zdobył m.in. Srebrnego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Nagrodę Główną w kategorii filmu studenckiego na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie.

Paweł Dębski (z lewej), autor filmu DRWAL, odbiera Brązowy Tobołek Koziołka Matołka za zajęcie III miejsca w kategorii Studyjnej na O!PLA 2013 (Muzeum Kinematografii, Łódź, czerwiec 2013).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s