„WCIELENIE” Z MOLEM!

Uznane za „najdziwniejszą animację na O!PLA 2018” i zaproszone tym samym poza selekcją na 7. Festiwal Filmowy „Kocham Dziwne Kino” w Pabianicach – WCIELENIE Barbary Rupik (PWSFTviT w Łodzi) – zdobyło tam Nagrodę Jury (Złotego Mola) dla najlepszego (najdziwniejszego) filmu w konkursie. Warto zauważyć, że już drugi raz film zaproszony z O!PLA wygrywa na Festiwalu „Kocham Dziwne Kino”!

Jury w składzie: Dawid Gryza, Paweł Kaczmarek i Mariia Snisarenko doceniło „umiejętne wykreowanie świata niepokojącego i odrażającego, a przy tym fascynującego i pięknego„.

Pozostałe dwie nagrody przyznała publiczność zgromadzona w Kino-Teatrze Tomi. Należy podkreślić, że druga nagroda od widzów powędrowała także do animacji – WEŁNIAKI Joanny Polak.

Współpraca pomiędzy Festiwalem Filmowym „Kocham Dziwne Kino”, a O!PLA utrzymuje się nieprzerwanie od 2014 roku. KDK jest lokalnym organizatorem pabianickiej odsłony O!PLA, a także fundatorem jednej z nagród pozaregulaminowych, czyli zaproszenia poza selekcją na swój festiwal. Początkowo otrzymywali je zwycięzcy kategorii OFF (A GDYBY… Kamila Wójcika w 2014) oraz FORMANIMY (LOOP Michała Sochy w 2015). Od 2016 są to indywidualne zaproszenia Dawida Gryzy, dyrektora festiwalu „Kocham Dziwne Kino”, dla „najdziwniejszej animacji na O!PLA”. Pierwszą laureatką była CIPKA Renaty Gąsiorowskiej, która jednocześnie zdobyła główną nagrodę Złotego Mola przyznaną przez festiwalową publiczność. W roku 2017 zaproszenie otrzymał BANKIET Julii Orlik.

WCIELENIE

Krew, brud i unoszące się nad umierającym ciałem muchy tworzą przerażającą atmosferę rozkładu. W tej naturalistycznej, wzbudzającej odrazę scenerii rozgrywa się krótka historia o życiu i śmierci. Ich wzajemne oddziaływanie na siebie jest nieuniknione, tak jak i związek człowieka z naturą. W walce o zachowanie równowagi w przyrodzie ktoś będzie jednak musiał przegrać.

Barbara Rupik urodziła się w 1992 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na kierunku Film Animowany i Efekty Specjalne.

*Plakat 7. Festiwalu Filmowego „Kocham Dziwne Kino” autorstwa Marii Snisarenko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s