ZOSTAŃ LOKALNYM ORGANIZATOREM O!PLA 2020!

Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA nie mógłby istnieć bez LOKALNYCH ORGANIZATORÓW! Tak było zawsze i tak będzie też podczas ósmej edycji w 2020 roku!

Tradycyjnie zapraszamy wszystkie domy/ośrodki/centra kultury, kina, klubokawiarnie, biblioteki, galerie sztuki, szkoły wyższe, średnie i podstawowe, przedszkola, Kina za Rogiem i Pracownie Filmotek Szkolnych etc., aby dołączyły do tego jedynego w swoim rodzaju święta animacji, które co roku zamienia Polskę w kolorowe Królestwo Animacji.

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI „O!PLA” odbędzie się w dniach 21 lutego – 19 kwietnia 2020 roku w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie Polski, z Wielkim Finałem 25 kwietnia 2020 w Opolu. Podobnie jak przy poprzednich edycjach festiwalu, ambicją O!PLA jest dotarcie z najnowszą i najlepszą polską animacją – dla dzieci, młodzieży i dorosłych – do jak największej ilości miejscowości w całej Polsce. Charakterystyczną cechą O!PLA jest to, że Jurorami są sami widzowie biorący udział w festiwalu.

CZYM JEST „O!PLA”?

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

W ciągu siedmiu lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany.

Od samego początku ambicją O!PLA było docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21. miejscowościach (20 miast i jedna wieś). Edycja No. 7 w rekordowej ilości – 105. miejscowościach.

Wszystkich zainteresowanych poznaniem szczegółów prosimy o kontakt na adres: polskaanimacja@gmail.com lub telefonicznie: 666 585 315.

ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ TYLKO DO KOŃCA STYCZNIA!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s