O!PLA PRZEDŁUŻA NABÓR DO 10.01.2020!

Świetna wiadomość dla wszystkich spóźnialsich i gapowiczów! 🙂 O!PLA przedłuża nabór na 8. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI O!PLA 2020! Nowy i ostateczny już deadline to 10.01.2020 (piątek). Ósma O!PLA odbędzie się w dniach 21.02 – 05.04.2020 w kilkudziesięciu miastach i wsiach w Polsce, z Wielkim Finałem 18.04.2020 w OPOLU!

ZGŁOSZENIE FILMU DO KONKURSU JEST BEZPŁATNE!

PRZYPOMINAMY, ŻE TAKŻE W TYM ROKU PRZYJMOWANE SĄ PRACE VIDEO

KONKURS GŁÓWNY:

FORMUARZ ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

FORMUARZ ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN

Do konkursu przyjmowane są FILMY ANIMOWANE I PRACE VIDEO ZREALIZOWANE W POLSCE LUB ZAGRANICĄ (PRZEZ POLSKICH TWÓRCÓW), SKIEROWANE DO WIDZÓW DOROSŁYCH/MŁODZIEŻY 16+ZREALIZOWANE POMIĘDZY 1. STYCZNIA 2018, A 31. GRUDNIA 2019, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 90% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 30 minut (włącznie z napisami końcowymi).

Możliwe jest zgłoszenie filmu dłuższego (średniometrażowego, pełnometrażowego), który ma szansę zostać zaprezentowany w ramach specjalnych projekcji towarzyszących zorganizowanych w niektórych miejscach festiwalowych (szczegóły uzgodnione będą indywidualnie).

Jeśli wśród zgłoszonych prac pojawi się większa ilość filmów średniometrażowych (trwających ponad 30 minut, ale nie więcej niż 60 minut), Organizator nie wyklucza utworzenia dodatkowej kategorii obejmującej animacje średniometrażowe, która zostałaby zaprezentowana tylko w niektórych miejscach biorących udział w O!PLA 2020.

Jeden twórca/właściciel praw może zgłosić do selekcji dowolną ilość filmów.

ZGŁOSZENIE FILMU DO KONKURSU JEST BEZPŁATNE.

Termin zgłaszania filmów oraz przesłania ich do Organizatora upływa 10 STYCZNIA 2020 r. (piątek).

Każdy film może być zgłoszony do konkursu TYLKO w jednej z poniższych kategorii:

  • PROFESJONALNA | filmy zrealizowane w wytwórniach/studiach filmowych (w systemie producenckim) w Polsce (narodowość twórcy nie ma znaczenia!) lub za granicą przez Polskich twórców, w tym filmy studenckie zrealizowane poza uczelnią (w systemie producenckim), bądź w koprodukcji z nią.
  • STUDENCKA | filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych, w tym studentów zagranicznych studiujących w Polsce, a także studentów Polskich studiujących za granicą.
  • OFF&GO! | filmy w pełni niezależne powstałe poza szkołą/systemem producenckim, a także filmy zrealizowane przez amatorów, w tym powstałe w ramach warsztatów animacji skierowanych do amatorów. Akceptowane są filmy zrealizowane w ramach stypendiów, ale poza systemem producenckim i szkołą.
  • ANIMOWANY WIDEOKLIP | oficjalne animowane teledyski zrealizowane na zamówienie, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki.
  • ANIMOWANE FRASZKI | filmy animowane na dowolny temat trwające od 1 do 90 sekund.
  • FORMANIMY | animacje abstrakcyjne i eksperymentalne, w tym video art.
  • TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! – PRZEDSZKOLAKI > filmy skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym (do 5. roku życia) – zobacz REGULAMIN i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY Konkursu TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!
  • TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! – DZIECI WCZESNOSZKOLNE > filmy skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (+6 lat) – zobacz REGULAMIN i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY Konkursu TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

Nagrodami regulaminowymi na O!PLA są statuetki ZŁOTYCH, SREBRNYCH I BRĄZOWYCH TOBOŁKÓW KOZIOŁKA MATOŁKA przyznawane kolejno za zajęcie I, II i III miejsca w każdej kategorii. Za zajęcie IV miejsca w każdej kategorii przyznawane są Dyplomy. Ponadto przyznawane są Wyróżnienia Specjalne O!PLA (Dyplomy) oraz nagrody pozaregulaminowe (m.in. zaproszenia poza selekcją do konkursów zaprzyjaźnionych festiwali).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s