I Konkurs O!PLAKAT ANIMACJI rozstrzygnięty!

Plakaty filmów STORY, ODDYCHAJ!, WINA, BAKANEKO, NIGEL i WINTER BIRD zostały najwyżej ocenione podczas pierwszej edycji konkursu O!PLAKAT ANIMACJI.

Idea powołania do życia nowego konkursu w ramach Festiwalu O!PLA krążyła wokół festiwalu od jakiego już czasu, ale paradoksalnie dopiero obecna sytuacja pozwoliła jej w pełni dojrzeć.

Plakat filmowy to nieodzowny i istotny element filmu, z przepiękną historią Polskiej Szkoły Plakatu w tle. Nowym konkursem chcielibyśmy zainspirować twórców animacji do pamiętania o plakacie, jako wizytówce ich filmu. 

Co roku O!PLA prosi twórców o przesyłanie plakatów. I z roku na rok dostaje ich co raz więcej. W tym roku nadesłano ich 42. 

ZOBACZ PLAKATY

Do oceny zaproszono artystów-plastyków, w tym opiekunów O!PLA w liceach plastycznych. W Jury znaleźli się: Andrzej Chętko (ASP w Łodzi), Marta Mariańska (Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu), Maciej Olszewski (Zespół Szkół Plastycznych w Zielonej Górze), Andrzej Rułka, Konrad Rządowski (Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie), Ewa Skłodowska (Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży), Mariia Snisarenko, Joanna Wiszniewska-Domańska, Tomasz Wlaźlak (Zakład Plastyki Intermedialnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu). Każdy Juror przyznawał punkty od 1 do 10.

OTO ZWYCIĘSKIE PLAKATY

I MIEJSCE (76)
II MIEJSCE (72)
III MIEJSCE (67)
WYRÓŻNIENIE (65)
WYRÓŻNIENIE (65)
WYRÓŻNIENIE (65)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s