Zmarł Andrzej Piotr Morawski…

6 sierpnia 2020 zmarł Andrzej Piotr Morawski, wybitny animator filmów rysunkowych, reżyser, storyboardzista, związany od 1969 roku ze Studio Miniatur Filmowych w Warszawie.

Andrzej Piotr Morawski

Zaczynał przy DZIWNYCH PRZYGODACH KOZIOŁKA MATOŁKA (przy odcinku WŁADCA PUSTYNI). Przez kolejne lata animował w SMF m.in. PSA, KOTA, I…, PRZYGODY PANNY KRESECZKI, POMYSŁOWEGO DOBROMIRA, GUCIA I CEZARA, WĘDRÓWKI PYZY, O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC, PODRÓŻE NA BURZOWEJ CHMURZE). W XXI wieku związany był m.in. ze studiem Leszka Gałysza (JACEK I PLACEK, BUKOLANDIA), Marka Serafińskiego (GRZYBY BURZY), Małgorzaty Bosek-Serafińskiej (AGATKA, SIĘ ZJADA, JANKA), TV SFA w Poznaniu (MIŚ FANTAZY), EGoFILM (WIKING TAPPI, ŻUBR POMPIK), czy łódzkim ANIMA POL (KAKTUS I MAŁY). W sumie zrealizował kilkadziesiąt filmów i seriali animowanych. Miał 72 lata.

Był też reżyserem i autorem storyboardów m.in. do seriali AGATKA, WIKING TAPPI, ŻUBR POMPIK. Współpracował przy pełnometrażowych filmach Leszka Gałysza (JACEK I PLACEK, TYTUS, ROMEK I A’TOMEK WŚRÓD ZŁODZIEI MARZEŃ), Andrzeja Czeczota (EDEN), Krzysztofa Gradowskiego (TRYUMF PANA KLEKSA).

Laureat dwóch Wyróżnień O!PLA za zajęcie IV Miejsca w Kategorii Przedszkolnej Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos!: w 2017 za WIKING TAPPI: ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI oraz w 2019 za OPOWIASTKI: WIELKIE MARZENIA MAŁEJ ŻABKI.

Na O!PLA 2017 młodzi widzowie-Jurorzy mogli oglądać także jego film AGATKA I KAKTUS z serii AGATKA.

Ze scenopisu odcinka „Agatka i liście” (materiały producenta)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s