Rusza II edycja Warsaw Animation Film Festival!

W dniach 27.08 – 02.09.2020 w… Internecie (na platformie Mojeekino.pl) odbędzie się II edycja Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych czyli Warsaw Animation Film Festival. Otwarcie 27.08 w Kinie Elektronik, a Finał 02.09 na Placu Zabaw.

Podstawę programu tworzą trzy konkursy: Profesjonalny, Studencki i Młodej Animacji oraz debiutujący w tym roku Konkurs Animowanych Horrorów. Niezwykle ciekawie zapowiadają się pokazy specjalne: animacje zaangażowane „Big issues, short animations”, animacje afrykańskie z Accra Animation Film Festival oraz animacje kobiece z austriackiego Festiwalu Tricky Women.

Podobnie jak w zeszłym roku o muzyczno-wizualną stronę zadba Festiwal O!PLA, który dla WAFF 2020 przygotował urodzinowy program „15/15 | K/K poświęcony animowanym wideoklip zrealizowanym na przestrzeni 15tu lat w legendarnej Agencji Koncertowo-Wydawniczej Karrot Kommando. Program zostanie zaprezentowany 02.09.2020 o 19:00 podczas fianłu WAFF na Placu Zabaw, zaś gościem specjalnym pokazu będzie Piotr Maślanka, szef Karrot Kommando.

W ramach festiwalu odbędą się także warsztaty. Pierwszy z nich będzie mieć miejsce na Placu Zabaw 31.08 o 19:00: „Konstrukcja opowieści + analiza scenariuszy filmów nagrodzonych na WAFF 2019”, który poprowadzi Artur Wyrzykowski. Drugi warsztat odbędzie się już online 02.09 o 18:00: „Montaż animacji poklatkowej. Zastosowanie w praktyce oprogramowania DaVinci Resolve”. Warsztat poprowadzi Piotr Krygiel – absolwent montażu w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, pracujący jako montażysta przy serialu „Rodzina Treflików”.

Także online (01.09 o 19:00) odbędzie się spotkanie pt. „Filmowa narracja Toy Story 4” podczas którego Patrick Lin (autor zdjęć) oraz Ye Won Cho (reżyserka techniczna oświetlenia) podzielą się swoimi doświadczeniami z realizacji zdjęć do Toy Story 4.

PEŁNY PROGRAM DO POBRANIA TUTAJ

Warsaw Animation Film Festival powstał w 2019 roku z inicjatywy Tessy Moult-Milewskiej i Eweliny Leszczyńskiej, przy wsparciu Platige Image.

***

PROJEKCJE ONLINE NA MOJEEKINO.PL:

Ceny pojedynczego biletu: 12 zł.
Karnety na cały festiwal: 50zł.
Filmy będą dostępne przez 24h

Filmy prezentowane będą z angielskimi napisami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s