„OSTATNIE KINO” WYRÓŻNIONE NA OKFA!

Zaproszony bezpośrednio z O!PLA 2020 na 66. Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA film Kajetana Pochylskiego pt. OSTATNIE KINO zdobył na nim Wyróżnienie w kategorii film niezależny. Na O!PLA film zdobył Złoty Tobołek w Kategorii OFF&GO!

Film Kajetana Pochylskiego to utrzymany w duchu Antonisza animowany dokument o dziadku autora, który prawdopodobnie – wg relacji babci – prowadził ostatnie kino oświatowe w Polsce. Film został zrealizowany autorską metodą, łączącą w sobie techniki cyfrowe i analogowe. Został on wykonany za pomocą kamery cyfrowej i analogowej oraz typowych narzędzi rysunkowych, malarskich. Podczas realizacji filmu powstało około 8200 ręcznie wykonanych klatek. Celem było doprowadzenie procesu tworzenia filmu autorskiego do formy rękodzieła.

Łukasz Kajetan Pochylski. Urodzony w 1984 w Mogilnie. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, specjalność rysunek, oraz AMA Film Academy w Krakowie, kierunek operatorski. Doktor w dziedzinie sztuki. Zajmuje się filmem dokumentalnym, autorskim filmem eksperymentalnym. Dwukrotny stypendysta Marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie sztuka filmowa. Twórca filmów niezależnych. Jego dokumenty brały udział w festiwalach w Polsce oraz poza granicami.

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych Imienia Profesora Henryka Kluby czyli po prostu OKFA jest najstarszym w Polsce (66. edycji), nieustannie rozwijającym się projektem dedykowanym kinu spoza oficjalnego obiegu dystrybucyjnego. Część konkursowa wydarzenia adresowana jest do twórców amatorów, filmowców niezależnych oraz do studentów szkół filmowych. Jej celem jest stymulowanie i promowanie offowego ruchu filmowego oraz prezentacja najnowszych dokonań w niekomercyjnym nurcie kina.

Kadry z filmu OSTATNIE KINO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s