Animujemy dla Białorusi!

Animatorki i animatorzy ze Szkoły Filmowej w Łodzi zainicjowali ważną akcję ANMUJEMY DLA BIAŁORUSI!, którą poprzedził film ANIMACJA DLA BIAŁORUSI. Festiwal Animacji O!PLA patronuje tej inicjatywie.  
Więcej na temat akcji, jak również animacji zaangażowanej, możecie posłuchać w rozmowie online z Joanną Jasińską-Koronkiewicz, Sofyą Nabok i Zuzanną Szor, która odbyła się w ramach cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU.
Oto oficjalne wezwanie do działania:
Animatorzy, Animatorki!
Posługując się najbardziej oczywistym dla nas językiem, często o wiele bardziej wymownym i uniwersalnym niż jakikolwiek inny, powiedzmy solidarnie: wierzymy w wolną Białoruś! Powiedzmy, że nie zgadzamy się na brutalne tłumienie pokojowych protestów, stosowanie represji wobec ich uczestników i wreszcie, że wspieramy ich w walce o wolność.
Odpowiadając na #AnimatorsForBelarus, akcję zainicjowaną przez #YuliaRuditskaya chcemy wraz z Wami stworzyć serię krótkich klipów oraz przestrzeń do ich publikacji.
Obywatele Białorusi walczą o swoje prawa regularnie, nieprzerwanie i w taki sam sposób, poprzez cykliczne premiery klipów, chcemy okazywać im wsparcie.
Wierzymy także, że w ten sposób uda nam się dotrzeć do szerszego grona odbiorców i trwale zwiększyć świadomość na temat panującej tam sytuacji, która niestety wciąż się pogarsza.
Do udziału zapraszamy zarówno grupy jak indywidualnych twórców. Szczegółowy plan emisji będziemy wspólnie uzgadniać po zakończeniu naboru.
…………………………………………………………..
JAK DOŁĄCZYĆ?
1. weź udział w wydarzeniu i napisz do nas na adres animacjadlabialorusi@gmail.com , że podejmujesz wyzwanie
3. umówimy się wszyscy na spotkanie online na którym ustalimy wszelkie szczegóły a jeśli nie masz jeszcze pomysłu na swój krótki (15-30 sek.) klip, to na pewno znajdziesz tam inspiracje
4. na zgłoszenia czekamy do 31.12.2020
5. na kolejnym spotkaniu online na początku stycznia, wspólnie omówimy strategię emisyjną i opracujemy kalendarz
JEŚLI MASZ JAKIEKOLWIEK PYTANIA, PISZ ŚMIAŁO!
…………………………
Nasi Przyjaciele z Białorusi naprawdę potrzebują naszego wsparcia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s