O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU #74: Klara Wojtkowska, Justyna Rosa i Weronika Rosa | NZARA-HUNGER-GŁÓD

SPOTKANIE w ramach O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU odbyło się 10.01.2021. Gościniami były autorki pełnometrażowej, polsko-zimbabweańskiej animacji NZARAZ: Klara Wojtkowska (reżyseria, scenariusz, muzyka) oraz Justyna i Weronika Rosa (projekty, animacja, montaż).

Prowadzenie: Piotr Kardas (O!PLA)

ZOBACZ SPOTKANIE

Klara Wojtkowska jest założycielką i dyrektorką Teatru Ceremonii i Szkoły Tajemnic Mhondoro Dreams. Jest muzykiem, bajarką, pisarką, aktorką, reżyserką i uzdrowicielką oraz autorką „Wild Medicine: a Journey to Zimbabwe”, (laudowaną przez Dr. Gabor Mate), oraz „Będziemy się za was Modlić: z Polski do Zimbabwe ścieżkami Przodków ”. Jest autorką i reżyserką filmu NZARA-HUNGER, który miał swoją premierę jako przedstawienie teatralne w Harare w Zimbabwe, a dzięki ProHelvetia Johannesburg ukazał się jako film w grudniu 2020 roku. Nagrała pierwszą podwójną płytę muzyki Polsko-Zimbabweańskiej, BANGIZA 1 + 2 w 2019. Jest absolwentką Rice University Shepherd School of Music, Yale University, stypendystką Thomasa J. Watsona, studentką Teatru Polskiego Radia i Szkoły Wajdy. Klara jest również stypendystką Fulbright Scholar w 2020 roku do Zimbabwe. Prace Klary koncentrują się na dziedzinach tradycyjnej kultury i duszy, ceremonii, tradycyjnego mistycyzmu (głównie z Zimbabwe ale nie tylko), mądrości, mitologii i uzdrawiania. Prowadzi kursy online, sesje indywidualne, i pracuje twórczo. Więcej na www.mhondorodreams.com i „mhondoro dreams” na facebooku.

Justyna Rosa, malarka, grafik i animator, jest absolwentką Wydziału Malarstwa oraz Edukacji Artystycznej krakowskiej ASP. Współpracuje z wieloma firmami i instytucjami w Polsce i w Europie, takimi jak: Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Rozstaje, RMF.fm, Phoenix Press, Idea Bank,. Prowadziła szkolenia designu i animacji dla Ośrodka Szkoleniowego SAD w Warszawie oraz Akademii Fotografii. Dodatkowo jest zaangażowana w projekty teatru tańca, jak również pracuje jako terapeutka metodą wizualizacji, medytacji w ruchu i tańca intuicyjnego dla International Institute for Visualisation Research, Dojrzewalni Róż (Festiwal Progressteron), Festiwalu Kobieta i Natura we Wrocławiu, Stowarzyszenia Doradców Europejskich PLinEU, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu MŁODZIEŻ we współpracy z Fundacją MIMO WSZYSTKO.

Weronika Rosa, ilustratorka i motion designer. Wykonywała animacje dla takich klientów jak Taco Hemingway, Empik i Nationale Nederlanden w Studio Piloci. Współpracowała jako montażysta filmowy przy produkcjach telewizyjnych i komercyjnych w Polsce i w Wielkiej Brytanii dla firm KeyCreative, BlinkFilm i programu Big in London

https://patronite.pl/polska-animacja

https://www.facebook.com/oplafest

https://www.instagram.com/oplafest/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s