ZNAMY NOMINACJE DO O!PLA’21

21.01.2021 roku (co więcej, w XXI wieku) o 20:21 rozpoczęła się transmisja O!PLA REALIVE, czyli ogłoszenie nominacji do konkursów w ramach 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. W tym roku padł nowy rekord zgłoszeń – 299 filmów! Po zakończeniu selekcji, nominacje na tegoroczną O!PLA zdobyły 22 filmy w KONKURSIE TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! (2 kategorie), 77 filmów w KONKURSIE GŁÓWNYM! (6 kategorii) oraz 30 filmów w KONKURSIE TERAZ MY! Jest nowa kategoria w KONKURSIE GŁÓWNYM: PROP UP & GO! Jest też całkowicie nowy KONKURS TERAZ MY!, w którym zaprezentują się twórcze dzieci do 12 roku życia i twórcza młodzież 13-18 lat. Nowością będzie też niezależna kategoria skierowana do widzów-jurorów 13-15 lat – ARTYSTYCZNA GIMNASTYKA MŁODEGO ODBIORCY ALBO JESZCZE WYŻSZY POZIOM WTAJEMNICZENIA (10 filmów). W 2021 nie będzie niestety dwóch kategorii: FORMANIMY oraz POZA POLSKĄ. 9. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA odbędzie się wiosną w formacie hybrydowym. O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco!

KONKURS GŁÓWNY

ANIMOWANE FRASZKI (Patron: Andrzej Czeczot) > 15 FILMÓW
BAD GUY ANIMATED
(2020, 01:01), Szymon Plewiński
BEZ TYTUŁU (2020, 01:02), Michał Kotwica (16)
BLUE MONDAY (2020, 01:19), Katarzyna Orłowska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
BUSZUJĄCY W ZBOŻU (2020, 00:59), Joanna Trejter, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
CZASZKA (2020, 01:13), Zuzanna Rogala (Harat), Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
DINO OR SOMETHING – LET’S GROW UP (2020, 00:39), Magdalena Pilecka
FAUNA (2019, 01:07), Agata Patoła, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
GENIUS LOCI (2019, 00:50), Hania Męczyńska, Pracownia Animacji CK Zamek
I WANNA BY LIKE (2019, 01:07), Natalia Wróbel, Phase, Kudowa-zdrój, 2019
LETHE (2020, 01:09), Wojciech Siejak, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
NASTĘPNA ZIMA (2020, 00:55), Kamil Wójcik
OD-RODZENIE (2020, 01:00), Grzegorz Oleśniewicz
ONLY US AND FISH (2020, 00:51), Agata Piasecka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
PATOLOGICZNA KRAWCOWA – ZŁY DZIEŃ (2019/2020, 01:00), Agata Szwarc, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
STUDNIA (2020, 01:18), Zuzanna Szor, Szkoła Filmowa w Łodzi

ANIMOWANY WIDEOKLIP (Patron: Yach Paszkiewicz) > 17 FILMÓW
ALL THE EARS
– Spoons&Bones (2020, 02:23), Janek Koza
BLOKI – Elektronikt (2020, 03:56), Maciej Bednarek
BLOKU SKALP – Michał Miegoń (2020, 02:39), Joanna Kucharska
BROADCASTER – Squid (2020, 06:10), Wiesława Ruta
DZIEWCZYNA Z FILMU PORNO – Hiob Dylan (2020, 04:44), Janek Koza
HIDDEN – Hidden Beams (2020, 03:10), Martyna Koleniec
JAK KAMIEŃ – Christopher Watson (2019, 03:26), Marcin Roszczyniała
LUXTORPEDA – Hańba! (2020, 04:11), Jagna Firek
MIZUGUMO – Astma (2020, 04:52), Tomek Popakul
MY MUSIC (GURGOTELEDYSK) – julek ploski  (2020, 04:00), Jacek Gabis
#NIKIFORSZCZECINSKI – Łona i Webber (2020, 03:49), Piotr Pauk „Lump”, Marek Kowalczyk
ORCHESTRA – Emiter (2020, 03:09), Karolina Głusiec
PUDEŁKO NA BUTY – Maciej Tacher (2020, 05:00), Kajetan Pochylski
SREBRO RYB – Odpoczno (2020, 04:56), Anita Kwiatkowska-Naqvi
THE CRY OF THE BANSHEE – Dr Slacke & The Palpitations (2020, 04:14), Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski
TOKYO – ARS LATRANS Orchestra (2020, 05:01), Agnieszka Kucharska
VOICELESS – Hearsh (2020, 02:58), Maciek Stępniewski

OFF & GO! (Patron: Feliks Kuczkowski) > 12 FILMÓW
BITWUS WARSZAWUS 2.020
(2020, 02:25), Maciej Sławuski
BULBA (2019, 06:00), Olga Kałagate
DELINSY’S MADNESS (2020, 03:24), Kamil Wójcik
DZIEŃ Z ŻYCIA KOTA (2020, 12:49), Bartłomiej Buczak
GREEN TREE (2020, 02:52), Filip Szuksztul
GURGO LANDAJ 4 – STAN WOJENNY (2020, 10:39), Jacek Gabis
KACZKA DZIWACZKA (2020, 03:30), Bartosz Kaleta
KUMPLE (2020, 02:13), Amelia Baj
LŚNIJ (2020, 03:17), Wiktor Kowalczyk
PIEŚŃ WESELNA (2019, 01:23), Bożena Paluch
PSOTNIK W SZKLANEJ PUŁAPCE (2020, 02:44), Kamil Wójcik
WIZYTA (2021, 09:45), Daniel Zagórski

PROP UP & GO! (Patron: Canis de Canis) > 7 FILMÓW
AJTIA DLACZEGO DIABEŁ KULEJE
(2020, 05:21), Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski
LICHO NIE ŚPI (2020, 07:15), Nawojka Wierzbowska
MY DEAR QUARANTINE (2020, 05:19), Ewa Maria Wolska
NIECODZIENNIK EPIDEMIOLOGICZNY / SIERPIEŃ (2020, 02″50), Agnieszka Waszczeniuk
POZYTYWKA (2020, 04:37), Zespół „Akcja Animacja”, Zespół Szół Społecznych STO w Szczecinku, GRUPOWO
SZTANDAR SZTANDAR (2020, 04:43), Ola Wasilewska
WIEŻA Z KLOCKÓW (2021, 14:01), Krzysztof Kuźnicki, Magdalena Myszkiewicz, Stowarzyszenie Kamera

PROFESJONALNA / STUDYJNA (Patron: Marek Serafiński) > 7 FILMÓW
IDOL
(2018, 13:00), Grzegorz Koncewicz, Marek Serafiński, Serafiński Studio
SŁUCHAJ (2020, 04:00), Kijek/Adamski, Animoon
THE CURSE (2020, 07:40), Piotr Kabat, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
VITAE AZILIA (2019, 07:14), Joanna Wapniewska, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
WE HAVE ONE HEART (2020, 11:20), Katarzyna Warzecha, Studio Munka
WŁASNE ŚMIECI (2020, 06:26), Daria Kopiec, Studio Munka
WYSZŁA Z BRZEGÓW (2020, 09:20), Sofya Nabok, Likaon / Szkoła Filmowa w Łodzi

STUDENCI (Patron: Kazimierz Urbański) > 19 FILMÓW
0
(2020, 05:00), Agata Wyrwicka, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu
DAR NATURY (2020, 02:50), Jerzy Górski, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
JESTEM TUTAJ (2020, 15:00), Julia Orlik, Szkoła Filmowa w Łodzi
MILLENIUM (2020, 08:17), Daria Godyń, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
NIE STRAĆ JEJ PIĘKNA (2020, 02:24), Mateusz Błaszczyk, Collegium Da Vinci w Poznaniu
NIEZROZUMIAŁKI (2019, 03:53, Polska, Ukraina, Włochy), Dana Danylova, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
OBY CIEBIE NIE NOSIŁA ZIEMIA (2019, 03:33), Rozalia Ogonowska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
PRAWO I BEZPRAWIE (2019, 07:43), Maciej Wierzejski, Szkoła Filmowa w Łodzi
PrzywiązAnia (2019, 05:50), Anna Jurga, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
ROZWIĄZANIE (2020, 07:56), Szymon Ruczyński, Szkoła Filmowa w Łodzi
SŁOŃ (2019, 06:52), Dominika Wilkosz, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
SŁOŃ (2019, 03:09), Marta Gabiga, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
SUBWAY (2020, 05:00), Robert Kuźniewski, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
TERRA (2020, 04:26), Agata Patoła, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
TRZY SKOKI DO SZCZĘŚCIA (2020, 11:54), Artur Hanaj, Szkoła Filmowa w Łodzi
VIA (2019, 06:28), Piotr Malanowski, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
WE CAN STILL BE FRIENDS (2020, 05:14), Ewa Sztefka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
WŁOSY (2020, 06:55), Agata Koszulińska, Akademia Teatralna im Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Z CZOSNKOWYM WZIEŁEM (2019, 06:10), Zuzanna Stach, Szkoła Filmowa w Łodzi

***

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

im. LESZKA GAŁYSZA

PRZEDSZKOLAKI (wiek widzów-jurorów: 3 – 6 lat) > 13 FILMÓW
BOBASKI I MIŚ: DZIURA (2020, 03:30), Marek Skrobecki, Maja Garmulewicz, KAZstudio
BUŹKA I DZIÓBEK: WICHURA (2020, 05:00), Maciej Pestka, MAPEPI Animacje
CO ROBIĄ ŚWISTAKI? (2020, 03:23), Monika Szarek, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
FOCZKA FLO: PRAWDZIWY WYPOCZYNEK (2020, 06:00), Mateusz Jarmulski, Animoon
KACZKA DZIWACZKA – Wiersz Jana Brzechwy w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej (2019, 02:07), Agata Droga-Bazan, Fundacja im.Ireny Kwiatkowskiej
LEW (2020, 02:38), Magdalena Pilecka, Maria Holka, Jerzy Stuhr, Blesz
OPOWIADANIA Z PIASKOWNICY: NARTY (2021, 05:00), Paweł Prewencki, TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. w Poznaniu
PAN KULECZKA: LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE (2020, 02:12), Michał Rychławski
PRZYTUL MNIE: FAJNE ŻYCIE (2019, 06:00), Anna Błaszczyk, Animoon
SŁOŃCE I WODA (2019, 01:24), Wojtek Wawszczyk i Gucio Wawszczyk
SROKA – Wiersz Jana Brzechwy w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej (2017, 01:40), Waldemar Mordarski, Fundacja im.Ireny Kwiatkowskiej
TORU SUPERLIS: ZAWIERUCHA (2020, 07:30), Piotr Szczepanowicz, Animoon
ŻUBR POMPIK: ECHO (2019, 07:00), Szymon Adamski, EgoFILM

WCZESNOSZKOLNA (wiek widzów-jurorów: 6 – 9) > 9 FILMÓW
AGATKA I LIŚCIE
(2019, 10:00), Andrzej Piotr Morawski, Serafiński Studio
GALAXI TAXI: SYRENI ŚPIEW (2019, 13:00), Jan Steliżuk, FUMI Studio
NIE TAKI KROKODYL STRASZNY (2020, 10:30), Grzegorz Koncewicz, Serafiński Studio
POJAZD MARZENIE (2020, 07:57), Michał Mróz
PRAKTYCZNY PAN (2020, 10:00), Michał Poniedzielski i Dominik Litwiniak, Running Rabbit Films
PRZYGODY SMOKO-ORŁO-DINO-WAMPIRA (2019, 02:53), Wojtek Wawszczyk i Gucio Wawszczyk
RE-QUEST (2020, 06:21), Veronika Klyushnik, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
UPIORNE PRZEDSZKOLE (2019, 04:24), Aleksandra Maciejewska, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
WY-ALIENOWANY (2020, 05:06), Kamila Szetela, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

***

KONKURS TERAZ MY!

(w nawiasie podano wiek twórcy)

TERAZ MŁODZI TWÓRCY MAJĄ GŁOS! (wiek twórców do 12 lat / wiek widzów-jurorów: 10 – 12 lat) > 10 FILMÓW
DIVINDO WILKOŁAK
(2020, 01:10), Bazyli Jędrzejewski (11), Pracownia Animacji CK Zamek w Poznaniu, INDYWIDUALNIE
EKO-BOGOWIE (2020, 01:46), Zespół „Akcja Animacja”, Zespół Szół Społecznych STO w Szczecinku, GRUPOWO (opieka artystyczna: Jolanta Sierpińska)
FLY (Polska/Indie 2020, 02:07), Franciszek Chmielewski, Mikołaj Członkowski, Karol Golczak, Gabriela Pawelczak, Agata Przybylska, Shreya Mukherjee, Athina Premji, Ishaa Dev Ramalingam, Tiara Raval, Adlai Timminis, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu / Toon Club – Międzynarodowe warsztaty online „Wakacje z animacją”, GRUPOWO (opieka artystyczna: Tehzeeb Khurana)
GDZIE ZAMIESZKAĆ? (2019, 01:19), Hania Makowska (11), Kreska za Kreską – Szkoła Podstawowa nr 90 w Poznaniu, INDYWIDUALNIE
MAGIA LASU (2020, 00:00:34), Helena Sacharuk (10), Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, INDYWIDUALNIE
MAŁE DELICJE (2020, 00:00:36), Iwo Domagalski (12), INDYWIDUALNIE
PEŁEN UL (2020, 01:25), Jakub Gromadzki, Anfisa Kemerova, Nadia Wawrzyniak, Olivier Wojciechowski, Koło Filmowe Animiaki, Gminny Ośrodek Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym, GRUPOWO (opieka artystyczna: Julia Talaga)
PODRÓŻ DO RZYMU (2019, 01:33), Ola Walkowiak (11), Kreska za Kreską – Szkoła Podstawowa nr 90 w Poznaniu, INDYWIDUALNIE
SOS (2020, 03:55), Zespół „Akcja Animacja”, Zespół Szół Społecznych STO w Szczecinku, GRUPOWO (opieka artystyczna: Jolanta Sierpińska)
STOP SMOG (2019, 01:22), Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim, GRUPOWO (opieka artystyczna: Julia Orlik)

ANIMOWANE PIERWIOSNKI (wiek twórców 13-15 / wiek widzów-jurorów: 13 – 15 lat) > 7 FILMÓW
BŁĄD SYSTEMU
(2020, 04:33), Piotr Kaźmierczak (14)
CHWILE (2020, 02:07), Piotr Kaźmierczak (14)
GENIUS LOCI (2019, 00:50), Hania Męczyńska (13), Pracownia Animacji CK Zamek
SYSTEM (2019, 01:53), Grzegorz Pokrzycki (13), Pracownia Animacji CK Zamek
THE SHORT STORY OF SMOG (2019, 00:59), Antonina Szwarc-Bereżecka (13), Pracownia Animacji CK Zamek
ZUPA CEBULOWA (2019, 02:06), Jędrzej Dolata (13), Pracownia Animacji CK Zamek
ŻYCIE TO PESTKA (2020, 03:01), Filip Szuksztul (15)

LICEA PLASTYCZNE & WARSZTATY ANIMACJI (wiek widzów-jurorów: 15 – 19) > 13 FILMÓW
ADAPTACJA 
(2020, 01:23), Jakub Koprianiuk (19), Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie
AWARE 
(2020, 01:34), Maja Furmaniak (18), Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie
BUL BUL 
(2020, 02:00), Natalia Wróbel (17), Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego „Fazy 2020”, Kudowa-Zdrój
GOODNIGHT 
(2019, 01:06), Eryka Wolna (16), Stanisław Adamski (17) i Natalia Wróbel (17), Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego „Fazy 2019”, Kudowa-Zdrój
JAM RAID 
(2020, 01:24), Kinga Garncarz (18), Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie im. Artura Grottgera (film powstawał niezależnie)
KWADRATURA KOŁA 
(2020, 01:07), Konstancja Taraszka (16), Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego
KWIATKI 
(2020, 01:12), Maja Tapert (17), Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie (film powstawał niezależnie)
MÓJ KSZTAŁT 
(2019, 02:52), Joanna Trejter (20), Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego
MÓJ ŚLAD 
(2020, 00:47), Patrycja Ośka (18), Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie
NIE MAM GŁOWY DO KAPELUSZY 
(2019, 01:57), Marta Grzegorek (18), Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego
NIE UCIEKAJ 
(2020, 02:03), Urszula Taraszka (20), Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu
PRZYSTANEK 
(2020, 02:58), Bożena Paluch (19), Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu
WYZWOLENI 
(2019, 02:03), Joanna Trejter (20), Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego „Fazy 2019”

art-animowana GIMNASTYKA MŁODEGO ODBIORCY ALBO JESZCZE WYŻSZY POZIOM WTAJEMNICZENIA (wiek widzów: 13 – 15) > 10 FILMÓW
BLOB (2019, 02:54), Paulina Jaklik, Julia Kwatro, Magdalena Szpyt, Klaudia Ptasińska, Mateusz Pajerski, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
BETWEEN (2020, 02:50), Aneta Siurnicka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
DENNE WAKACJE (2020, 04:41), Katarzyna Wołczyńska, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
CHMURNIK (2020, 05:26), Tatiana Hawrylec, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
FABRYKA SZTUKI 2.0Historia Licznika Ludwika (2020, 05:30), Michał Zieliński i młodzież, Wawerskie Centrum Kultury
INNER FEELING (2020, 05:28), Anna Malinowska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
KEEP IT… (2019, 04:46), Wojciech Siejak, Alicja Grotuz, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
RODZINNE SKARBY: AKRODEON DZIADKA REMKA (2019, 02:44), Daria Kopiec i młodzież, Pracownia Kronik Sejneńskich – Ośrodek Poganicze: Sztuk, Kultur, Narodów
TURYSTA (2020, 05:52), Joanna Jaworska, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
TUTU (2020, 04:47), Jakub Kanarek, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

https://wspieram.to/oplafest

https://patronite.pl/polska-animacja

https://polskaanimacja.wordpress.com/

https://www.facebook.com/oplafest

https://www.youtube.com/c/PolskaAnimacjaOPLA

https://www.instagram.com/oplafest/

One thought on “ZNAMY NOMINACJE DO O!PLA’21

  1. Pingback: Znamy finalistów O!PLA 20201 - Plaster Łódzki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s