WSPIERAM O!PLA’21 ON!LINE!

9. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA ONLINE? TAK! Ale tylko dzięki wsparciu widzek i widzów. O!PLA wystartowała z projektem crowdfundingowym na portalu Wspieram.to > https://wspieram.to/oplafest

Podstawowym celem projektu jest zorganizowanie 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA’21 w wersji ONLINE; tak, aby każdy i każda z Was mógł /mogła uczestniczyć w nim aktywnie – jako widz/ka i juror/ka; tak, aby wasze dzieci albo młodsze rodzeństwo mogło poznać współczesną polską animację i zasmakować, co to znaczy być Jurorem/Jurorką na festiwalu! 

Rokrocznie O!PLA dokłada wszelkich, ale to wszelkich starań, aby przygotować dla swoich widzów i widzek to, co najlepsze w polskiej (i nie tylko polskiej) animacji; aby dać Wam wyjątkowe, niezapomniane doznania i garść tematów do refleksji. Nie inaczej będzie i w tym roku!

Za nami dwumiesięczny nabór filmów (w tym roku padł rekord 299 zgłoszeń!), stworzenie plakatów i spotów (w tym roku autorami są: Maciej Bednarek – Konkurs Główny, oraz Kasia Radecka – Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!), projekcje promocyjne online (m.in. w ramach Międzynarodowego Dnia Animacji 2020) i stacjonarnie (w Bydgoszczy, Koninie, Łodzi, Płocku, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu). W tym momencie jesteśmy już po ogłoszeniu nominacji, a zatem teraz czas na kolejne etapy, tj.: 

  • zbieranie materiałów: plików filmowych, plików graficznych, plików tekstowych; 
  • przygotowanie strony internetowej festiwalu;
  • przygotowanie kart tytułowych z nazwami kategorii, tytułami i nazwiskami twórców; 
  • zebranie funduszy i wykupienie VIMEO PREMIUM; 
  • przygotowanie programów do projekcji i umieszczenie ich na VIMEO PREMIUM, z odpowiednią aranżacją oraz przygotowanie formularzy do głosowania online;
  • zakup Koziołków i przygotowanie legendarnych statuetek O!PLA 🙂 
  • zebranie funduszy i zakup sprzętu, który umożliwi podniesienie jakości obrazu i dźwięku cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU, podczas którego będę rozmawiać z twórcami prezentowanych filmów.

To wszystko wymaga jednak WASZEGO WSPARCIA 🙂 

Aby pliki filmowe i graficzne mogły być należycie przechowywane, potrzebne są DYSKI ZEWNĘTRZNE. Materiały graficzne i tekstowe będą dodawane do strony internetowej festiwalu, której prowadzenie wymaga „OPŁAT SERWISOWYCH” (wykupienie abonamentu, pamięci, funkcji, etc.). Aby same filmy mogły pojawiś się w Waszych domach, niezbędna jest platforma streamingowa z geoblokadą (taki wymóg producentów). Taką platformą jest np. VIMEO PREMIUM

Ale O!PLA to także spotkania i rozmowy z twórcami, czyli O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU. Aby ich jakość wizualno-audialna była lepsza, potrzebny jest ODPOWIEDNI SPRZĘT: MIKROFON, KAMERA, GŁOŚNIKI, LAMPY, ETC. 

Przed O!PLA wielkie wyzwanie, ale dzięki swoim sympatyczkom i sympatykom / widzkom i widzom, wie, że może odnieść SUKCES!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s