Tryptyk Karoliny Głusiec „Instrument | Dureń | Krajobraz” otworzy O!PLA’21 ON!LINE!

Trzy filmy o naiwności albo  jedna zaginiona audycja z domu bez domu powstała pomiędzy latami 2013 a 2020” – tymi słowami Karolina Głusiec, artystka wizualna pracująca w zakresie filmu animowanego, z dużym uwzględnieniem muzyki, pamięci, sposobów widzenia, opisuje swój niezwykły tryptyk – wciągający wizualny poemat, który otworzy 9. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA’21 ON!LINE!

21.03.2021 o 18:00 > POLSKA ANIMACJA – FESTIWAL ANIMACJI O!PLA na FB

Instrument – film otwierający trylogię, to wizualna oda na cześć słuchania muzyki; bez myślenia o tym, czym ma być albo czym jest. Niczym innym i niczym więcej.

Dureń – drugi z filmów jest o marzeniu i przegrywaniu. Dureń to także nazwa gry karcianej, której autorka – jak sama wyznaje – nigdy nie potrafiła pojąć i nadal nie umie w nią grać.

Krajobraz to film o poruszaniu się, byciu zawieszonym między miejscami i byciu przenoszonym z miejsca na miejsce. To film o życiu w nieustannym ruchu – fizycznym i duchowym.

Autorami muzyki w filmach Instrument/Dureń/Krajobraz są Patryk CannonISAN, Casino vs. Japan, Przemysław Jankowiak (1988)M8NJesieńKristen i Maciej Polak.

23.03.2021 o 18:00 zapraszamy na spotkanie online z Karoliną Głusiec w ramach cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU (POLSKA ANIMACJA – FESTIWAL ANIMACJI O!PLA na FB).

One thought on “Tryptyk Karoliny Głusiec „Instrument | Dureń | Krajobraz” otworzy O!PLA’21 ON!LINE!

  1. Pingback: RUSZA 9. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI O!PLA’21 ON!LINE | O!PLA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s