ERdada – BAŚŃ O EUGENIUSZU RUDNIKU. Premiera online na O!PLA’21!

Premierą tego wyjątkowego filmu otwieraliśmy 20.02.2020 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA. Wówczas nikt jeszcze nie przypuszczał, że miesiąc później będzie lockdown, zaś O!PLA będzie musiała dostosować się do nowych warunków. Ponad rok po tym wydarzeniu, na kilka dni przed zakończeniem dziewiątej edycji festiwalu, zapraszamy na premierę online tej audio-wizualnej przypowieści o małym Rudziku.

BILETY NA FILM (5 ZŁ) BĘDĄ DOSTĘPNE OD 19:00 W MOMENCIE PUBLIKACJI LINKU NA FANPAGE O!PLA ORAZ NA STRONIE FESTIWALU

FILM BĘDZIE DOSTĘPNY 05.05 OD 19:00 DO 22:00. FILM TRWA 40′

„ERdada – basń o Eugeniuszu Rudniku” to film animowany, który powstał do ostatniego utworu na taśmę Eugeniusza Rudnika pt. ERdada. Sam film nawiązuje do historii z życia kompozytora, a główny bohater obrazu jest nawet podobny fizycznie do Rudnika. Jednak opowieść wykracza poza wątki biograficzne jednego człowieka – jest poetyckim obrazem na temat twórczego życia, jego wzlotów i upadków, ale też wolności jednostki zamkniętej w systemie: społecznym, politycznym, ekonomicznym…

Choć inspiracją do powstania filmu był mężczyzna, to sama ERdada jest dziełem kobiet. Reżyserką i scenarzystką filmu jest Natalia Babińska. Za projekty graficzne odpwiedzialne były Martyna Kander i Małgorzata Dzik. Montażem i animacją zajęły się:Ewa Krasucka, Zuzanna Grzegorowska i Mai Tran (laureatka O!PLA 2016).

Po projekcji zapraszamy na spotkanie (20:00) z Natalią Babińską i Bolesław Błaszczyk, producentem muzyki do ERdady, w ramach cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU… (FB/YT O!PLA).

Spotkanie odbywają się online RÓWNOLEGLE na:
● Polska Animacja – Festiwal Animacji na FB: https://www.facebook.com/oplafest
● Polska Animacja Festiwal O!PLA na YT: https://www.youtube.com/c/PolskaAnimacjaOPLA

DOSTĘP BEZPŁATNY!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s