DORZUĆ SIĘ DO REJSU!

Nie wiem czy wiecie, ale O!PLA ma młodszą siostrę. Nazywa się Lusitania, a dokładniej RISING OF LUSITANIA, i jest Międzynarodowym Festiwalem Animowanych Dokumentów, który od 2019 odbywa się w miastach portowych. W tym roku w końcu zacumuje w Gdańsku (24 – 26.09.2021). Ale będąc niezależnym projektem opartym na wsparciu społecznościowym i darowiznach, potrzebuje Waszego wsparcia!

DORZUĆ SIĘ DO REJSU > https://zrzutka.pl/s88738

Choć historia animowanego dokumentu (animadoc) ma ponad 100 lat, to jednak dopiero w ostatnim czasie stał się on niezwykle popularnym gatunkiem. Pierwsza edycja festiwalu poświęconego tylko i wyłącznie animowanym dokumentom – temu wyjątkowemu spotkaniu i kreatywnemu połączeniu dwóch wydawać by się mogło przeciwstawnych światów – animacji i dokumentu – odbyła się w 2019 w Liverpool. Po „pandemicznej” edycji w 2020 w Łodzi, w końcu festiwal zacumuje w Gdańsku. W dn. 24-26 września 2021 w gościnnych dokach Łaźni i Akademii Sztuk Pięknych odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA na którego złożą się: konkurs krótkometrażowych animowanych dokumentów z nagrodą publiczności i nagrodami Jury (52 filmy z 31 krajów), międzynarodowa konferencja naukowa online/offline, specjalny program PANDEMICZNYCH ANIMACJI, oraz polska premiera pełnometrażowego animowanego dokumentu z Indonezji – KOSONG. Wszystkie filmy prezentowane będę tylko z angielskimi napisami. Strona festiwalu:  www.animadoc.pl

Partnerem RISING OF LUSITANIA 2021 jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Centrum Sztuki Współczenej Łaźnia, KinoPort i Miasto Gdańsk.

Podobne jak O!PLA, także Rising of Lusitania opiera się na wsparciu społecznościowemu widzów, dla których jest tworzona. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s