III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ANIMOWANYCH DOKUMENTÓW „RISING OF LUSITANIA” W GDAŃSKU, 24-26 września 2021 

Nie wiem czy wiecie, ale O!PLA ma siostrę. Nazywa się Lusitania, a dokładnie RISING OF LUSITANIA i jest międzynarodowym festiwalem poświęconym animowanym dokumentom; temu fascynującemu – choć dla wielu wciąż kontrowersyjnemu – spotkaniu animacji i dokumentu. W dn. 24-26 września 2021 w gościnnych dokach Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia/KinoPortu i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA.

Choć historia animowanego dokumentu (animadoc) ma ponad 100 lat, to jednak dopiero w ostatnim czasie stał się on niezwykle popularnym gatunkiem. Pierwsza edycja festiwalu poświęconego tylko i wyłącznie animowanym dokumentom odbyła się w 2019 w Liverpool. Po „pandemicznej” edycji w 2020 w Łodzi, festiwal w końcu zacumuje w Gdańsku. Na program złożą się: konkurs krótkometrażowych animowanych dokumentów: profesjonalnych, studenckich i animowanych mockumentów; w sumie 52 filmy z 31 krajów, międzynarodowa konferencja naukowa online, specjalny program PANDEMICZNYCH ANIMACJI, oraz polska premiera pełnometrażowego animowanego dokumentu z Indonezji – KOSONG.

Godzinowy program festiwalu znajdziesz na dtronir www.animadoc.pl

W Głównym Jury festwalu zasiądą: Paweł Sitkiewicz, Robert Turło i Paulina Wyrt, zaś w Studenckim: Wiktoria Łukaszewicz, Kinga Pałczyńska i Marcin Romanik. Ponadto swoją nagrodę przyzna Publiczność.


WSTĘP WOLNY / Bezpłatne wejściówki na Festiwal w KinoPorcie można odbierać na pół godziny przed pierwszym seansem danego dnia. Na projekcje w Audytorium ASP nie obowiązują wejściówki.

WAŻNE: Prosimy mieć ze sobą maseczki ochronne, a także zachowywać odpowiedni dystans.

Partnerem RISING OF LUSITANIA 2021 jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Centrum Sztuki Współczenej Łaźnia, KinoPort i Miasto Gdańsk.

RISING OF LUSITANIA powstaje m.in. dzięki wsparciu społecznościowemu na PATRONITE. Dołącz do Patronów i Matronek, jesli zależy Ci na autorskich i niezależnych festiwalach animacji.

Autorka plakatu: Zuzanna Rogala (Harat)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s