JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM OTWORZY O!PLA 2022

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że długo wyczekiwany film Krzysztofa Ostrowskiego JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM otworzy 10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA! Projekcja zrealizowanego na bazie serialu pełnometrażowego filmu oraz spotkanie z jego pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem, Krzysztofem Ostrowskim odbędzie się 21.03.2022 o 18:00 w Fabryce Sztuki w Łodzi. Spotkanie poprowadzi Daniel Hilbrecht.

JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM to iście wybuchowa, na wskroś łódzka historia Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka. W roli głównej usłyszymy Janusza Chabiora, zaś ścieżkę dźwiękową wypełniają brzmienia najlepszej polskiej alternatywy (m.in. 19 Wiosen, Już Nie Żyjesz, Koza, Król, L.Stadt, Zdechły Osa X Odjutraniepale, Myslovitz, Niechęć, Stara Rzeka). Producentem filmu jest warszawskie studio Animoon.

Superłotr i Superłotr Junior zmagają się z codziennością jak i zastanawiają się w jaki sposób przejąć kontrolę nad światem. Ich metody działania są skrajnie odmienne. Ojciec gorączkowo stara się zarobić na życie i z twarzą kontynuować łotrzykowską karierę, która w realiach prezentuje się dość chaotycznie, tymczasem syn w zaciszu swojego pokoju cierpliwie konstruuje idealny plan zagłady świata. Junior, poza szkołą – gdzie narażony jest na zaczepki większych od siebie rówieśników, w końcu odkrywa w sobie nadnaturalne supermoce, dzięki którym jest w stanie wpływać na ciała fizyczne. Jednak by móc z nich skorzystać potrzebuje swojego ojca, który pewnego popołudnia staje się katalizatorem jego niezwykłej mocy. Wspólnymi siłami ojciec z synem doprowadzą do sytuacji,w której świat zwróci na nich uwagę i odda im zasłużony szacunek.

KRZYSZTOF OSTROWSKI

Debiutował w połowie lat 90-tych na łamach magazynu CZAS KOMIKSU. Jako twórca komiksowy i ilustrator publikował w wielu magazynach takich jak PLAYBOY, NEWSWEEK, MACHINA, GAZETA WYBORCZA. Wydał pięć autorskich albumów komiksowych, w tym  NARKO  do scenariusza Dany Łukasińskiej stworzone dla Krytyki Politycznej. W 2002 roku, wraz z Adamem Badowskim zrealizował pierwszy teledysk  (UWAŻAJ  dla zespołu CKOD). W kolejnych latach realizował klipy między innymi dla T.LOVE, JAMAL, SMOLIKA i KORTEZA. Współpracował z Breakthru Films (jako animator i concept artist) i z CD Projekt Red (jako animator przy  WIEDŹMINIE 2  oraz soundtrack supervisor przy  CYBERPUNK 2077). Stworzył też aktualne logo firmy i murale na fasady siedzib w Warszawie i Los Angeles. Tworzył animacje dla MTV, Tv Kultura, do filmów Przemysława Wojcieszka. W latach 2002 – 2013 współtworzył (jako tekściarz i frontman) zespół CKOD. Pracuje jako wykładowca łódzkiej ASP i gościnnie na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 obronił doktorat z animacji w łódzkiej Szkole Filmowej. W 2021 ukończył prace nad autorskim serialem Jak zostałem Superłotrem.

4 thoughts on “JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM OTWORZY O!PLA 2022

  1. Pingback: BLUE 52 NA OTWARCIU O!PLA 2022 | O!PLA

  2. Pingback: „DO PROSTEGO CZŁOWIEKA” OTWORZY O!PLA 2022 | O!PLA

  3. Pingback: JAN ZNAJOMSKI STAND-UP NA OTWARCIU O!PLA 2022 | O!PLA

  4. Pingback: 21. MARCA ZACZYNA SIĘ WIOSNA I O!PLA | O!PLA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s