O!PLA DZIĘKUJE BODO! | 3xITFS 2022 + O!PLA FOCUS ON POLAND 2022

Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA od samego początku odbywał się w Łodzi w kultowym Kinie BODO. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Zbyt szybko. Zapraszamy na jedyny taki, ostatni całkowicie animowany dzień w Kinie BODO! Przed wami trzy programy z 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych TrickFilm w Stuttgarcie (ITFS 2022) oraz specjalny program O!PLA FOCUS ON POLAND 2022.

NIEDZIELA, 13 LISTOPADA 2022 | 15:00
STUTTGART W BODO: NAJLEPSZE ANIMOWANE SZTUCZKI DLA DZIECI

NIEDZIELA, 13 LISTOPADA 2022 | 17:00
STUTTGART W BODO: NATURALNE ANIMACJE | TRICKSTAR NATURE AWARD 2022

NIEDZIELA, 13 LISTOPADA 2022 | 18:30
STUTTGART W BODO: NAJLEPSZE ZE ŚWIATA 2022

NIEDZIELA, 13 LISTOPADA 2022 | 20:22
O!PLA DZIĘKUJE BODO | O!PLA FOCUS ON POLAND 2022

BILETY: 18 zł STUTTGART | 5 zł O!PLA FOCUS ON POLAND
KARNET NA CAŁY DZIEŃ (4 PROGRAMY): 50 ZŁ 

KINO BODO
ul. Rewolucji 1905 r. 78/80, Łódź

Zrzutka na godne zamknięcie Kina Bodo: https://zrzutka.pl/gzukfm

Od 2006 roku Festiwal Filmów Animowanych w Stuttgarcie (ITFS) odbywa tournée z wyborem najlepszych krótkometrażowych filmów animowanych z poprzedniego Festiwalu i można go oglądać na całym świecie w programach „Best of International Competition”, „Best of Tricks for Kids ”, a od 2020 roku „Trickstar Nature Award”. Od 2014 ITFS ON TOUR gościł w Kinie BODO.

NIEDZIELA, 13 LISTOPADA 2022 | 15:00
STUTTGART W BODO: NAJLEPSZE ANIMOWANE SZTUCZKI DLA DZIECI

Jak co roku zapraszamy najmłodszych widzów na seans najlepszych animacji dla dzieci z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych TrickFilm w Stuttgarcie (ITFS 2022).
W programie prezentowany jest wybór sześciu najpiękniejszych filmów krótkometrażowych konkursu „Sztuczki dla dzieci” (TRICKS FOR KIDS), które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno przez młodszą, jak i starszą publiczność ITFS 2022; na miejscu w kinie oraz online w mediatece ITFS.
Tematy i historie są zróżnicowane i interesujące, zabawne i prowokujące do myślenia. Przenosimy się wraz ze wspomnieniami małego mostu do dawnych czasów, towarzyszymy rolnikowi, jego krowie i dziwnemu błękitnemu lwu w poszukiwaniu nowego domu, czujemy się dotknięci troskliwą miłością babci do wnuczki, bierzemy udział w walce dziewczyny-trolla z wrogością ludzi z powodu jej odmienności, z błyskiem w oku przyglądamy się konfrontacji wielbłąda z maszyną do podawania tenisowych piłek i doświadczymy, jak miłość muzyka do swojego instrumentu daje mu siłę do pokonywania przeszkód i odnajdywania szczęścia. Odkrywanie, akceptacja inności, odwaga i wzajemne wspieranie się to tematy tych wspaniałych i niezwykłych filmów. Wybór filmów obejmował oceny Jury Dziecięcego ITFS oraz nową Nagrodę Publiczności „Sztuczki dla dzieci”.
Filmy nie zawierają dialogów i są zalecane dla dzieci w wieku 5 lat i starszych. CZAS: 61′

NIEDZIELA, 13 LISTOPADA 2022 | 17:00
STUTTGART W BODO: NATURALNE ANIMACJE | TRICKSTAR NATURE AWARD 2022

Filmy podkreślają tematy ochrony klimatu, bioróżnorodności, środowiska i zrównoważonego rozwoju w wizualnie mocnych i dowcipnych animacjach, zachęcając do krytycznej kontemplacji zarówno w humorystyczny, jak i poważny sposób. W zwycięskim filmie „Świnia” reżyser Jorn Leeuwerink z czarnym humorem i tragiczno-komicznym tonem zastanawia się nad kryzysem klimatycznym. Udaje mu się owinąć groźną kwestię w żartobliwie wyglądające obrazy i przedstawić go w formie pozornie nieszkodliwej bajki.
W „Mondo Domino” filmowiec Suki, inspirowany slapstickowymi komediami i kreskówkami Texa Avery’ego, w niepohamowanych rytmicznych obrazach i majaczących kolorach ujawnia całe szaleństwo gatunku ludzkiego, który nadmiernie eksploatuje, nadużywa i żyje w świecie, który zmierza do piekła bez kontroli. Wszystkie filmy brały udział w 29. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych TrickFilm w Stuttgarcie (ITFS 2022). CZAS: 88′

NIEDZIELA, 13 LISTOPADA 2022 | 18:30
STUTTGART W BODO: NAJLEPSZE ZE ŚWIATA 2022

Gorąco zapraszamy na przegląd najlepszych animacji nagrodzonych konkursie głównym podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych TrickFilm w Stuttgarcie (ITFS 2022).
Różnorodny i kreatywny, eksperymentalny, rozrywkowy i polityczny to wybór najlepszych animowanych filmów krótkometrażowych ITFS 2022. Oprócz takich tematów, jak zrównoważony rozwój („Świnia” czy „Sprite Fright”), osobiste dramaty („Do ostatniej kropli”, „Steakhouse”) oraz kwestie przemocy i władzy („Niemoralne”, „BusLine35A”, „Tio”) odgrywają w tym roku ważną rolę. Zdobywca Grand Prix ITFS22, „Bestia” Hugo Covarrubiasa z Chile, to także doskonały przykład tego, jak złożony portret historyczny ciemnego okresu – dyktatury wojskowej Chile z lat 1973-1990 – można przedstawić na filmie za pomocą animacji lalkowej. Jednak program THE BEST OF nie tylko pokazuje ciemne strony naszej teraźniejszości i przeszłości, ale oferuje także poetyckie, zabawne i abstrakcyjne filmy, które np. interpretują bajki w nowy feministyczny sposób („Deep Water”) lub tworzą nowe wizualne światy za pomocą AI („HISTERYZA”). CZAS: 100′

NIEDZIELA, 13 LISTOPADA 2022 O 20:22
O!PLA FOCUS ON POLAND 2022

Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA od samego początku odbywał się w Łodzi w kultowym Kinie BODO. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Zbyt szybko.
Zapraszamy na ostatnie spotkanie z O!PLA w Kinie BODO. Zaprezentujemy program, który został stworzony w oparciu o laureatów 10. edycji O!PLA, ale z myślą o projekcjach zagranicznych. Oto przed Wami słynny O!PLA FOCUS ON POLAND!
O!PLA FOCUS ON POLAND jest kontynuacją realizowanego od 2013 roku cyklu O!PLA ACROSS THE BORDERS, który dotarł z polską animacją do ponad 200. miast na 6. kontynentach. CZAS: 82′

WSPIERAJ O!PLA

● postaw O!PLA dobrą kawę: https://buycoffee.to/o!planazywo 

● zostań Patronem/Patronką O!PLA i jej siostry, Lusitani: https://patronite.pl/polska-animacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s