11. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA w 77 miejscowościach!

Już po raz jedenasty Ogólnopolski Festiwal Animacji (nie tylko filmowej) O!PLA zaanimuje wiosnę w kraju położonym między Bałtykiem, a Karpatami i między Odrą, a Bugiem. Dokładnie tak, bo O!PLA odbywa się w całym kraju i po latach pandemii powróciła na swoje tory odbywając się w wielu, bardzo wielu miejscowościach. Nie inaczej będzie w 2023, kiedy to w dniach 21.03 – 30.04 zawita do 77. miejscowości na terenie naszego kraju. Początek drogi O!PLA 2023 już 21.03.23 w Kinie Kinematograf/Muzeum Kinematografii w Łodz, zaś Wielki Finał O!PLA w maju.

MAPA O!PLA 2023

Podstawą O!PLA 2023 są 3 konkursy (Konkurs Główny, Teraz Dzieci Mają Głos!, Teraz My!), w którym jedynymi Juror(k)ami są sami widzowie w różnym wieku. Ponadto bardzo ważnym elementem są rozmowy online z twórcami, które trwają przez cały festiwal i są dostępne dla wszystkich – O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU…, a także wydarzenia i projekcje towarzyszące, warsztaty animacji oraz warsztaty pisania recenzji filmów animowanych, a także spotkania z twórcami na żywo.

O!PLA od 2013 roku jest sukcesem, dzięki współpracy i zaangażowaniu Lokalnych Organizatorów, niemniej jej serce jest jedno i bije cały rok, m.in. przygotowując kolejne edycje największego w Polsce festiwalu animacji (nie tylko filmowej) oraz prowadząc całoroczny projekt O!PLA FOCUS ON POLAND.

Wciąż trwa też zrzutka na O!PLA 2023 (https://zrzutka.pl/76t22t#), której budżet opiera się od początku na alternatywnym modelu organizacji dużego, jak by nie patrzeć, przedsięwzięcia o charakterze nie tylko krajowym, ale też międzynarodowym.

WIĘCEJ O AUTOR(K)ACH TEGOROCZNYCH IDENTYFIKACJI: https://polskaanimacja.wordpress.com/iw23/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s