ANIMOWANE, nieANONIMOWE

Koło Naukowe Filmoznawców Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Grupą Badawczą Polska Animacja zaprasza do udziału w drugiej edycji ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja O! Polskiej Animacji. To wydarzenie naukowe, które w 100% poświęcone jest polskiemu filmowi animowanemu i wszystkiemu, co z nim związane. Głównym partnerem wydarzenia jest Festiwal Polskiej Animacji O!PLA oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego.

Hasło tegorocznej konferencji brzmi: JAK DZIAŁA ANIMACJA? Nie wyczerpuje ono wszystkich pytań, jakie warto sobie zadać podczas badań nad polską animacją, ale stanowi ważny punkt w rozważaniach nad wieloma jej aspektami.

Konferencja ANIMOWANE, nieANONIMOWE tworzy przestrzeń do interdyscyplinarnej dyskusji o animacji pojmowanej nie tylko według klucza autorskiego bądź w kategoriach technicznej lub warsztatowej metody tworzenia sztuki. Wielowymiarowy charakter filmu animowanego pozwala zwrócić uwagę na instytucjonalną perspektywę produkcji czy rozpowszechniania. Animacja to także obszar edukacji, działalność osób zapomnianych oraz nigdy niepamiętanych. To reinterpretacje najbardziej znanych dzieł i spojrzenie na aktualny stan polskiego filmu animowanego. Stąd też do udziału w konferencji zapraszamy badaczy z różnych dziedzin naukowych (filmoznawstwo, medioznawstwo, kulturoznawstwo socjologia, historia, antropologia, literaturoznawstwo, językoznawstwo i wszystkie niewymienione). 

Szczegóły znajdują się na stronie: https://tiny.pl/wp1kk.
ANIMOWANE, nieANONIMOWE odbędzie się online w dniach 17-18 maja 2023 roku.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Głównym partnerem wydarzenia jest Festiwal Polskiej Animacji O!PLA oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. 

Komitet recenzencki:
prof. dr hab. Jakub Zajdel (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Hanna Margolis (PWSFTviT w Łodzi), dr Agnieszka Powierska (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku), dr Miłosz Stelmach (Uniwersytet Jagielloński).

Komitet organizacyjny: mgr Oliwia Nadarzycka, mgr Patrycja Chuszcz, mgr Szymon Szul, Martyna Gonciarz.

Patronat nad wydarzeniem obejmują: Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami, Muzeum Kinematografii, Momakin, Polish Animations, Czasopismo Ekrany, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, PanAnimacja.

Identyfikacja wizualna: Zuzanna Szor.

***

Z okazji Walentynek organizatorzy przygotowali małą niespodziankę w ramach Konferencji ANIMOWANE, nieANONIMOWE.
Miłośnicy i miłośniczki animacji, osoby zajmujące się nią od strony praktycznej, jak i teoretycznej – poznajcie się! ANIMOWANE nieANONIMOWE zaprasza na „Szybkie randki z animacją”.
Szybkie – czyli maksymalnie 3 minuty na zaprezentowanie swoich pomysłów, stanu badań bądź doświadczeń związanych z badaniem i tworzeniem animacji. Nie stresuj się brakiem wystarczającej ilości czasu, wszyscy będą równi pod tym względem.
Randki – czyli otwartość i komunikatywność. Nie sil się na przeładowanie swojego wystąpienia jak największą ilością informacji. Postaw na prostotę, mów zwięźle i z pasją. Oczekuj tego samego od drugiej osoby.
Z animacją – czyli temat, który dobrze czujesz. Pochwal się swoimi działaniami. Animacja w systemie produkcji filmowej, animacja wykorzystywana do celów marketingowych, pisanie o animacji, eksport i import, dystrybucja, techniki filmu animowanego, animacja w grach i animacja wszędzie indziej. Ty decydujesz, od której strony „ugryźć” animację.
Na randki umawiamy się 18 maja.
Nabór potrwa do 31 marca.

Pamiętaj, krótka rozmowa to dopiero początek dłuższej współpracy w ramach skonsolidowanego środowiska osób zajmujących się animacją

Zuzanna Szor