The Best of O!PLA 2019 w Łodzi i Gdańsku!

Pofestiwalowe projekcje laureatów 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA zaczynamy od Łodzi (04.06.2019, Kino BODO) oraz Gdańska (08.06.2019, Akademia Sztuk Pięknych, w ramach Festiwalu Polskich Filmów Animowanych YOUNG ANIMATION).

W PROGRAMIE:
ROOM (2018, 6’), Michał Socha (Letko)
RUTYNA (2017, 5’18”), Valeria Molchanova (WSUO OPOLE)
WŁADCA PIERŚCIENIC (2018, 01’21”), Mariusz Włodarski
POLOWANIE NA TYGRYSA (2018, 02’23”) Maciej Buchwald | Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis
DAD! (2018, 00’44”), Piotr Baranowski
25/25 (2018, 4’20”), kinoMANUAL (Aga Jarząb, Maciek Bączyk)
WEŁNIAKI (2018, 10’), Joanna Polak (Studio Joanna Polak)
CHRYSTUS NARODU (2018, 09’09”), Ewa Drzewicka (ASP KRAKÓW)
POCZĄTEK ŚWIATA (2018, 10’13”), Paweł Kleszczewski & Katarzyna Zimnoch
CROSSFIRE (2017, 4’31”), Aleksandra Lekszycka (PJATK Warszawa) | Stephen (wideoklip nieoficjalny)
RYTM I ARYTMIA (2017, 00’48”), Jakub Rybak (WSUO Opole)
MARBLES (2018, 5’13”), Natalia Spychała (PWSFTviT Łódź)
COLAHOLIC (2018, 11’), Marcin Podolec (Yellow Tapir Films)
MÓJ DZIWNY STARSZY BRAT (2018, 12’36”) Julia Orlik (PWSFTviT ŁÓDŹ)
TA KOSZMARNA NIEDZIELA (2018, 2’22”) Kamil Wójcik
BÓSTWA (2018, 4’41”), Łukasz Rusinek | Żywiołak
ŚNIADANIE (2018, 01’14”), Bartosz Zarzycki (UAP Poznań)
ROK (2018, 11’40”), Małgorzata Bosek-Serafińska (Serafiński Studio)

ROOM (2018, 6’), Michał Socha (Letko)


A JEDNAK AUSTRALIA!

Wydawało się, że projekcja na jednym z najważniejszych w Europie festiwali animacji – TRICKFILM w Stuttgarcie zakończy wspaniałe tournée laureatów zeszłorocznej O!PLA. Jednak dzięki stałej współpracy O!PLA z ASIFA Australia, już 26. maja 2019 w Griffith Film School Cinema w Brisbane (Australia) widzowie zobaczą jako ostatni laureatów 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA (2018). Tym razem będzie to już naprawdę ostatnia odsłona projektu FOCUS ON POLAND: O!PLA ACROSS THE BORDERS #6., który dotarł do ponad 35 miast na 5. kontynentach!

W PROGRAMIE:
MARCHEWKOWE POLE (2016, 16’), Kacper Zamarło (Studio Filmowe Xanf)
BAJKA O POWSTANIU CZARNEJ DZIURY (2017, 4’26”), Karolina Gołębiowska (Akademia Sztuki w Szczecinie)
KAMIEŃ (2018, 4’49”), Marcin Ożóg | Paśko & Zespół Co To
DZIĘKI UPRZEJMOŚCI ARTYSTY (2016, 10’10”), Piotr Bosacki
ZABAWKA (2017, 0:55), Fabian Kowalczuk (UMCS LUBLIN)
DZIWNY PRZYPADEK (2017, 13’30), Zbigniew Czapla (Warsztat Filmowy)
NIE MASZ DYSTANSU (2017, 3’52”), Karina Paciorkowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
FAIL (2017, 05’05”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered
LITTLE GIANT (2017, 03’08”), Maciej Dydyński + LASY
IF YOU CAN… (2017, 1:14), Hanna Rybak (UMCS LUBLIN)
O MATKO! (2017, 12’15”), Paulina Ziółkowska (FUMI Studio/PWSFTviT w Łodzi)
NO WEŹ KASIA, CO CI SZKODZI? (2017, 6’37”), Aleksandra Filipowicz i Konrad Ożgo (PJATK WARSZAWA)
OHOHO (2017, 2’34”), Łukasz Rusinek | Gooral
GWIEZDNY PYŁ (2018, 02’05”), Elena Volozneva (UMK TORUŃ)
DLACZEGO PRZENIGDY NIE DOKARMIAĆ GOŁĘBI (2017, 1’20”), Agnieszka Świętek

LAUREACI O!PLA’18 NA TRICKFILM W STUTTGARCIE!

Jak co roku od 2014, w ramach cyklu Animation around Europe, laureaci O!PLA prezentowani są na jednym z najważniejszych w Europie festiwali animacji – TRICKFILM w Stuttgarcie. 05. maja widzowie 26. edycji festiwalu będą mieć okazję zobaczyć laureatów 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA (2018). Będzie to ostatnia odsłona projektu FOCUS ON POLAND: O!PLA ACROSS THE BORDERS #6., który dotarł do ponad 35 miast na 5. kontynentach!

W PROGRAMIE:
MARCHEWKOWE POLE (2016, 16’), Kacper Zamarło (Studio Filmowe Xanf)
BAJKA O POWSTANIU CZARNEJ DZIURY (2017, 4’26”), Karolina Gołębiowska (Akademia Sztuki w Szczecinie)
KAMIEŃ (2018, 4’49”), Marcin Ożóg | Paśko & Zespół Co To
DZIĘKI UPRZEJMOŚCI ARTYSTY (2016, 10’10”), Piotr Bosacki
ZABAWKA (2017, 0:55), Fabian Kowalczuk (UMCS LUBLIN)
DZIWNY PRZYPADEK (2017, 13’30), Zbigniew Czapla (Warsztat Filmowy)
NIE MASZ DYSTANSU (2017, 3’52”), Karina Paciorkowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
FAIL (2017, 05’05”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered
LITTLE GIANT (2017, 03’08”), Maciej Dydyński + LASY
IF YOU CAN… (2017, 1:14), Hanna Rybak (UMCS LUBLIN)
O MATKO! (2017, 12’15”), Paulina Ziółkowska (FUMI Studio/PWSFTviT w Łodzi)
NO WEŹ KASIA, CO CI SZKODZI? (2017, 6’37”), Aleksandra Filipowicz i Konrad Ożgo (PJATK WARSZAWA)
OHOHO (2017, 2’34”), Łukasz Rusinek | Gooral
GWIEZDNY PYŁ (2018, 02’05”), Elena Volozneva (UMK TORUŃ)
DLACZEGO PRZENIGDY NIE DOKARMIAĆ GOŁĘBI (2017, 1’20”), Agnieszka Świętek

BANANOWY WIELKI FINAŁ O!PLA 2019 W OPOLU!

27. kwietnia 2019 w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu miał miejsce Wielki Finał 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA podczas którego poznaliśmy laureatów trzech Konkursów odbywających się w ramach Festiwalu; laureatów wybranych tradycyjnie przez ogólnopolską publiczność – jedyne Jury na O!PLA.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się w dniach 01.03 – 14.04 w rekordowej ilości 105. miejscowości, ale w 139. lokacjach wśród których znajdziemy centra, domy i ośrodki kultury, biblioteki, kina, galerie sztuki, licea plastyczne, szkoły podstawowe, przedszkola, Akademie Sztuk Pięknych, Uniwersytety, puby…

W skład Jury Konkursu Głównego weszło 4.954 widzów 16+ i dorosłych z 46. miejscowości, natomiast w Jury Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! zasiadło aż 16.754 młodych i najmłodszych widzów. Każdy widz mógł wybrać od jednego do trzech filmów w każdej kategorii.

Najwięcej głosów, czyli Złote Tobołki Koziołka Matołka otrzymały: w Kategorii Studyjnej COLAHOLIC Marcina Podolca (Yellow Tapir Films), w Kategorii Studenckiej MÓJ DZIWNY STARSZY BRAT Julii Orlik ze Szkoły Filmowej w Łodzi, w kategorii OFF&GO TA KOSZMARNA NIEDZIELA Kamila Wójcika, w Kategorii Animowany Wideoklip BÓSTWA Łukasza Rusinka dla Żywiołaka, w Kategorii Animowane Fraszki ŚNIADANIE Bartosza Zarzyckiego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w kategorii formaniny ROK Małgorzaty Bosek-Serafińskiej, w Kategorii Przedszkolnej BUŹKA I DZIÓBEK: JEDZIEMY NA NARTY Macieja Pestki (Mapepi Animacje), w Kategorii Wczesnoszkolnej MAMI FATALE: DZIKOŁAK Łukasza Kacprowicza (Grupa Smacznego/Studio Miniatur Filmowych), w Kategorii Wczesnoszkolnej Junior (filmy zrealizowane przez dzieci) PRZYGODY BOBRA TAMARKA: TAMAREK LISTONOSZEM Piotra Kaźmierczaka. Międzynarodowy Konkurs „Oh! People Love Animation” wygrała z kolei wstrząsająca japońska animacja lalkowa MY LITTLE GOAT w reżyserii Tomoki Misato (Tokyo University of the Arts).

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ LAUREATÓW

Jak zawsze podczas Wielkiego Finału przyznano też szereg wyróżnień specjalnych i zaproszeń poza selekcją do konkursów zaprzyjaźnionych festiwali (Animocje, CRAFT, Kocham Dziwne Kino, Euroshorts, Opolskie Lamy, Relanium, StopTrik). Przyznano także trzy nominacje do NAGRODY POLSKIEGO KINA NIEZALEŻNEGO IM. JANA MACHULSKIEGO w kategorii najlepszy film animowany.

Nieodzownym elementem Wielkiego Finału O!PLA są także Dyplomy Uznania, które w tym roku powędrowały do Pracowni Filmu Animowanego na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za pół wieku kreatywnego istnienia,FUMI STUDIO w Warszawie za konsekwentne wspieranie debiutantów, Adeli Kaczmarek-Siwińskiej za film JANKA oraz Tomasza Wełny za film CAŁY TEN SMOG.

Przyznawany od początku istnienia Festiwalu O!PLA Tytuł Honorowego Obywatela Animacji – Krainy Nieograniczonych Możliwości otrzymał w tym roku Profesor Józef Robakowski.

Na Wielki Finał O!PLA przybyło do Opola większość laureatów. Każdy z nich – oprócz statuetek Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka oraz Dyplomów – otrzymał m.in. banana. Był to symboliczny wyraz sprzeciwu wobec cenzurze w sztuce, a przy okazji nadanie nowego znaczenia obchodzonemu w sobotę Dniu Wolnej Sztuki.

Wydarzeniem towarzyszącym Wielkiemu Finałowi O!PLA był wernisaż audio-wizualnej wystawy ŁUKASZA RUSINKA, podwójnego laureata O!PLA oraz autora plakatu i spotu tegorocznej edycji Festiwalu.

Organizatorami Wielkiego Finału O!PLA w Opolu było Stowarzyszenie Opolskie Lamy we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego i Animation Across Borders.

Zdj. Marta Wolna


WIELKI FINAŁ O!PLA 2019 W OPOLU!

Po czterech latach w Łodzi (2013 – 2016) i dwóch latach w Pacanowie (2017 – 2018), O!PLA rozpoczyna nową tradycję wędrownego Wielkiego Finału! Stacją końcową dla siódmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA będzie OPOLE, które jest z festiwalem od samego początku! To tam już 27. kwietnia 2019 roku poznamy laureatów Tobołków Koziołka Matołka wyłonionych przez ogólnopolskie Jury z ponad 100. miejscowości rozsianych po całym kraju!

TERMIN: 27.04.2019 o 17:30
MIEJSCE: Muzeum Śląska Opolskiego (ul. Św. Wojciecha 13, 45-023 Opole)
WSTĘP WOLNY

Jak zawsze podczas Wielkiego Finału poznamy wszystkich laureatów Festiwalu O!PLA (Konkurs Główny, Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!, Międzynarodowy Konkurs „Oh! People Love Animation”), a także zobaczymy nagrodzone filmy.

Bedzie to także okazja do poznania twórców nagrodzonych filmów, którzy przybędą na Wielki Finał O!PLA.

Wydarzeniem towarzyszącym Wielkiemu Finałowi O!PLA będzie wernisaż audio-wizualnej wystawy ŁUKASZA RUSINKA, podwójnego laureata O!PLA oraz autora plakatu i spotu tegorocznej edycji Festiwalu. Wernisaż o 17:30 w Muzeum Śląska Opolskiego.

Organizatorami Wielkiego Finału O!PLA w Opolu jest Stowarzyszenie Opolskie Lamy we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego i Animation Across Borders.

Statuetki O!PLA / Foto: Mariia Snisarenko

SZÓSTY TYDZIEŃ Z O!PLA 2019

Przed nami ostatni tydzień 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Projekcje Konkursu Głównego, Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos!, Międzynarodowego Konkursu „Oh! People Love Animation”, filmów: „Janka”, „Cały ten smog”, „Skąd i dokąd” oraz „Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice w 3D”.

OTO HARMONOGRAM NA TYDZIEŃ: 08.04 – 14.04.

PROSIMY SPRAWDZAĆ TERMINY I GODZINY NA STRONACH LOKALNYCH ORGANIZATORÓW

08.04: KATOWICE > Regionalny Instytut Kultury > 08 – 13.04 >
Konkurs Główny + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

08.04: KIELCE > Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

08.04: KROSNO (DM) > Klub K15 > CAŁY TEN SMOG + SKĄD I DOKĄD

08.04: NOWY WIŚNICZ (D) > Liceum Plastyczne im. Jana Matejki > Konkurs Główny

08.04: POŁCZYN ZDRÓJ > Pracownia Filmoteki Szkolnej – Zespół Szkół im. St.Staszica > Konkurs Główny

08.04: RUMIA > Miejska Biblioteka Publiczna – Stacja Kultura >
Konkurs Główny

08.04: SANOK > BWA Galeria Sanocka. Pracownia Edukacji Artystycznej > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

08.04: SEJNY > Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

08.04: WROCŁAW (DM) > Surowiec > Konkurs Główny

09.04: GDYNIA (DM) > Kawiarnia Tłok > Konkurs Główny

09.04: KATOWICE > Regionalny Instytut Kultury > 08 – 13.04 >
Konkurs Główny + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

09.04: KIELCE > Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

09.04: MYSŁOWICE > Kino Rodzinne – Mysłowicki Ośrodek Kultury filia Centrum > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

09.04: POŁCZYN ZDRÓJ > Pracownia Filmoteki Szkolnej – Zespół Szkół im. St.Staszica > Konkurs Główny

09.04: RUMIA > Miejska Biblioteka Publiczna – Stacja Kultura >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

09.04: SANOK > BWA Galeria Sanocka. Pracownia Edukacji Artystycznej > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

09.04: SEJNY > Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

09.04: STALOWA WOLA (D) > Kino „WRZOS” Miejskiego Domu Kultury (SKSiL) > Konkurs Główny

10.04: ELBLĄG > Klub Mjazzga (Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? > JANKA

10.04: KATOWICE > Regionalny Instytut Kultury > 08 – 13.04 >
Konkurs Główny + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

10.04: KIELCE > Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + Konkurs Główny

10.04: KRAKÓW > Kino Paradox (SKSiL) > Konkurs Główny

10.04: PSZCZYNA > Pszczyński Klub Filmowy /_Pszczyńskie Centrum Kultury > Konkurs Główny

10.04: RADOM > Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta >
Konkurs Główny

10.04: RUMIA > Miejska Biblioteka Publiczna – Stacja Kultura >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

10.04: SANOK > BWA Galeria Sanocka. Pracownia Edukacji Artystycznej > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

10.04: SEJNY > Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

10.04: STALOWA WOLA (D) > Kino „WRZOS” Miejskiego Domu Kultury (SKSiL) > Konkurs Główny

10.04: STARACHOWICE (D) > Starachowickie Centrum Kultury >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

10.04: TORUŃ > Zakład Plastyki Intermedialnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (DM) > Konkurs Międzynarodowy „Oh! People Love Animation”

11.04: KATOWICE > Regionalny Instytut Kultury > 08 – 13.04 >
Konkurs Główny +Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

11.04: KIELCE > Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + Konkurs Główny

11.04: KRAKÓW > Kino Paradox (SKSiL) > Konkurs Główny

11.04: PSZCZYNA > Pszczyński Klub Filmowy /_Pszczyńskie Centrum Kultury > Konkurs Główny

11.04: RADOM > Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta >
Konkurs Główny

11.04: RUMIA > Miejska Biblioteka Publiczna – Stacja Kultura > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

11.04: SANOK > BWA Galeria Sanocka. Pracownia Edukacji Artystycznej > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

11.04: SZYDŁOWIEC > Galeria Faktoria > Konkurs Główny

11.04: ZIELONA GÓRA > Zespół Szkół Plastycznych w Zielonej Górze > Konkurs Główny

12.04: KATOWICE > Regionalny Instytut Kultury > 08 – 13.04 >
Konkurs Główny + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

12.04: KIELCE > Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + Konkurs Główny

12.04: RADOM > Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta >
Konkurs Główny

12.04: SANOK > BWA Galeria Sanocka. Pracownia Edukacji Artystycznej > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

12.04: STALOWA WOLA (D) > Kino „WRZOS” Miejskiego Domu Kultury (SKSiL) > Konkurs Główny

12.04: ZIELONA GÓRA > Zespół Szkół Plastycznych w Zielonej Górze > Konkurs Główny

13.04: KATOWICE > Regionalny Instytut Kultury > 08 – 13.04 >
Konkurs Główny + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

13.04: PŁOCK > Kino za Rogiem w Płocku > Konkurs Główny + CAŁY TEN SMOG

13.04: SEJNY > Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” >
Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

13.04: STALOWA WOLA (D) > Kino „WRZOS” Miejskiego Domu Kultury (SKSiL) > Konkurs Główny

13.04: ŻYRARDÓW (D) / Koordynator: Stowarzyszenie OTWÓRZ > Kino LEN (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

14.04: GLIWICE > Kino Amok (SKSiL) > CAŁY TEN SMOG + NICZEGO SOBIE. KOMIKSY O MIEŚCIE GLIWICE W 3D

14.04: KNURÓW (D) > Klub Grzejnik > Konkurs Główny

14.04: KRAKÓW > Kino KIKA (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

14.04: ŁÓDŹ > Kino Bodo > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

14.04: STALOWA WOLA (D) > Kino „WRZOS” Miejskiego Domu Kultury (SKSiL) > Konkurs Główny + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

14.04: ŻYRARDÓW (D) / Koordynator: Stowarzyszenie OTWÓRZ > Centrum Aktywności Kulturalnej (Galeria FOPA) > Konkurs Główny

PIĄTY TYDZIEŃ Z O!PLA 2019

Spotkanie z twórcami filmów z Konkursu Głównego w Krakowie i Łodzi, warsztaty animacji z Julią Orlik w Rzepinniku Strzyżewskim i Katarzyną Agopsowicz w Krakowie, koncert grupy Menippe w Mysłowicach, Międzynarodowy Konkurs „Oh! People Love Animation” w Elblągu, Lublinie i Łodzi – to niektóre wydarzenia specjalne towarzyszące odbywającym się codziennie Konkursom w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

W weekend 06 – 07 kwietnia O!PLA zawitana Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, gdzie zaprezentowany zostanie cały Konkurs Główny. Z kolei w piątek 05.04 O!PLA zadebiutuje w Kinie Paradox w Krakowie, gdzie po projekcji Kategorii Studenckiej odbędzie się spotaknie z czterema autorkami z Akademii Sztuk Pieknych: Julią Płoch, Ewą Drzewicką, Weroniką Banasińską oraz Alicją Kot. Spotkanie poprowadzi Piotr Kardas, twórca festiwalu O!PLA.

OTO HARMONOGRAM NA TYDZIEŃ: 01.04 – 07.04.

PROSIMY SPRAWDZAĆ TERMINY I GODZINY NA STRONACH LOKALNYCH ORGANIZATORÓW

01.04: KONIN > Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury Oskard w Koninie > Konkurs Główny

01.04: KROSNO (DM) > Klub K15 > Konkurs Główny

01.04: ŁÓDŹ > Kino Bodo > Konkurs Główny + SPOTKANIE Z NATALIĄ SPYCHAŁĄ („Marbles”)

01.04: NOWY WIŚNICZ (D) > Liceum Plastyczne im. Jana Matejki > Konkurs Główny

01.04: NOWY WIŚNICZ (D) > Przedszkole > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

01.04: SOBÓTKA / Koordynator: Fundacja Inicjatywa B > Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + Konkurs Główny

01.04: STARACHOWICE (D) > Kino Kultura – Starachowickie Centrum Kultury > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

01.04: WROCŁAW (DM) > Surowiec > Konkurs Główny

02.04: GDYNIA (DM) > Gdyńskie Centrum Filmowe (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

02.04: KONIN > Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury Oskard w Koninie > Konkurs Główny

02.04: LUBLIN > Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS w ACK „Chatka Żaka” > Konkurs Główny + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

02.04: ŁÓDŹ > 6. dzielnica > Konkurs Główny + SPOTKANIE Z NATALIĄ OIWIAK („The Game”)

02.04: SOBÓTKA / Koordynator: Fundacja Inicjatywa B > Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji > TDMG! + Konkurs Główny

02.04: STALOWA WOLA (D) > Kino „WRZOS” Miejskiego Domu Kultury (SKSiL) > Konkurs Główny

02.04: STARACHOWICE (D) > Kino Kultura – Starachowickie Centrum Kultury > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

02.04: ZGIERZ > Centrum Kultury Dziecka > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

03.04: ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI (D) > Szkoła Podstawowa nr 1 + Przedszkole Ala > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

03.04: ELBLĄG > Klub Mjazzga (Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?Konkurs Główny + Konkurs Międzynarodowy „Oh! People Love Animation”

03.04: KONIN > Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury Oskard w Koninie > Konkurs Główny

03.04: ŁÓDŹ > Żarty Żartami > Konkurs Główny

03.04: PABIANICE > Przedszkole Miejskie nr 4 im. Misia Uszatka > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

03.04: SOBÓTKA / Koordynator: Fundacja Inicjatywa B > Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + Konkurs Główny

03.04: STALOWA WOLA (D) > Kino „WRZOS” Miejskiego Domu Kultury (SKSiL) > Konkurs Główny

03.04: TORUŃ > Zakład Plastyki Intermedialnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (DM) > Konkurs Główny

03.04: WROCŁAW (DM) > Surowiec > Konkurs Główny

04.04: GDYNIA (DM) > Gdyńskie Centrum Filmowe (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

04.04: LUBLIN > Kinoteatr Projekt_Centrum Kultury w Lublinie > Konkurs Międzynarodowy „Oh! People Love Animation”

04.04: ŁÓDŹ > Centrum Technologii Informatycznych > Konkurs Międzynarodowy „Oh! People Love Animation”

04.04: SZYDŁOWIEC > Galeria Faktoria > Konkurs Główny

04.04: ZIELONA GÓRA > Zespół Szkół Plastycznych w Zielonej Górze > Konkurs Główny

05.04: KRAKÓW > Kino Paradox (SKSiL) > Konkurs Główny + SPOTKANIE Z AUTORKAMI: JULIĄ PŁOCH („AN EYE FOR AN EYE”), EWĄ DRZEWICKĄ („CHRYSTUS NARODU”), WERONIKĄ BANASIŃSKĄ („KOMFORT”), ALICJĄ KOT („NOCNY PORTIER”).

05.04: KRAKÓW > Klub Kultury Przegorzały (DM) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + WARSZTATY ANIMACJI Z KATARZYNĄ AGOPSOWICZ

05.04: MYSŁOWICE > Mysłowicki Ośrodek Kultury filia Brzezinka > Konkurs Główny: ANIMOWANE WIDEOKLIPY + KONCERT MENIPPE

05.04: OLSZYNY > Kino za Rogiem w Olszynach > Konkurs Główny

05.04: SZCZECIN > Stowarzyszenie Kamera > Konkurs Główny

05.04: ŻYRARDÓW (D) / Koordynator: Stowarzyszenie OTWÓRZ > Centrum Aktywności Kulturalnej (Galeria FOPA) > Konkurs Główny

05.04: ZIELONA GÓRA > Zespół Szkół Plastycznych w Zielonej Górze > Konkurs Główny

06.04: CIECHANÓW (DM) > Fabryka Kultury Zgrzyt > 06.04 > Konkurs Główny

06.04: KRAKÓW > Kino Paradox (SKSiL) > Konkurs Główny

06.04: OPOLE > Kino MeduzaKonkurs Główny

06.04: PŁOCK > Kino za Rogiem w Płocku > Konkurs Główny

06.04: POZNAŃ > Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu_Atrium > Konkurs Główny

06.04: POZNAŃ > Kino Rialto (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

06.04: SZCZECIN > Stowarzyszenie Kamera > Konkurs Główny

06.04: TORUŃ > Kino Centrum (SKSiL) /_Centrum Sztuki Współczesnej > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

06.04: ŻYRARDÓW (D) / Koordynator: Stowarzyszenie OTWÓRZ > Centrum Aktywności Kulturalnej (Galeria FOPA) > Konkurs Główny

07.04: GDAŃSK > Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku > Konkurs Główny

07.04: GLIWICE > Kino Amok (SKSiL) > Konkurs Główny

07.04: KNURÓW (D) > Klub Grzejnik > Konkurs Główny

07.04: KRAKÓW > Kino KIKA (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

07.04: LUBLIN > Pracowni SZTUCZKA > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

07.04: ŁÓDŹ > Kino Bodo > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

07.04: OPOLE > Kino Meduza > Konkurs Główny

07.04: POZNAŃ > Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu_Atrium > Konkurs Główny

07.04: POZNAŃ > Kino Rialto (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

07.04: SKIERNIEWICE > Centrum Kultury i Sztuki w SkierniewicachKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

07.04: STALOWA WOLA (D) > Kino „WRZOS” Miejskiego Domu Kultury (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

07.04: ŚWINOUJŚCIE (D) > Klubokawiarnia Tango Passion > Konkurs Główny

07.04: WROCŁAW (DM) > Surowiec > Konkurs Główny

CZWARTY TYDZIEŃ Z O!PLA 2019

Spotkanie z twórcami filmów z Konkursu Głównego w Łodzi, warsztaty animacji z Katarzyną Agopsowicz w Krakowie, trwająca do 29. marca wystawa Moniki Kuczynieckiej pt. „Bohaterowie filmów, które nigdy nie powstawły” w Płocku, trwająca do końca marca wystawa malarstwa Grażyny Małkiewicz pt. „Blokada!” w Łodzi – to niektóre wydarzenia specjalne towarzyszące odbywającym się codziennie Konkursom w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

OTO HARMONOGRAM NA TYDZIEŃ: 25.03 – 31.03.

PROSIMY SPRAWDZAĆ TERMINY I GODZINY NA STRONACH LOKALNYCH ORGANIZATORÓW

25.03: KROSNO (DM) > Klub K15 > Konkurs Główny_Animowany Wideoklip

25.03: ŁOMŻA > Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka > Konkurs Główny

25.03: ŁÓDŹ / Koordynator: O!PLA > Kino Bodo > Konkurs Główny_Animowany Wideoklip + Spotkanie z Sonią Skowronek („Wyspy chłodne”)

25.03: NAŁĘCZÓW > Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie > Konkurs Główny

25.03: NOWY WIŚNICZ (D) > Liceum Plastyczne im. Jana Matejki > Konkurs Główny

25.03: PIONKI > Kino za Rogiem CAL w Pionkach > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + CAŁY TEN SMOG

25.03: SŁUPSK > Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w SłupskuKonkurs Główny

26.03: GDYNIA (DM) > Kawiarnia TłokKonkurs Główny

26.03: JASTRZĘBIE ZDRÓJ (DM)> Kino Centrum (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

26.03: PIONKI > Kino za Rogiem CAL w Pionkach > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + CAŁY TEN SMOG

26.03: PRZEMYŚL > Pracownia Filmoteki Szkolnej – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza SłowackiegoKonkurs Główny

26.03: RZESZÓW > Muzeum DobranocekKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

26.03: SŁUPSK > Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w SłupskuKonkurs Główny

26.03: TCZEW > Centrum Kultury i SztukiKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

26.03: WĄWOLNICA (D) / Koordynator: Stowarzyszenie Ale Wieś! > Zespół Szkolno-Przedszkolny w WąwolnicyKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

26.03: ZGIERZ > Centrum Kultury DzieckaKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

27.03: ELBLĄG > Klub Mjazzga (Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? > Konkurs Główny_Animowany Wideoklip

27.03: JASTRZĘBIE ZDRÓJ (DM)> Kino Centrum (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

27.03: KLUCZBORK > Kino BajkaKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

27.03: KOSTRZYN NAD ODRĄ (D) > Kino za RogiemKonkurs Główny

27.03: KRUTYŃ (D) / Koordynator: GOKSiR Pegaz > Szkoła PodstawowaKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

27.03: ŁÓDŹ > Protestacja > Replika Konkurs Główny_OFF & GO! + Spotkanie z Natalią Oliwiak („The Game”)

27.03: NAŁĘCZÓW > Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie > Konkurs Główny

27.03: PIONKI > Kino za Rogiem CAL w Pionkach > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

27.03: PRZEMYŚL > Pracownia Filmoteki Szkolnej – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza SłowackiegoKonkurs Główny

27.03: TORUŃ > Zakład Plastyki Intermedialnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (DM) > Konkurs Główny

27.03: ZAWADY > Filia Centrum Kultury i Sportu Gminy BełchatówKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

27.03: ZŁOTORYJA (D) > Kino Aurum (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

28.03: CHOLEWIANA GÓRA (D) > Stowarzyszenie Klubu Młodego Strażaka > SKĄD I DOKĄD + CAŁY TEN SMOG

28.03: DŁUTÓW (D) / Koordynator: Dawid Gryza > Zespół Szkolno-Przedszkolny > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

28.03: JASTRZĘBIE ZDRÓJ (DM)> Kino Centrum (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

28.03: LUBLIN > Kinoteatr Projekt_Centrum Kultury w Lublinie > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

28.03: NAŁĘCZÓW > Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie > Konkurs Główny

28.03: PIONKI > Kino za Rogiem CAL w Pionkach > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

28.03: PRZEMYŚL > Pracownia Filmoteki Szkolnej – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza SłowackiegoKonkurs Główny

28.03: RADOMSKO > Kino za Rogiem > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

28.03: SŁUPSK > Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w SłupskuKonkurs Główny

28.03: SZYDŁOWIEC > Galeria Faktoria > Konkurs Główny_OFF & GO!

29.03: KRAKÓW > Klub Kultury Przegorzały (DM) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

29.03: ŁOMŻA > Liceum Plastyczne im. Wojciecha KossakaKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

29.03: OLSZYNY > Kino za Rogiem w OlszynachKonkurs Główny

29.03: PIONKI > Kino za Rogiem CAL w Pionkach > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

30.03: ŁÓDŹ > Stare Polesie / Miejsce Spotkań > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

30.03: OPOLE > Konkurs Główny_OFF & GO! + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!_Kategoria Przedszkolna

30.03: PŁOCK > Kino za Rogiem w Płocku > NICZEGO SOBIE. KOMIKSY O MIEŚCIE GLIWICE W 3D

30.03: STRZAŁKOWO (D) > Kino za Rogiem – Gminny Ośrodek KulturyKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

31.03: GLIWICE > Kino Amok (SKSiL) > Konkurs Główny_OFF & GO! + Odwrócona góra

31.03: ŁÓDŹ > Kino Bodo > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!_Kategoria Przedszkolna

31.03: OPOLE > Konkurs Główny_Animowany Wideoklip, Animowane Fraszki, FORMANIMY + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!Wczesnoszkolna

31.03: STRZAŁKOWO (D) > Kino za Rogiem – Gminny Ośrodek KulturyKonkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

31.03: ŚWINOUJŚCIE (D) > Klubokawiarnia Tango Passion > Konkurs Główny

31.03: KNURÓW (D) > Klub Grzejnik > Konkurs Główny_Animowany Wideoklip

Grażyna Małkiewicz, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 30x40cm, 2018

TRZECI TYDZIEŃ Z O!PLA 2019

Spotkanie z twórcami filmów z Konkursu Głównego w Łodzi i w Warszawie, warsztaty animacji z Katarzyną Agopsowicz w Krakowie, trwająca do końca marca wystawa Moniki Kuczynieckiej w Płocku, debata inspirowana filmem CAŁY TEN SMOG – to wydarzenia specjalne towarzyszące odbywającym się codziennie Konkursom w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

W weekend 22 – 23 – 24 marca O!PLA zawita do Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie zaprezentowany zostanie cały Konkurs Główny oraz Międzynarodowy Konkurs „Oh! People Love Animation”. Nie zabraknie też spotkań z twórcami!

OTO HARMONOGRAM NA TYDZIEŃ: 18.03 – 24.03.

PROSIMY SPRAWDZAĆ TERMINY I GODZINY NA STRONACH LOKALNYCH ORGANIZATORÓW

18.03: BYDGOSZCZ > Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy – „Projektor – filmy na strychu” > Konkurs Główny_Kategoria Studyjna

18.03: KRAKÓW > Klub Kultury Przegorzały (DM) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + warsztat animacji poklatkowej z Katarzyną Agopsowicz dla Samorządowego Przedszkola nr 78 „Leśne skrzaty”

18.03: KLUCZBORK > Pracownia Filmoteki Szkolnej – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza >  Konkurs Główny_Animowany Wideoklip

18.03: KROSNO (DM) > Klub K15 > Konkurs Główny_OFF & GO!

18.03: ŁOMŻA > Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka

18.03: ŁÓDŹ > Kino Bodo > Konkurs Główny_OFF & GO! + Spotkanie z Dawidem Gryzą (Festiwal Filmowy „Kocham Dziwne Kino”)

18.03: NOWY WIŚNICZ (D) > Liceum Plastyczne im. Jana Matejki

18.03: SKOŁYSZYN (D) > Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

18.03: SŁUPSK > Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku

18.03: TRZCIANKA > Trzcianecki Dom Kultury > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

18.03: ZDZIESZULICE GÓRNE > Filia Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

19.03: BYDGOSZCZ > Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy – „Projektor – filmy na strychu” > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

19.03: KRAKÓW > Klub Kultury Przegorzały (DM) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + warsztat animacji poklatkowej z Katarzyną Agopsowicz dla Samorządowego Przedszkola nr 78 „Leśne skrzaty”

19.03: ŁÓDŹ > 6. dzielnica > CAŁY TEN SMOG + DEBATA ŁÓDZKIEGO ALARMU SMOGOWEGO Z UDZIAŁEM TOMASZA WEŁNY

19.03: RZESZÓW > Muzeum Dobranocek > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

19.03: SKOŁYSZYN (D) > Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

19.03: SŁUPSK > Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku

19.03: STARE JUCHY > Biblioteka – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

19.03: TRZCIANKA > Trzcianecki Dom Kultury > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

19.03: ŻARÓW / Koordynator: Fundacja Inicjatywa B > Sala widowiskowa Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + Konkurs Główny

19.03: ZGIERZ > Centrum Kultury Dziecka > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

20.03: BYDGOSZCZ > Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy – „Projektor – filmy na strychu” > Konkurs Główny_OFF & GO!

20.03: DŁUŻEC (D) / Koordynator: GOKSiR Pegaz > Zespół Szkół im. Jana lll Sobieskiego > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

20.03: ELBLĄG > Klub Mjazzga (Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? > Konkurs Główny_OFF & GO!

20.03: GOLCZEWO (D) > Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! – Wczesnoszkolna

20.03: KOSTRZYN NAD ODRĄ (D) > Kino za Rogiem > Konkurs Główny_OFF & GO!

20.03: ŁOMŻA > Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka

20.03: ŁÓDŹ > 6. dzielnica > Replika Konkurs Główny_Kategoria Studencka + Spotkanie z Martą Magnuską („Inny”) i Arturem Hanajem („REM”)

20.03: MYSŁOWICE > Kino Rodzinne – Mysłowicki Ośrodek Kultury filia Centrum > Konkurs Główny_Animowany Wideoklip

20.03: PSZCZYNA > Pszczyński Klub Filmowy /_Pszczyńskie Centrum Kultury > KG

20.03: SKOŁYSZYN (D) > Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

20.03: TORUŃ > Zakład Plastyki Intermedialnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (DM) > Konkurs Główny_OFF & GO!

20.03: TRZCIANKA > Trzcianecki Dom Kultury > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

20.03: ZDZIESZULICE DOLNE > Filia Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

20.03: ZŁOTORYJA (D) > Kino Aurum (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

20.03: ŻARÓW / Koordynator: Fundacja Inicjatywa B > Sala widowiskowa Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + Konkurs Główny

 

21.03: BYDGOSZCZ > Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy – „Projektor – filmy na strychu”Konkurs Główny_Animowany Wideoklip

21.03: CHOLEWIANA GÓRA (D) > Stowarzyszenie Klubu Młodego Strażaka > TDMG! (W)

21.03: KLUCZBORK > Pracownia Filmoteki Szkolnej – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza > Konkurs Główny_OFF & GO!

21.03: LUBLIN > Kinoteatr Projekt_Centrum Kultury w Lublinie > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

21.03: NAŁĘCZÓW > Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie > Konkurs Główny

21.03: PSZCZYNA > Pszczyński Klub Filmowy /_Pszczyńskie Centrum Kultury > Konkurs Główny

21.03: SEROCK (D) > Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

21.03: SKOŁYSZYN (D) > Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

21.03: SZYDŁOWIEC > Galeria Faktoria > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

21.03: TRZCIANKA > Trzcianecki Dom Kultury > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

21.03: WĄWOLNICA (D) / Koordynator: Stowarzyszenie Ale Wieś! > Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wąwolnicy > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

21.03: WIŚNIOWA GÓRA > Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza > TDMG!

21.03: WROCŁAW (DM) > Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta

21.03: ŻARÓW / Koordynator: Fundacja Inicjatywa B > Sala widowiskowa Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! + Konkurs Główny

 

22.03: BYDGOSZCZ > Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy – „Projektor – filmy na strychu”

22.03: CHOLEWIANA GÓRA (D) > Stowarzyszenie Klubu Młodego Strażaka > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna

22.03: GOLCZEWO (D) > Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! – Wczesnoszkolna

22.03: GÓRZNO > Gminny Ośrodek Kultury w Górznie > Konkurs Główny_Kategoria Studyjna

22.03: OLSZYNY > Kino za Rogiem w Olszynach > Konkurs Główny_OFF & GO!

22.03: SKOŁYSZYN (D) > Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

22.03: TRZCIANKA > Trzcianecki Dom Kultury > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

22.03: TUREK (D) > Miejska Biblioteka Publiczna > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! – Wczesnoszkolna

22.03: WARSZAWA > Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych > Konkurs Główny_Kategoria Studencka, Animowane Fraszki + Formanimy

23.03: KRZESZÓW (D) > Kino za Rogiem > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! – Wczesnoszkolna

23.03: OPOLE > Kino Meduza > Konkurs Główny_Kategoria Studyjna + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! – Wczesnoszkolna

23.03: WARSZAWA > Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych > Konkurs Główny_Kategoria Studyjna + OFF & GO!

24.03: GLIWICE > Kino Amok (SKSiL) > Konkurs Główny_Kategoria Studencka + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! – Wczesnoszkolna

24.03: KOŹMIN WLKP. > Kino Mieszko > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

24.03: ŁÓDŹ > Kino Bodo > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! – Wczesnoszkolna

24.03: OPOLE > Kino MeduzaKonkurs Główny_Kategoria Studencka + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

24.03: ŚWINOUJŚCIE (D) > Klubokawiarnia Tango Passion > Konkurs Główny

24.03: WARSZAWA > Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych > Konkurs Główny_Animowany Wideoklip + Konkurs „Oh! People Love Animation”

 

DRUGI TYDZIEŃ Z O!PLA 2019

Spotkanie z Alicją Błaszczyńską, Julią Orlik i Marcinem Podolcem w Łodzi, przegląd animowanych dokumentów z Festiwalu Rising of Lusitania w Łodzi, trwająca do końca marca wystawa Moniki Kuczynieckiej w Płocku – to wydarzenia specjalne towarzyszące odbywającym się codziennie Konkursom w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

OTO HARMONOGRAM NA TYDZIEŃ: 11.03 – 17.03.

PROSIMY SPRAWDZAĆ TERMINY I GODZINY NA STRONACH LOKALNYCH ORGANIZATORÓW

11.03: KROSNO (DM) > Klub K15 > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

11.03: ŁOMŻA > Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka > Konkurs Główny_Kategoria Studyjna

11.03: ŁÓDŹ > Kino Bodo > Konkurs Główny_Kategoria Studencka + Spotkanie z Julią Orlik („Mój dziwny starszy brat”)

11.03: NOWY WIŚNICZ (D) > Liceum Plastyczne im. Jana Matejki > Konkurs Główny_Kategoria Studyjna

12.03: GDYNIA (DM) > Kawiarnia Tłok > Konkurs Główny_Kategoria Studyjna

12.03: KLUCZBORK > Pracownia Filmoteki Szkolnej – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza > Konkurs Główny_OFF & GO!

12.03: ŁÓDŹ > 6. dzielnica > Zanimowani #6: The Best of AnimaDoc 2017/2018

12.03: MOSINA > Mosiński Ośrodek Kultury > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna + Wczesnoszkolna

12.03: RZESZÓW > Muzeum Dobranocek > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

12.03: STARE JUCHY > Biblioteka – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna

12.03: ZGIERZ > Centrum Kultury Dziecka > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!

13.03: AUGUSTYNÓW (D) > Filia Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna + Wczesnoszkolna

13.03: ELBLĄG > Klub Mjazzga (Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

13.03: KOSTRZYN NAD ODRĄ (D) > Kino za Rogiem > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

13.03: ŁÓDŹ > TU > Replika Konkurs Główny_Kategoria Studyjna + Spotkanie z Alicją Błaszczyńską („Błoto”) i Marcinem Podolcem („Colaholic”)

13.03: PIECKI (D) > Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz” >  Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna + Wczesnoszkolna

13.03: PŁOCK > Kino za Rogiem w Płocku > CAŁY TEN SMOG

13.03: TORUŃ > Zakład Plastyki Intermedialnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

14.03: GDYNIA > Gdyńskie Centrum Filmowe (SKSiL) > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna

14.03: 12.03: KLUCZBORK > Pracownia Filmoteki Szkolnej – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza >Konkurs Główny_Kategoria Studencka + Animowany Wideoklip

14.03: SZYDŁOWIEC > Galeria Faktoria > Konkurs Główny_Kategoria Studyjna

15.03: OLSZYNY > Kino za Rogiem w Olszynach > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

15.03: PRZEMYŚL > Pracownia Filmoteki Szkolnej – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego > Konkurs Główny_Kategoria Studencka

15.03: TUREK (D) > Miejska Biblioteka Publiczna > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna

16.03: OPOLE > Kino Meduza > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna + Wczesnoszkolna

16.03: PŁOCK > Kino za Rogiem w Płocku > Konkurs Główny_Kategoria Studencka + Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna + Wczesnoszkolna

17.03: GLIWICE > Kino Amok (SKSiL) > Konkurs Główny_Kategoria Studyjna

17.03: ŁÓDŹ > Kino Bodo > ODWRÓCONA GÓRA

17.03: OPOLE > Kino Meduza > Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos_Kategoria Przedszkolna + Wczesnoszkolna

17.03: ŚWINOUJŚCIE (D) > Klubokawiarnia Tango Passion > Konkurs Główny_Kategoria Studencka