KATEGORIA „ANIMOWANE FRASZKI”

Oto lista filmów przyjętych do konkursu II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w NOWEJ kategorii “ANIMOWANE FRASZKI”. Przy powstawaniu tej kategorii brano pod uwagę także filmy zgłoszone w ubiegłym roku:

II EDYCJA NOTO (2013, 01’04”), Przemysław Liput

II Edycja NOTOPrzemysław Liput, ur. w 1985 r. w Sanoku. W 2010 roku ukończył studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom magisterski w pracowni druku cyfrowego pt. „Niedobici”. Jest autorem ilustracji do książek: „Dzieci doktora Motyla”, „Stefek Burczymucha”, „Kacper i jego sprawy”, „Jak to na wojence…”, „Gupikowo”, filmu animowanego „Doktor Marazm” nagrodzonego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Od 2011 prowadzi zajęcia z animacji i multimediów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Realizuje prace w technikach graficznych, rysunkowych oraz wideo. W filmie animowanym interesuje się działaniami bezkamerowymi i przedkinematogracznymi.

 ***

BAKTERIOZA (2013, 1’), Sebastian Belicki, PJWSTK WARSZAWA

Belicki_Sebastian_bakterioza_1Sebastian Belicki, ur. 1989 w Warszawie. Od zawsze interesował się rysunkiem i malarstwem. Jest absolwentem Sztuki Nowych Mediów na PJWSTK. Obecnie pracuje jako grafik 2d w Nitreal Games tworząc grafikę do gier komputerowych.

***

CHWILA MUZYKI (2012, 1’34”), Jacek Gonciarz

CHWILA MUZYKI (2012), Jacek GonciarzJacek Gonciarz, ur. w 1978r. w Skarżysku – Kamiennej, absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Akademii świętokrzyskiej w Kielcach (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego) – specjalność malarstwo sztalugowe. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem satyrycznym. Obecnie pracownik Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. CHWILA MUZYKI była już prezentowany w kategorii OFF na O!PLA 2013.

***

CZARNE NA BIAŁYM (2013, 01’10”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ

screen czarne na białymMateusz Gudel ma 24 lata i pochodzi z Suchowoli, małego miasteczka leżącego na Podlasiu. Jego przygoda z filmem animowanym rozpoczęła się w Liceum Plastycznym w Supraślu. Od tamtej pory sukcesywnie zdobywa doświadczenie w tej materii. W 2011 roku rozpoczął studia na wydziale komunikacji multimedialnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, specjalność animacja. W chwili obecnej pracuję nad filmem dyplomowym w pracowni Profesora Jacka Adamczaka.

***

DWA KROKI (2013, 1’46”), Dorota Omiotek, PJWSTK WARSZAWA

dwa kroki1Dorota Omiotek, ur. 1983 w Biłgoraju. Studiowała Sztukę Nowych Mediów na PJWSTK. Interesuje się nowymi technologiami i sposobami ich wykorzystania w narracji. Zajmuje się produkcją materiałów wideo – reportaży, spotów i making of’ów. Obecnie pracuje dla Portalu Onet.

***

HISTORIA O MIŁOŚCI (2012, 01’09”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ

3 (2)Karolina Specht urodziła się w Bydgoszczy. Aktualnie studentka trzeciego roku PWSFTviT w Łodzi na kierunku Film Animowany I Efekty Specjalne. HISTORIA O MIŁOŚCI była już prezentowany w kategorii SZKOLNEJ na O!PLA 2013.

***

INTRO (2013, 1’), Judyta Murawska, PJWSTK WARSZAWA

***

MIZANTROPIA (2013, 1’20”), Ewa Sobczak, PJWSTK WARSZAWA

Mizantropia 1Ewa Sobczak, rocznik 1988, jest działającym interdyscyplinarnie projektantem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, właśnie tam zaczęła (nieśmiałą jeszcze) przygodę z animacją. Zafascynowana tym medium, podjęła kolejne studia na wydziale Sztuki Nowych Mediów na warszawskim PJWSTK.

***

PAC! (2012, 01’19”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ

fotos_1Alicja Błaszczyńska urodziła się w 1991 roku. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia kulturoznawcze na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie na kierunku animacja i efekty specjalne w łódzkiej szkole filmowej. Obecnie jest studentka trzeciego roku. PAC! był już prezentowany w kategorii SZKOLNEJ na O!PLA 2013.

***

PING-PONG (2012, 01’04”), Natalia Krawczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ

ping-pong_2_duzeNatalia Krawczuk (ur. 1982 r.) – ukończyła wydział Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracowała w agencji PR oraz państwowych instytucjach kultury. Obecnie studiuje na wydziale Film Animowany i Efekty Specjalne w PWSFTviT w Łodzi, na trzecim roku. PING-PONG był już prezentowany w kategorii SZKOLNEJ na O!PLA 2013.

***

PORTRET KOBIECY (2013, 2’17”), Alina Trusiewicz, ZSMC WA UMCS LUBLIN

still2Alina Trusiewicz, ur. w 1986 roku w Hajnówce. W 2011 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku projektowanie graficzne na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. W 2013 roku otrzymała tytuł magistra sztuki na kierunku grafika na Wydziale Artystycznym UMCS. Obecnie pracuje jako grafik i mieszka w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją oraz animacją.

***

POSZUKIWANIE (2013, 01’18”), Grzegorz Myćka

Poszukiwanie 1Grzegorz Myćka (ur. 21.12.1989) – absolwent liceum plastycznego w Zielonej Górze, w latach 2008-2011 student Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, (dyplom w pracowni prof. A. Bobrowskiego). Obecnie student wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dwukrotny stypendysta Miasta Zielona Góra w dziedzinie sztuk plastycznych w 2008 i 2011 roku. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej w 2012 roku. Uczestnik konkursów i laureat konkursów na plakat, rysunek satyryczny. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektową, rysunkiem, filmem animowanym i muzyką.

***

SÓL I PIEPRZ (2012, 02’02”), Alicja Adamkiewicz, UMK TORUŃ

sol&pepper_foto1Alicja Adamkiewicz, urodzona w 1988 roku w Szczecinie. Obecnie studentka V roku Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu w Pracowni Grafiki Multimedialnej prowadzonej przez prof. Leszka Kiljańskiego. Poza uczelnią zajmuje się pracą w Studenckim Zespole Redakcyjnym UMK TV, gdzie odpowiedzialna jest za montaż i oprawę graficzną programów. Zajmuje się przede wszystkim grafiką, animacją i rysunkiem. W swojej twórczości wykorzystuje klasyczne, eksperymentalne techniki graficzne oraz techniki cyfrowe. Inspiracje czerpie głównie z natury co później przekłada na abstrakcyjne formy.

***

WSTAWAĆ! (2013, 0’44”), Aneta Makowska

kreda_005_01_X1_0016Aneta Makowska urodziła się w 1994 roku w Olecku. Po skończeniu szkoły podstawowej i gimnazjum, rozpoczęła naukę w Liceum Plastycznym w Supraślu. Od czterech lat rozwija tu swoje pasje, takie jak malarstwo, rysunek, fotografia, a od pewnego czasu także animacja. Uczestnicząc w różnorodnych warsztatach poznawała podstawy tworzenia filmów animowanych. Do tej pory zrealizowała kilka krótkometrażowych animacji takich jak np. „Materia Prima”, „Iluzja”, „Wstawać!”. W bliskiej przyszłości bardzo chciałaby móc się kształcić i rozwijać w tym kierunku na uczelni wyższej.

 ***

YON I RYBA (2013, 1’48”), Karol Krupski, PJWSTK WARSZAWA

tlo_main_pomost2Karol Krupski, ur. 1985 w Warszawie. Studiował Sztukę Nowych Mediów na PJWSTK. Zajmuje się grafiką, animacją i grami. Obecnie pracuje w firmie ATGames gdzie tworzy grafiki do gier.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s