KATEGORIA „SZKOLNA”

Oto lista filmów przyjętych do konkursu II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w kategorii „SZKOLNEJ”:

A ŁÓDŹ I TAK ZOSTANIE (2014, 07’00”), Marcin Podolec, PWSFTviT ŁÓDŹ

A Lodz i tak zostanie 1Marcin Podolec – urodzony w 1991 r. w Jarosławiu; ilustrator, animator, autor komiksów; od 2010 r. student Szkoły Filmowej w Łodzi; współautor albumów „Ser-ce” (2008), „Kapitan Sheer” (2010), „Czasem” (2011), autor „Wszystko zajęte” (2012) oraz „Fugazi Music Club” (2013); publikuje w wydawnictwie Kultura Gniewu; prowadzi bloga www.marcinpodolec.pl

***

AB OVO (2012, 05’12”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, PWSFTviT ŁÓDŹ

ab ovo (3)Anita Kwiatkowska – Naqvi urodziła się w 1986 roku w Krakowie. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim a obecnie studiuje animację w PWSFTviT w Łodzi. W swych filmach eksperymentuje z tradycyjnymi technikami animacji tworząc małe intymne światy. Zrealizowała trzy filmy – „Protozoa”, „Carnalis” oraz najnowsze „Ab ovo”, za który zdobył m.in. Nagrodę dla najlepszego filmu dyplomowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych „Animator” w Poznaniu.

 ***

AFTER ALL (2013, 4’08”), Bogna Kowalczyk, PWSFTviT ŁÓDŹ

screenschot (4)Bogna Kowalczyk. Ilustratorka i animatorka od ponad 7 lat tworząca swój unikatowy styl. W swoich pracach stara się łączyć rozmaite style i techniki. Wciąż poszukuje i eksperymentuje. Niezwykle dociekliwa i wrażliwa obserwatorka obdarzona przewrotnym poczuciem humoru i umiejętnością konstruowania nietypowych zestawień zaskakujących swoja dojrzałością i niezwykłym klimatem. AFTER ALL jest jej pierwszym filmem w łódzkiej Szkole Filmowej.

***

ALTER (2013, 5’39”), Małgorzata Andrys, PWSFTviT ŁÓDŹ

Alter00644_720_300Małgorzata Andrys, urodzona w 1988 roku. Absolwentka filologii bułgarskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz scenografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, obecnie studentka animacji w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

***

ARS MORIENDI (2013, 7’22”), Miłosz Margański, UA POZNAŃ

ars moriendi (5)Miłosz Margański – urodzony w roku 1981 w Pile. W 2010 ukończył studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W chwili obecnej pracuje jako asystent w III pracowni animacji UAP.

***

BŁĘKITNE DRZEWO (2013, 06’05”), Ania Przybyłko, PJWSTK WARSZAWA

Blue Tree4Ania Przybyłko – urodzona 23 września 1987 w Opolu. Reżyser, scenarzysta i animator 2D. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Jana Cybisa w Opolu, zdobywając wiedzę z zakresu sztuki tradycyjnej i tytuł Plastyka. Jest również absolwentką uczelni Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie, na której poszerzała swoją wiedzę w temacie technik komputerowych i tworzenia animacji, łącząc w pracach sztukę tradycyjną z komputerową. W swojej twórczości stawia przede wszystkim na emocje i relacje między bohaterami, a także fabułę stworzoną tak, aby widzowie w różnym wieku mogli dostrzec w niej coś zupełnie innego, nowego, zaskakującego.

***

CHYTRUS (2013, 3’11”), Paulina Wójcik, ZSMC WA UMCS LUBLIN

Video and FilmPaulina Wójcik. Urodzona w 1987 roku w Świdniku. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Dyplom licencjacki (2011) z grafiki projektowej w pracowni prof. Piotra Lecha. Dyplom magisterski (2013) w pracowni prof. Grzegorza Mazurka. Zajmuje się ilustracją, animacją i rękodziełem.

***

DANSE MACABRE (2012, 05’05”), Małgorzata Rżanek, ASP WARSZAWA

danse macabre_03547Małgorzata Rżanek – reżyser/grafik/animator. Absolwentka wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku w pracowni animacji Hieronima Neumanna i projektowania graficznego Lecha Majewskiego w 2012 roku. W 2013 roku reprezentowała filmem „Danse macabre” Polskę na Festiwalu w Cannes w sekcji Cinefondation. W tym samym roku film zdobył nagrodę Jury w kategorii Najlepszy Film Animowany na Ismailia Film Festival w Egipcie. Specjalizuje się w tworzeniu filmów animowanych , efektów, filmów krótkometrażowych, promocyjnych, teledysków, tworzeniu scenariuszy i storyboardów.

***

DOM (2013, 03’34”), Alicja Adamkiewicz, UMK TORUŃ

dom2Alicja Adamkiewicz, urodzona w 1988 roku w Szczecinie. Obecnie studentka V roku Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu w Pracowni Grafiki Multimedialnej prowadzonej przez prof. Leszka Kiljańskiego. Poza uczelnią zajmuje się pracą w Studenckim Zespole Redakcyjnym UMK TV, gdzie odpowiedzialna jest za montaż i oprawę graficzną programów. Zajmuje się przede wszystkim grafiką, animacją i rysunkiem. W swojej twórczości wykorzystuje klasyczne, eksperymentalne techniki graficzne oraz techniki cyfrowe. Inspiracje czerpie głównie z natury co później przekłada na abstrakcyjne formy.

***

DRUCIAK (2013, 11’29”), Anna Rękas, ZSMC WA UMCS LUBLIN

Druciak - kadr IAnna Rękas, ur. 1991 roku. W 2013 r. ukończyła studia licencjackie na kierunku grafika na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. „Druciak” został zrealizowany w ramach dyplomu, otrzymując Wyróżnienie Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS za dyplom artystyczny z grafiki.

***

DULL LIFE (2012, 9’25”), Marcin Michalak/Wiktor Bartman PJWSTK WARSZAWA

kadr_01Marcin Michalak, urodzony w 1988. Ukończył Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych na wydziale Sztuka Nowych Mediów, uzyskując tytuł magistra sztuki. Dyplom zrealizował w pracowni animacji 3D pod kierunkiem Jacka Rokosza i Wojtka Wawszczyka. Film animowany „Dull Life” jest jego debiutem filmowym.

Wiktor Bartman jest absolwentem Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych na wydziale Sztuka Nowych Mediów, kierunek Grafika. Dyplom magistra sztuki ukończył w pracowni animacji 3D Jacka Rokosza i Wojciecha Wawszczyka w 2012 roku. Zajmuje się szeroko pojętą grafiką i animacją. Film animowany „Dull Life” jest jego debiutem filmowym.

 ***

FILM O ROBOCZEJ NAZWIE: PRZEBUDZENIE (2012, 14’25”), Maciej Żuk, ASP WROCŁAW

fornp1Maciej Żuk. Zajmuje się grafiką komputerową 2d, animacją, oraz muzyką. Pochodzi z Bielska-Białej, na ten moment funkcjonuje we Wrocławiu. Stuki wizualne mają dla niego charakter komercyjny (z małymi wyjątkami), muzyka zaś jest azylem do którego udaje się w czasie wolnym.

***

INTRUZI (2013, 04’48”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ

still2Alicja Błaszczyńska urodziła się w 1991 roku. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia kulturoznawcze na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie na kierunku animacja i efekty specjalne w łódzkiej szkole filmowej. INTRUZI są jej drugim szkolnym filmem. Za pierwszy pt. PAC! była nominowana na O!PLA 2013.

***

INVIGILO (2013, 3’20”), Artur Hanaj, PWSFTviT ŁÓDŹ

10Artur Hanaj. Urodzony 11.10.1992 w Lublinie. Ukończył Liceum Plastyczne w Nałęczowie. Student II roku Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale Operatorskim, specjalizacja Film Animowany i Efekty Specjalne.

***

KOKIETERIA, CZYLI JAK KOBIETY UWODZĄ (2013, 03’21”), Agnieszka Waszczeniuk, UA POZNAŃ

1Agnieszka Waszczeniuk urodziła się w 1989 roku w Białymstoku. Jest absolwentką wydziału Komunikacji Multimedialnej na kierunku Sztuka Rejestracji Obrazu, o specjalności Animacja, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Aktualnie kontynuuje naukę na studiach drugiego stopnia w/w uczelni na kierunku Animacja. Bierze udział w różnych akcjach artystycznych/filmowych, t.j. „Patrz – Człowiek“, Filmowe Podlasie Atakuje!, etc. Od października 2012 r. prowadzi warsztaty filmu animowanego dla dzieci. Od września 2013 r. pracuje w Liceum Plastycznym im. Artura Grottgera w Supraślu. Jedną nogą mieszka w Poznaniu, drugą na Podlasiu.

***

ŁUKASZ I LOTTA (2012, 08’37”), Renata Gąsiorowska, PWSFTviT ŁÓDŹ

lukaszilotta photo_1_300dpiRenata Gąsiorowska. Urodzona w 1991 roku. Od 2010 absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie. Aktualnie Studentka III roku na kierunku Film Animowany i Efekty Specjalne w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. „Łukasz i Lotta” jest jej drugim szkolnym filmem. FILMOGRAFIA: „Pułapki” (2011), „Łukasz i Lotta” (2012), “Birthday” (2013) – animowany teledysk do piosenki Alphabets Heaven,“Niezwykła Noc” (2013).

***

MIESZKAŃCY (2013, 03’19”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ

screen mieszkańcyMateusz Gudel ma 24 lata i pochodzi z Suchowoli, małego miasteczka leżącego na Podlasiu. Jego przygoda z filmem animowanym rozpoczęła się w Liceum Plastycznym w Supraślu. Od tamtej pory sukcesywnie zdobywa doświadczenie w tej materii. W 2011 roku rozpoczął studia na wydziale komunikacji multimedialnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, specjalność animacja. W chwili obecnej pracuję nad filmem dyplomowym w pracowni Profesora Jacka Adamczaka.

***

MOKO (2013, 4’26”), Marta Szymańska, PWSFTviT ŁÓDŹ

moko_3_300dpiMarta Szymańska, ur. 1991 r., ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Warszawie na specjalizacji reklama wizualna. Od 2010 r. studiuje Animację i Efekty Specjalne w PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi. Za swój pierwszoroczny film pt. „Pomarańczarka” (2011) otrzymała Nagrodę na Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Współautorem muzyki do wszystkich jej filmów jest Patryk Zakrocki (przy dwóch pierwszych w duecie z Pawłem Szamburskim, a przy „Moko” z Wojtkiem Traczykiem).

***

MORZE (2013, 04’55”), Zofia Dąbrowska, PWSFTviT ŁÓDŹ

2Zofia Dąbrowska, ur. w 1988, w 2011 roku rozpoczęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi na wydziale Animacji i Efektów Specjalnych.

„Morze” jest jej drugim szkolnym filmem.

***

NENUFARY (2013, 4’), Marcin Surma, PWSFTviT ŁÓDŹ

surma-nenufary-fotosy internet-05Marcin Surma. Urodzony w 1988 roku, absolwent UMCS, student na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi.

Ilustrator, animator.

***

NIEPRAWDOPODOBNIE ELASTYCZNY CZŁOWIEK (2013, 04’53”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ

2 300Karolina Specht urodziła się w Bydgoszczy. Aktualnie studentka trzeciego roku PWSFTviT w Łodzi na kierunku Film Animowany I Efekty Specjalne. Jej wcześniejsza HISTORIA O MIŁOŚCI była już nominowana w kategorii SZKOLNEJ na O!PLA 2013.

***

PLAŻA (2013, 4’), Paweł Prewencki, UA POZNAŃ

Letni, leniwy dzień na plaży. Wiatr niespiesznie przewraca kartki książki jednej z wielu przeciągających się na piasku plażowiczek…

plaĹĽa screen 1Paweł Prewencki ukończył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na kierunku film animowany. W 2010r był asystentem w Pracowni Rysunku Artystycznego w Instytucie Wzornictwa w Koszalinie. W 2011-2012 prowadził warsztaty animacji w Gorzowie Wielkopolskim. W 2013 r. prowadził zajęcia w WSNHiD w Poznaniu oraz School of Form z filmu animowanego. Działa w dziedzinie animacji, tworzenia teledysków, grafiki i ilustracji. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku Film Animowany i jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą FIFNE Studio, w ramach której realizuje usługi z zakresu wykonywania filmu animowanego, tworzenia teledysków, grafiki projektowej, wizualizacji 3d i ilustracji. Za film CO SIĘ DZIEJE GDY DZIECI NIE CHCĄ JEŚĆ ZUPY otrzymał m.in. BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA na I Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2013.

 ***

POCHLEBA (2013, 4’02”), Barbara Mydlak, ASP ŁÓDŹ

3 PochlebaBarbara Mydlak urodziła się w Biłgoraju. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu.

Obecnie studentka trzeciego roku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

POCHLEBA jest jej pierwszym filmem.

***

POWRÓT (2013, 2’59”), Natalia Walenciak, PJWSTK WARSZAWA

kadr2Natalia Walenciak. Z wykształcenia filozof i grafik. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a kilka lat później PJWSTK w Warszawie.Pochodzi z Olsztyna, obecnie mieszka w Warszawie. Na co dzień zajmuje się rękodzielniczym wytwarzaniem i sprzedażą ceramiki.

***

POZYTYWKA (2013, 05’43”), Mateusz Dunaj, UMCS LUBLIN

kadr_1Mateusz Dunaj – student UMCS na Wydziale Artystycznym w Lublinie na kierunku Grafika. Urodzony w Rzeszowie. Jego pierwszy film pt. ,,Laboratorium” brał udział w konkursie SZKOLNYM na I Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2013. Na co dzień zajmuje się grafiką 3D i animacją.

 ***

PTASIE MLECZKO, PAPIEROSY…CZYLI JAK PODAĆ CO BĄDŹ (2012, 02’42”), Kamil Wójcik, ASP WROCŁAW

co_badz_01Kamil Wójcik… Najlepiej oddajmy głos samemu autorowi: Urodziłem się w Łańcucie. Tam robiłem pierwsze komiksy, a później kręciłem różne widea. Od pięciu lat mieszkam we Wrocławiu, gdzie zainteresowałem się animacją, tzn. wcześniej też mnie interesowała, ale w porównaniu z tworzeniem filmów, jest mniej wymagająca – wszystko mogę zrobić sam. Tak więc tym się zajmuję w wolnym czasie, którego niestety coraz bardziej ubywa.

***

PTASZYSKO (2013, 03’02”), Paulina Wyrt, UA POZNAŃ

3Paulina Wyrt – studentka animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wieloletnia współpracowniczka Centrum Sztuki Dziecka, organizatorka i prowadząca warsztaty z zakresu filmu animowanego. Zajmuje się ilustracją i reżyserią filmu animowanego. Laureatka wielu konkursów m.in. w roku 2012 zdobyła pierwsze miejsce podczas konkursu filmów jednominutowych TheOneMinutes w kategorii forma oraz prezentowała film „bez tytułu” w Galerii Careof podczas festiwalu identi_TY Animated Film Festival. Film „bez tytułu” brał także udział w konkursie SZKOLNYM na O!PLA 2013.

***

RYBAK (2014, 05’19”), Edward Kurczewski, PWSFTviT ŁÓDŹ

screenshot 2Edward Kurczewski urodził się 31 stycznia 1993 roku w Grodnie na Białorusi.

Obecnie studiuje animację w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi.

„Rybak” jest jego trzecim szkolnym filmem.

***

STEFAN I ŻUCZEK (2012, 12’20”), Piotr Loc Hoang Ngoc, PWSFTviT ŁÓDŹ

steven and the beatle (2)Piotr Loc Hoang Ngoc. Urodzony 25. października 1985 roku w Hue, w Wietnamie. Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Obecnie student Wydziału Filmu Animowanego i Efektów Specjalnych w PWSFTViT w Łodzi, a także Kulturoznawstwa na SWPS w Warszawie. Podopieczny fundacji Kopernicus „Młodzi Przedsiębiorczy”.

 ***

TOHU VA BOHU (2013, 2’24”), Karol Kiepas, PJWSTK WARSZAWA

tohuvabohu_screen1Karol Kiepas (ur. 1979 r. w Iłży) – ukończył Warszawską Szkołę Reklamy oraz Polsko – Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych w Warszawie na wydziale Sztuki Nowych Mediów. Na co dzień pracuje jako grafik w Cyfrowym Polsacie. W wolnej chwili zajmuje się animacją 3d.

***

TRUDNY PRZYPADEK NAUKI (2013, 5’), Marta Czarnecka, ASP WARSZAWA

Trudny_Przypadek_Nauki_2Marta Czarnecka (ur.29 stycznia 1986 r. w Warszawie) grafik, animator, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 2013 r.). Ukończyła studia w pracowni ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego oraz animacji pracowni prof. Hieronima Neumanna. Współpracowała ze studiem Breakthru Films przy etiudzie „Mały Listonosz” (animator postaci Małego Listonosza, reż Dorota Kobiela, 2010). Obecnie tworzy animacje dla edukacyjnego serialu dla dzieci „Agi Bagi” (Studio Badi Badi). Stosuje techniki animacji komputerowej 2D i 3D. Łączy je z elementami animacji tradycyjnej: rysunkiem, stop motion.

 ***

UNDECIDED (2013, 3’40”), Karolina Jóźwik, ZSMC WA UMCS LUBLIN

***

ZA EDGARA (2013, 05’30”), Ewa Łuczków, PWSFTviT ŁÓDŹ

Fotos3Ewa Łuczków. Obecnie studentka 3 roku animacji i efektów specjalnych w PWSFTviT w Łodzi. Jej dwa wcześniejsze filmy, „Wątek” i „Koszmar”, startowały w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych – T-Mobile Nowe Horyzonty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s