ANIMOWANE FRASZKI

ABSTRACT 2 (2015, 0’50”), Mikołaj Krupa (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
ELEMENTORUM (2015, 02’02”), Aneta Makowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
FLY AS A BIRD (2014, 1’12”), Wiktor Podgórski
HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA (2015, 1’09”), Maciej Żuk / Kamil Wójcik
I AM (2014, 00’05”), Magdalena Pilecka
KATHARSIS (2015, 2’), Rozalia Ogonowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
LAS (2015, 1’06”), Marta Kazimierczak
MINDLESS (2015, 1’37”), Miłosz Cieślikowski-Ryczko (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
NIA (2015, 00’16”), Martyna Szczepanowska
OBRAZEK (2015, 1’45”), Ala nunu Leszyńska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
SHADE (2015, 1’37”), Michał Wójcicki (Wydział Sztuki UTH w Radomiu)
SZTUKA LATANIA (2014, 0’48”), Anna Nowicka (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
WHADDUP FISH! (2015, 1’14), Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
ZABAWA (2015, 2’04”), Wiktor Pietrzak (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
ŻYCIE (2015, 1’34”), Michał Rychławski (STREFA 57)

***

ABSTRACT 2 (2015, 0’50”), Mikołaj Krupa (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie) // T.: CGI //

Wizualizacja fragmentu utworu „Frozen Sound” Joe Ford’a.

48

***

ELEMENTORUM (2015, 02’02”), Aneta Makowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) // T.: animacja materiałów sypkich //

1Słone love story.

Aneta Makowska urodziła się w 1994 roku w Olecku. W 2014 ukończyła Liceum Plastyczne w Supraślu. Obecnie studiuje na wydziale animacji UAP, oraz pracuje w SQMStudio realizując komercyjne produkcje.

***

FLY AS A BIRD (2014, 1’12”), Wiktor Podgórski // T.: CGI //

Fly-As-a-Bird_Still_1O marzeniu pewnej muchy…

Prace Wiktora Podgórskiego (VTR) istnieją na styku różnych dziedzin sztuki i często łączą dźwięk z obrazem. Opracowywał projekcje wideo modulowane na żywo oraz udźwiękawiał animacje, video art i filmy dokumentalne. Jednak projekty, w których może łączyć własny obraz i dźwięk są dla niego najpełniejszą formą wyrazu. Jego wideo-dźwiękowy pejzaż, Scintilla 21, był pokazywany na festiwalach Fresh Mind w Texasie, MIAF w Australli i Punto y Raya w Hiszpanii. Jego najnowszy projekt audio-wideo PRIOR powstanie podczas programu dla wyróżniających się artystów w Banff Centre w Kanadzie, gdzie artysta aktualnie przebywa.

***

HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA (2015, 1’09”), Maciej Żuk / Kamil Wójcik // T.: kombinowana //

1169„Hej, Ho i niespodziewana przygoda” jest opowieścią o dwóch małych mieszkańcach muralu, którzy znudzeni monotonią codzienności bycia częścią malunku, postanawiają wyruszyć w sobotnią podróż ulicami Wrocławia.

Maciej Żuk. Urodzony w Bielsku-Białej. W 2015 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Sztuka Mediów. Na co dzień zajmuje się pracą w studiu animacji. W kwestii twórczości, główne pola działania to animacja 2d, film, oraz muzyka.

Kamil Wójcik o sobie: „urodziłem się w Łańcucie. Tam robiłem pierwsze komiksy, a później kręciłem różne widea. Obecnie mieszkam we Wrocławiu, gdzie zainteresowałem się animacją, tzn. wcześniej też mnie interesowała, ale w porównaniu z tworzeniem filmów, jest mniej wymagająca- wszystko mogę zrobić sam. Tak więc tym się zajmuję w wolnym czasie, którego niestety coraz bardziej ubywa.”

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2014 ZA FILM „A GDYBY…”

***

I AM (2014, 00’05”), Magdalena Pilecka //T.: CGI //

I amNoc, siedem ptaków i…

Magdalena Pilecka –  absolwentka wydziału animacji w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Jej film dyplomowy pt. Chwast został zrealizowany pod opieką artystyczną prof. Daniela Szczechury. Uwielbia robić obrazki i oglądać obrazki. Ciągle przeżywa, że ‘jest przecież tyle rzeczy do zrobienia’. Bawi się groteską, absurdem, czarnym humorem i małymi DINOzaurami.

LAUREATKA BRĄZOWEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2015 ZA FILM „PIESYDENT”

***

KATHARSIS (2015, 2’), Rozalia Ogonowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) // T.: animacja rysunkowa //

1zdjecie„Katharsis” to krótka historia specyficznego związku między dziełem sztuki a jego odbiorcą. Scenariusz inspirowany jest obrazem Pietera Bruegla pt. „Przysłowia niderlandzkie”.

Rozalia Ogonowska urodziła się w 1993 roku w Białymstoku. Od 2012 roku studiuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2015 roku obroniła dyplom licencjacki w Pracowni Ilustracji Wydawniczej. Doskonali się w sztuce trójboju starając się pogodzić takie dziedziny jak projektowanie graficzne, animacja i malarstwo.

***

LAS (2015, 1’06”), Marta Kazimierczak // T.: CGI //

slajd 2Czy to nadal sen?

Marta Kazimierczak, łodzianka, urodzona parę ładnych lat temu. Skończyła podstawówkę, gimnazjum i liceum oraz studia Architektury na Politechnice Łódzkiej. Bywała w swoim życiu na wycieczkach zagranicznych, wymianie studenckiej. Zna język angielski, niemiecki. Ostatnio uczy się hiszpańskiego, ale głównie slangu ulicznego. Uwielbia muzykę na żywo, krótkie formy animacyjne, las i Ali’ego G.

***

MINDLESS (2015, 1’37”), Miłosz Cieślikowski-Ryczko (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie) // T.: animacja komputerowa 3D //

Miłosz Cieślikowski - Ryczko, Mindless, kadr_001Animacja zbudowana za pomocą wieloznacznych atrybutów i sugestywnych dźwięków staje się komiczną historią zagubionego instrumentu.

Miłosz Cieślikowski – Ryczko (urodzony w 1991 roku w Łodzi), student Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, na kierunku: grafika; specjalizacja animacja. Realizator projektów filmowych na stanowisku 3D generalist i VFX artist. Zainteresowania: animacja 3D i efekty wizualne.

***

NIA (2015, 00’16”), Martyna Szczepanowska // T.: animacja wycinankowa w komputerze //

KADR1Nieoczekiwane zdarzenie na ścianie…

Martyna Szczepanowska urodziła się 6 kwietnia 1994 roku w Toruniu. Obecnie jest studentką Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, w pracowni Grafiki Multimedialnej. Najczęściej w swoich pracach stosuje technikę monotypii oraz fotografię. Od niedawna zajmuje się również animacją

***

OBRAZEK (2015, 1’45”), Ala Nunu Leszyńska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) // T.: animacja malarska: akryl na płótnie //

OBRAZEK1Krótka animacja o poszukiwaniu kształtu.

Ala Nunu Leszyńska – animuje, szydełkuje, rysuje. STRONA: vimeo.com/alanunu

LAUREATKA BRĄZOWEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2015 ZA ANIMOWANĄ FRASZKĘ PT. „DE HERINACIO. ON THE HEDGEHOG”

***

SHADE (2015, 1’37”), Michał Wójcicki (Wydział Sztuki UTH w Radomiu) // T.: klasyczna animacja rysunkowa //

Shade1Najstraszniejszym więzieniem jest samotność.

Michał Wójcicki – rocznik 1993. Uczeń Szkoły Plastycznej im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, obecnie studiuje Sztukę Mediów i Edukację Wizualną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego również w rodzinnym mieście. W pracach odwołuje się do swoich największych pasji: mitologii, szeroko rozumianej fantastyki, literatury i poezji jednak jego największą inspiracją jest muzyka.

***

SZTUKA LATANIA (2014, 0’48”), Anna Nowicka (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie) // T.: CGI //

41Pewna muszka próbuje wzbudzić uznanie Jury swoim lotem…

Anna Nowicka urodziła się 15 sierpnia 1988. Ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UW oraz Grafikę Komputerową na PJWSTK. Rysuje, animuje, projektuje, wymyśla, pisze i wciąż nie może się zdecydować, którą z tych czynności lubi najbardziej. Pracuje w jednej z agencji reklamowych w Warszawie.

LAUREATKA ZŁOTEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2015 ZA ANIMOWANĄ FRASZKĘ PT. „JEŻ”

***

WHADDUP FISH! (2015, 1’14), Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) // T.: CGI //

03WHADDUP FISH! to krótka animacja o Naukowcu, który w niezmierzonych głębinach oceanu poszukuje rzadkich gatunków podwodnych zwierząt. Podczas swoich naukowych poszukiwań napotyka ośmiornicę naleśnikową i od razu postanawia śledzić to słodkie, małe stworzonko. Gnany ciekawością nie zauważa, że ośmiornica prowadzi go na niesamowite, podwodne wydarzenie, o którym zapewne nie śniło się nawet naukowcom, w efekcie czego nasz biedny protagonista wpada w BARDZO GŁĘBOKIE kłopoty… dosłownie.

Tomek Pilarski urodził się w 1991 r. w Wieluniu. Obecnie studiuje Animację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

LAUREAT BRĄZOWEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2015 ZA FILM „BUT SHE’S NICE…”

***

ZABAWA (2015, 2’04”), Wiktor Pietrzak (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie) // T.: CGI //

Zabawa_kadr002„Zabawa” jest to krótka, metaforyczna historia o etapach, które składają się na życie człowieka.

Wiktor Pietrzak – urodzony w Warszawie w 1980 r. Studiuje animację w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją.

***

ŻYCIE (2015, 1’34”), Michał Rychławski (STREFA 57) // T.: CGI //

life_1Od narodzin aż po śmierć w niecałe 2 minuty.

Michał Rychławski (ur. 08.11.1985 r) – Od najmłodszych lat pasjonat filmów animowanych. Jeszcze na studiach z przyjemnością zasiadał do posiłku oglądając „Atomówki”, „Laboratorium Dextera” czy „Jam Łasica”. Na ostatnim roku studiów z troski o swoją przyszłość postanowił zapisać się na kurs grafiki komputerowej gdzie rozpoczął, trwający nieprzerwanie do dziś, płomienny romans z programem „Adobe Flash”. W 2009 roku założył Studio Grafiki Komputerowej STREFA 57, które z coraz większymi sukcesami nadal prowadzi. Aktualnie wykorzystuje swoje umiejętności z zakresu animacji tworząc kursy i szkolenia e-learningowe. STRONA: http://www.strefa57.pl

Reklamy