ANIMOWANE FRASZKI

Kategoria im. Andrzeja Czeczota

<filmy, których akcja trwa od 1 do 90 sekund>

***

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI BĘDZIE PREZENTOWANA RAZEM Z KATEGORIĄ FORMANIMY, ALE Z OSOBNYM GŁOSOWANIEM.

***

8 FILMÓW = 7′

CUMULUS (2019, 00’35”), Michał Socha
DAD! (2018, 00’44”), Piotr Baranowski
LOVE BOMB (2018, 1’), Łukasz Pallado
PARALIŻ (2018, 00’55”), Konrad Ożgo
POLITYCY (2018, 00’03”), Monika Kuczyniecka
RYBKA SEM (2016, 1’02”), Kornii Tsoi (WA UMCS Lublin)
RYTM I ARYTMIA (2017, 00’48”), Jakub Rybak (WSUO Opole)
ŚNIADANIE (2018, 01’14”), Bartosz Zarzycki (UAP Poznań)

***

CUMULUS (2019, 00’35”), Michał Socha

Fraszka o chmurach…

Michał Socha (rocznik 1981) jest absolwentem Wydziału Grafiki na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył z wyróżnieniem na specjalizacji Animacja. Mieszka, pracuje i tworzy w Warszawie. Jest autorem kilku krótkometrażowych filmów animowanych takich jak  „Laska”, „Odlot”, „Koncert”, „Loop”, które zostały wyróżnione i nagrodzone na prestiżowych polskich i międzynarodowych festiwalach m.in. Annecy, Ottawa Animation Festival , Busho Film Festival czy Krakowski Festiwal Filmowy. Od kilku lat specjalizuje się w tworzeniu animacji niezależnej. Tworzy również na potrzeby produkcji kinowej i telewizyjnej.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2015 ZA „LOOP” (Kategoria Formanimy).

***

DAD! (2018, 00’44”), Piotr Baranowski

Fraszka o braku komunikacji…

Piotr Baranowski (Pb). Interesuje się wszystkim co animowane. Obecnie odkrywa potencjał, drzemiący w bardzo prężnie rozwijającej się branży gier komputerowych.

***

LOVE BOMB (2018, 1’), Łukasz Pallado

Fraszka o miłości…

Łukasz Pallado. Absolwent Studium Reklamy oraz Studiów Magisterskich w Instytucie Sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego (Magister Sztuki; specjalizacja – projektowanie graficzne). Główne obszary działania to rysunek, malarstwo, rzeźba, street art, projektowanie graficzne, multimedia oraz film. Uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych. Założyciel Galerii Negatyw w Katowicach. Organizator i kurator wystaw.  Z zamiłowania copywriter.

***

PARALIŻ (2018, 00’55”), Konrad Ożgo

Fraszka o strachu…

Konrad Ożgo – kochanek Aleksandry Filipowicz z którą tworzą fantastyczne duo filmowe. Tym razem solo, ale dalej się kochają.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2018 ZA „NO WEŹ KASIA, CO CI SZKODZI?” (Kategoria Szkolna / wspólnie z Aleksandrą Filipowicz).

***

POLITYCY (2018, 00’03”), Monika Kuczyniecka

Fraszka o politykach…

Monika Kuczyniecka urodziła się w 1982 roku w Bydgoszczy. Jest absolwentką ASP w Poznaniu (aktualnie UAP Poznań ). Realizuje teledyski plastelinowe (Czesław Śpiewa, Dagadana, Renata Przemyk, Voo Voo, Bajzel), krótkie formy animowane. Uprawia szeroko rozumiany plasticine design, a od czasu do czasu prowadzi autorskie warsztaty animacji plastelinowej.

LAUREATKA ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2016 ZA WIDEOKLIP „RZEŹBA DNIA” DLA RENATY PRZEMYK (KATEGORIA: Animowany Wideoklip).

***

RYBKA SEM (2016, 1’02”), Kornii Tsoi (WA UMCS Lublin)

Fraszka o rybce…

Kornii Tsoi. Absolwent Akademii Budownictwa na Ukrainie oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (grafika komputerowa). Zajmuje się animacją i projektowaniem. Jest zainteresowany tworzeniem gier dla VR. Jego hobby to tworzenie krótkich filmów dla dzieci. Pracuje również jako ilustrator książek dla dzieci i projektant przestrzeń 3D dla VR.

***

RYTM I ARYTMIA (2017, 00’48”), Jakub Rybak (WSUO Opole)

Fraszka o rytmie…

Jakub Rybak urodził się 1997 roku. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Opolu na specjalizacji „techniki scenograficzne”. Obecnie student Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

***

ŚNIADANIE (2018, 01’14”), Bartosz Zarzycki (UAP Poznań)

Fraszka o ssaku, rybie i ptaku…

Bartek Zarzycki urodził się w Szczytnie, w Polsce. Jest studentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współpracuje z festiwalem Animator oraz festiwalem Ale Kino, który odbywa się w Poznaniu. Odbył staż w Poznańskim Studiu Filmów Animowanych oraz Mosaic Motion w Londynie. Jego zainteresowania obejmują sztukę uliczną, ceramiczną i film.

***

Przed ANIMOWANYMI FRASZKAMI zaprezentowany zostanie 5-minotowy film „Tosia – kura uratowana z fermy” przygotowany przez Stowarzyszenia Otwarte Klatki.