ANIMOWANY WIDEOKLIP

507 (2016, 4’54”), Aleksandra Kowalczyk | JAAA!
BALTIC SONG (2016, 3’38”), Magdalena Pilecka | TimbreTone
BREAK UP (2017, 4’05”), Joanna Wójcik, Jarek Moździerz | Groove Brotherrs & O.S.T.R.
CIRCUS IN THE SKY (2016, 3’50”), Paulina Wyrt | Audience Killers
CO JEST A CO NIE? (2016, 4’54”), Dariusz st. Felix | Badyle
DESZCZ NA BETONIE (2016, 4’12”), Łukasz Partyka i takie.pany | Taco Hemingway
2 (2016, 2’), Aga Jarząb | Pin Park
FAJNIE (2016, 4’09”), Paweł Miszewski i Bogdan Wrzeciono | Maciej Maleńczuk
JUST GOT PAID (2016, 4’23”), Tomasz Wlaźlak | Gov’t Mule
MIKRO TECHNO (2016, 6’11”), Marta Madej i Tomasz Stenzel | Mikrobi.T feat M. Kowalonek
MISTRZOSTWA ŚWIATA (2016, 4’11”), Natalia Karczewska | Jesień
NIGHTJAR (2016, 3’36”), Mateusz Jarmulski |Resina
PATIENCE (2016, 3’41”), Aleksandra Grunholz | We will Fail
PERUN (2016, 3’59”), Łukasz Rusinek | Lelek
POINTING TO A MARVEL (2016, 4’02”), Maciej Bączyk | Lotto
POLA AR (2016, 5’41”), Wojciech Mosiejczuk, Studio Rendeer | Łąki Łan
PONURA TRESURA (2016, 5’09”), Ala nunu Leszynska (UAP) | Projekt „Makabreski”
RECEPTURA (2016, 3’11”), Ola Szmida | Frank Babko
SAINTS (2016, 5’26”), Kamil Wócik | Thermit
SŁOŃCE (2016, 5’11”), Joanna Kucharska | Popsysze
VERY MISSING PIECE (2016, 3’23”), Mateusz Pawluś | w.E
WARSHIP MY WRECK (2015, 4’32”), Kamil Wójcik | Marilyn Manson
ŻONA PIŁKARZA (2016, 3’26”), Maria Strzelecka | Mister D

***

507 (2016, 4’54”), Aleksandra Kowalczyk | JAAA!

kon-b-1zdjecie-ak-1Aleksandra Kowalczyk (rocznik 1988) jest absolwentką Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii. Pracą dyplomową był film eksperymentalny w którym połączyła zbudowane przez siebie i animowane lalki inspirowane figurami Santos z cyfrowo przetwarzanymi makietami. Zdobywczyni stypendium Doliny Kreatywnej TVP za instalację pt. „Narodziny słowa”. Jej główną fascynacją jest eksperymentowanie z ruchomym obrazem- poszukiwanie odpowiednich środków wyrazu pośród różnych technik animacji. Na swoim koncie ma m.in. realizację wizualizacji do teatru tańca, stworzenie lalek do spotu reklamowego, pracę przy komercyjnych animacjach w technice poklatkowej oraz wektorowej. Obecnie pracuje nad posprodukcją niezależnego filmu w reż. Anieli Dybowskiej pt.”Matka”. Mieszka i pracuje w Warszawie.

***

BALTIC SONG (2016, 3’38”), Magdalena Pilecka | TimbreTone

kadr-1MadziuszMagdalena Pilecka jest absolwentką wydziału animacji w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Jej film dyplomowy pt. „Chwast” został zrealizowany pod opieką artystyczną prof. Daniela Szczechury. W wolnym czasie zajmuje się rysowaniem najmniejszych postaci i angażowaniem ich w możliwie najkrótsze animowane przygody. Obecnie pracuje nad serialem animowanym ‚DINO or something’. Producentem wykonawczym jej debiutu PIÓRNIKT był Marek Serafiński.

LAUREATKA BRĄZOWEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2015 ZA FILM „PIESYDENT” (KATEGORIA: OFF&GO!) ORAZ WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO O!PLA 2016 ZA JEDNOSEKUNDOWĄ ANIMOWANĄ FRASZKĘ „I AM”.

***

BREAK UP (2017, 4’05”), Joanna Wójcik, Jarek Moździerz | Groove Brotherrs & O.S.T.R.

p7foto dirsmallJoanna Wójcik (ur. 1981) urodziła się w Polsce, tu mieszka i pracuje, na podkrakowskiej wsi. Studiowała animację na ASP w Krakowie oraz Universidad Politecnica w Walencji.  Animacja jest też jej pracą, już od 10 lat. Za swoje szkolne filmy (FEM i CHARON TAXI) była nagradzana na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie, w 2006 i 2009 roku. Współautorka animowanego dokumentu pt. ZABAWKI CESARZA.

xxJarosław Moździerz – urodzony w 80 ubiegłego stulecia w Dębicy. Zdobywca tytułu magistra na Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmujący się okiełznaniem sztuk audio wizualnych operator/edytor/muzyk.

***

***

CIRCUS IN THE SKY (2016, 3’50”), Paulina Wyrt | Audience Killers

1paulina-wyrt-photoPaulina Wyrt – Absolwentka Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego, a następnie studentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i absolwentka Animacji na Uniwersytecie Artystycznym. Zawodowo zajmuje się ilustrowaniem książek i tworzeniem animacji.

***

CO JEST A CO NIE? (2016, 4’54”), Dariusz st. Felix | Badyle

sc34-031foto-kolorDariusz st. Felix wychowywał się i żyje na Śląsku. Trochę pisze, rysuje, od niedawna animuje. Nigdy nie studiował ani w szkole filmowej, czy też uczelni artystycznej. W wolnych chwilach wydawał niskonakładowe pismo i tomiki artystyczno – literackie. Pewnego razu powołał Manufakturę LeVeOko w ramach której powstała pierwsza animacja.

***

DESZCZ NA BETONIE (2016, 4’12”), Łukasz Partyka i takie.pany | Taco Hemingway

kadr-2lukasz-partykaŁukasz Partyka – urodzony w 1991, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, obecnie kończy studia magisterskie na Politechnice Chalmers w Szwecji. Laureat czterech nagród ‚coverAwarts’ na najlepszą polską okładkę muzyczną oraz nagrody Grand Prix na polskim festiwalu wideoklipów YACH Film 2016. Współzałożyciel warszawskiej pracowni projektowej ‚ARCHtypy’

***

2 (2016, 2’), Aga Jarząb | Pin Park

2_fotos02autoportret_2016_agajarzabAga Jarząb (ur. 1977). Mieszka we Wrocławiu i zajmuje się animacją filmową w tradycyjnych technikach, grafiką projektową i wydawniczą oraz szeroko rozumianą sztuką. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi we Wrocławiu jako grafik i animator. Podtrzymuje istnienie Organizacji Pancia działającej w obszarze sztuki rodzinnej. Jako adiunkt w Katedrze Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu pomaga studentom w realizowaniu projektów multimedialnych.

***

FAJNIE (2016, 4’09”), Paweł Miszewski i Bogdan Wrzeciono | Maciej Maleńczuk

fajnie01pawel-miszewskiPaweł Miszewski od ponad 10 lat realizuje projekty multimedialne i fotograficzne, za które uzyskał nagrody i wyróżnienia międzynarodowe, między innymi nominację do Grand Prix European Top Talents Award oraz DC Photographer of The Year. W roku 2010 zdobył Grand Prix Galerii Plakatu AMS. Wybrany do Saatchi 100 Curators Collection. Prowadzi Narrację w Fotografii Cyfrowej w Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W swej twórczości odwołuje się do teorii złożoności obrazu oraz dekonstrukcji zapisu fotograficznego.

bogdan-wrzecionoBogdan Wrzeciono urodził się w Warszawie w 1979r. Wychował w Dąbrowie Leśnej (otulina Kampinoskiego Parku Narodowego). Studia ukończył w 2005 r. na Wydziale Prawa WSHiP. W 2003 roku podjął pracę na ASP w Warszawie w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej prowadzonej przez prof. Stanisława Wieczorka. Od 2014 r. prowadzi zajęcia z propedeutyki projektowania graficznego na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. W tym czasie brał udział w wielu realizacjach artystycznych. Prace w zbiorach: Biblioteki Narodowej, Muzeum Warmii i Mazur, Galerii Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

JUST GOT PAID (2016, 4’23”), Tomasz Wlaźlak | Gov’t Mule

justgotpaid1tomasz-wlazlakTomasz Wlaźlak. Urodzony 24 kwietnia 1982 roku w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie w 2002 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Naukę kontynuował w Zielonej Górze, Poznaniu oraz Toruniu, gdzie zdobył tytuł magistra sztuki. W listopadzie 2016 roku obronił pracę doktorską zatytułowaną „Gry jako inspiracje w twórczości artystycznej”. Pracuje na stanowisku asystenta w Zakładzie Plastyki Intermedialnej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

***

MIKRO TECHNO (2016, 6’11”), Marta Madej i Tomasz Stenzel (Studio MATO) | Mikrobi.T feat M. Kowalonek

astrofot-rezMarta Maria Madej, doktorantka filozofii, od lat zainteresowana architekturą i przedmiotami, obecnie zajmująca się scenografią papierową oraz warsztatami dla dzieci i dorosłych z tworzenia figur papierowych i książek pop-up. Tomasz Stenzel, językoznawca, reżyser, miłośnik filmu i powieści, zajmuje się montażem i produkcją. Połączyła ich wspólna wizja opowiadania, w której mogą realizować najbardziej absurdalne pomysły ożywiania przedmiotów.

***

MISTRZOSTWA ŚWIATA (2016, 4’11”), Natalia Karczewska | Jesień

kadr2zdjecieNatalia Karczewska aktualnie realizuje dyplom licencjacki w katedrze Animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się głównie filmem, instalacją oraz rysunkiem. Interesuje się oddziaływaniem dźwięku na obraz oraz mikroświatem powszedniego myślenia. W animacji posługuje się głównie tradycyjnym rysunkiem, wykorzystując jego atrakcyjną materię wzbogaconą o eksperyment i montaż.

***

NIGHTJAR (2016, 3’36”), Mateusz Jarmulski |Resina

resina_nightjar_1mateusz-jarmulski_portretMateusz Jarmulski jest reżyserem filmów animowanych, scenarzystą i animatorem. Ukończył PWSFTviT w Łodzi na kierunku animacji. Pracował w studiu Se-Ma-For, gdzie zajmował się efektami specjalnymi do filmu „Piotruś i Wilk” (Oscar 2008). Współpracował także przy produkcji filmu „Świteź” Kamila Polaka. Pracował w zespole tworzącym multimedialne projekcje dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jego filmy były emitowane, pokazywane i nagradzane na wielu festiwalach m in. w Stuttgarcie, Seulu, Belgradzie czy Hiroszimie. Obecnie uczy animacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wydziale Sztuka Nowych Mediów.

***

PATIENCE (2016, 3’41”), Aleksandra Grunholz | We will Fail

we-will-fail-patience-05wwf_promo4_hthhtb_fot_olga-ozieranskaAleksandra Grunholz – grafik, muzyk, animator. Prowadzi studio graficzne „Studio Chaotyczne” i odpowiada za projekt muzyczny We will fail.

***

***

PERUN (2016, 3’59”), Łukasz Rusinek | Lelek

perun-prev-10-10-0-03-18-12Łukasz RusinekŁukasz Rusinek urodził się w 1981 roku; zajmuje się tworzeniem grafiki i animacji; mieszka w lesie niedaleko Opola. W 2005 roku ukończył skrajnie nieartystyczny kierunek, jakim było zarządzanie w przemyśle ciężkim na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nie zdecydował się jednak ruszyć na ratunek rodzimemu górnictwu. Zamiast tego zajął się projektowaniem okładek płyt, plakatów i szeroko pojętą obsługą graficzną prężnie działającego, niezależnego wydawnictwa Karrot Kommando. Przełomowym momentem był dla niego rok 2009, kiedy to postanowił wziąć się za barki z animacją. Wtedy powstał wideoklip do piosenki „Telehon” artysty znanego jako Pablopavo. Teledysk ten zdobył nagrodę za najlepszy debiut na Festiwalu Yach Film. W latach 2010 i 2011 zdobył na tymże festiwalu kolejne dwie nagrody – za najlepszą animacje i najlepszy wideoklip dla dzieci. Od tamtego czasu stara się w oryginalny sposób łączyć obraz z muzyką. Dalej robi teledyski (dla takich artystów takich jak m.in. Grubson, Lao Che, Vavamuffin, czy folk punkowy kolektyw R.U.T.A.), tworzy wizualizacje koncertowe i spoty telewizyjne. Oprócz tego od 1995 roku, jako gitarzysta ,gra i nagrywa płyty z opolską formacją Paprika Korps.

LAUREAT SREBRNEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2014 ZA WIDEOKLIP „IUS PRIMAE NOCTIS – PRAWO PIERWSZEJ NOCY” DLA ZESPOŁU R.U.T.A.

***

POINTING TO A MARVEL (2016, 4’02”), Maciej Bączyk | Lotto

m_baczyk_ptoam_01maciek-baczykMaciek Bączyk (ur. 1977), mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się dźwiękiem i obrazem, zarówno w praktyce jak i w teorii. Nagrywał płyty i koncertował z zespołami: AGD, Robotobibok, Małe Instrumenty. Aktualnie gra z zespołem Kristen i Pin Park. Rozwija działania i projekty w obszarze wielu mediów i na ich przecięciu: malarstwo, film eksperymentalny, instalacja, sound art. W pracy teoretycznej tropi dźwięk zawarty w obrazie i obraz ukryty w falach i strukturach dźwiękowych. Preferuje tradycyjne, analogowe techniki pracy i to jest przedmiotem jego pracy doktorskiej, którą aktualnie realizuje na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

***

POLA AR (2016, 5’41”), Wojciech Mosiejczuk, Studio Rendeer | Łąki Łan

warner_laki_lan_kadr_1warner_laki_lan_rezyserWojciech Mosiejczuk – filolog romański, montażysta, reżyser, programista. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, w Akademii Artes Liberales, na Uniwersytecie Bukaresztańskim i w Warszawskiej Szkole Filmowej. Scenarzysta i reżyser filmu dokumentalnego „Maanam być pięknie”.

***

PONURA TRESURA (2016, 5’09”), Ala nunu Leszynska | Projekt „Makabreski”

pala-nunu-leszynska0Ala Nunu Leszyńska – animator 2D i stop motion. Urodziła się w środku lata w ’94. Skończyła podstawówkę, gimnazjum i liceum. Obecnie studiuje na wydziale Animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

LAUREATKA BRĄZOWEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2015 ZA ANIMOWANA FRASZKĘ „DE HERINACIO. ON THE HEDGEHOG”.

***

RECEPTURA (2016, 3’11”), Ola Szmida | Frank Babko

sadza-1fotoOla Szmida, urodzona w 1987 w Myszkowie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie studiowała film animowany. W 2013 -2014 roku studiowała na Academy of Media Arts w Kolonii (Stypendium DAAD). Jej głównym zainteresowaniem jest rysunek. Wielki wpływ na jej twórczość miały komiksy z Kaczorem Donaldem, na punkcie których ma obsesję od wczesnego dzieciństwa. Jej filmy były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach jak: Seville European Film Festival, Anilogue, Animafest, Fantoche, Concorto Film Festival, Fest New Directors, Mecal – Barcelona International short and animation film festival, Żubroffka i wiele innych. Jej film ‘Unwanted Desires’ otrzymał 4 nagrody (na festiwalach: Kurzfilmfestival Köln No. 9, ASAP Festival, Short Waves Festival) oraz znajduje się w katalogu najlepszych niemieckich filmów krótkometrażowych powstałych w 2014-2015 roku (AG Kurzfilm). Filmy i ilustracje Oli były prezentowane przez ‘It’s Nice That’, ‘Gizmodo’, ‘iD -Vice’, ‘Booooooom’ oraz ‘Booooooom.tv’. Obecnie mieszka i pracuje w Londynie.

***

SAINTS (2016, 5’26”), Kamil Wócik | Thermit

saints_kadr02kamil_wójcikKamil Wójcik – głównie twórca animacji 2D, ale również autor krótkich komiksów. Niektóre jego realizacje zdarzają się pojawiać na festiwalach filmowych, a wszystkie inne można zobaczyć na jego stronie z komarami w czekoladzie. Obecnie jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wcześniej był absolwentem plastyka z Jarosławia. Urodził się na wschodzie Polski – w Łańcucie, pierwszego stycznia, w Światowy Dzień Kaca przez co nikt nie pamięta o jego urodzinach.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2014 ZA FILM „A GDYBY…” (KATEGORIA: OFF) ORAZ SREBRNEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2016 ZA ANIMOWANĄ FRASZKĘ „HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA” (WSPÓLNIE Z MACIEJEM ŻUKIEM).

***

SŁOŃCE (2016, 5’11”), Joanna Kucharska | Popsysze

popsysze-slonce-1joanna-kucharskaJoanna Kucharska jest graficzką związaną z trójmiejską sceną alternatywną. Absolwentka filologii polskiej na UG, od 2014 roku tworzy teledyski pod szyldem Sztukodzieło. Jest również częścią labelu Music Is The Weapon i basistką w zespołach Kiev Office i Lonker See.

***

VERY MISSING PIECE (2016, 3’23”), Mateusz Pawluś | w.E

122mateusz-pawlusMateusz Pawluś głównie zajmuje się muzyką. Komponuje i produkuje muzykę w różnych stylistykach. Jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie, a także Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.Z zespołem Aladdin Killers tworzy muzykę „około-jazzową” i improwizowana. Koncertuje i tworzy z Abradabem od 2006 roku. Z Kalibrem 44 współtworzył płytę „Ułamek tarcia”, która otrzymała status Złotej Płyty. Wraz z Jarosławem Jarozem Pakuszyńskim tworzą duet elektroniczny Wielki Elektronik. Wielki Elektronik (w.E) i Aladdin Killers to autorskie projekty, które „potrzebowały” wideoklipów i stąd początek „drogi wideo”. Autor wykorzystuje różne nieprofesjonalne techniki do tworzenia swoich prac. Całokształt twórczości Mateusza Pawlusia i Jarosława Jaroza Pakuszyńskiego zebrany jest pod szyldem Plantacja Eksperymentalna. Wszystkie prace wideo stworzone przez Mateusz Pawlusia połączone są z muzyka, którą tworzy. Wideoklip zgłoszony do konkursu jest wynikiem współpracy z Agnieszką Pawluś – siostrą autora (ASP Kraków), która stworzyła grafiki będące podstawą klipu.

***

WARSHIP MY WRECK (2015, 4’32”), Kamil Wójcik | Marilyn Manson

warshipmywreck_02autorKamil Wójcik – głównie twórca animacji 2D, ale również autor krótkich komiksów. Niektóre jego realizacje zdarzają się pojawiać na festiwalach filmowych, a wszystkie inne można zobaczyć na jego stronie z komarami w czekoladzie. Obecnie jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wcześniej był absolwentem plastyka z Jarosławia. Urodził się na wschodzie Polski – w Łańcucie, pierwszego stycznia, w Światowy Dzień Kaca przez co nikt nie pamięta o jego urodzinach.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2014 ZA FILM „A GDYBY…” (KATEGORIA: OFF) ORAZ SREBRNEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2016 ZA ANIMOWANĄ FRASZKĘ „HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA” (WSPÓLNIE Z MACIEJEM ŻUKIEM).

***

ŻONA PIŁKARZA (2016, 3’26”), Maria Strzelecka | Mister D

000043Maria Strzelecka. Absolwentka Warszawskiej ASP, najpierw studiowała na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, później na Wydziale Grafiki. Dyplom z animacji w pracowni profesora Hieronima Neumanna, aneks z malarstwa w pracowni profesora Adama Styki. W trakcie studiów doktoranckich na tym samym wydziale. Kiedyś wokalistka punkowych kapel, teraz czas dzieli między malarstwo, animacje i samotne wyprawy na północ. Mama dwójki dzieci, Kaja i Jagny. Strona: http://www.mariastrzelecka.pl

Reklamy