***
TYTUŁ HONOROWEGO OBYWATELA ANIMACJI – KRAINY NIEOGRANICZONYCH MOŻLIWOŚCI
DLA MARKA SERAFIŃSKIEGO
***
LAUREACI KONKURSU GŁÓWNEGO
Wzięło udział 4714 widzów-Jurorów!
PIERWSZE MIEJSCA
„ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA STUDYJNA
CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S. (2016, 22’31”), Balbina Bruszewska (WJTeam)
***
KATEGORIA SZKOLNA
HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak (PWSFTviT ŁÓDŹ)
***
KATEGORIA OFF & GO!
DINO OR SOMETHING (2016, 7’26”), Magdalena Pilecka
***
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP
DESZCZ NA BETONIE (2016, 4’12”), Łukasz Partyka i takie.pany | Taco Hemingway
***
KATEGORIA FORMANIMY
FORSAKEN FOREST (2016, 9’38”), Anna Beata Barańska
***
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI
CZWARTY (2016, 1’30”), Agnieszka Janik (UMCS LUBLIN)
***
KATEGORIA POZA POLSKĄ
GORĄCE MAMUŚKI (Szwecja 2016, 12’), Joanna Rytel (Altofilm AB)
^^^
DRUGIE MIEJSCA
„SREBRNY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA STUDYJNA
TA NIESFORNA CIELESNOŚĆ (2015, 9’45”), Joanna Wójcik (Marek Serafiński Studio Graficzno-Filmowe)
***
KATEGORIA SZKOLNA
BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik (PWSFTviT ŁÓDŹ)
***
KATEGORIA OFF & GO!
SHORTSEEING (2017, 8’), Jakub Romanowicz (Kaszalot Studio)
***
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP
FAJNIE (2016, 4’09”), Paweł Miszewski i Bogdan Wrzeciono | Maciej Maleńczuk
***
KATEGORIA FORMANIMY
ZDARZENIE PLASTYCZNE (2016, 5’11”), Tymon Albrzykowski (FUMI Studio)
***
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI
KIEŁBASA Z RYBĄ (2016, 1’37”), Michał Sulej (UMCS LUBLIN)
***
KATEGORIA POZA POLSKĄ
ONCE UPON A LINE (USA 2016, 07’06”), Alicja Jasina (University of Southern California)
^^^
TRZECIE MIEJSCA
„BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA STUDYJNA
GYROS DANCE (2016, 14’39”), Piotr Loc Hoang Ngoc (FUMI Studio)
***
KATEGORIA SZKOLNA
PIES SCHROEDINGERA (2016, 8’51”), Natalia Krawczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ
***
KATEGORIA OFF & GO!
ŚLEDZIOWO CZYLI FENOMEN PODLASKIEJ EGZYSTENCJI (2016, 7’04”), Agnieszka Waszczeniuk
***
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP
BREAK UP (2017, 4’05”), Joanna Wójcik, Jarek Moździerz | Groove Brotherrs & O.S.T.R.
***
KATEGORIA FORMANIMY
MONUMENT (2016, 2’30”), Marcin Giżycki
***
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI
WIKING (2015, 1’53”), Wiktor Pietrzak, PJATK WARSZAWA
***
KATEGORIA POZA POLSKĄ
SEKS DLA OPORNYCH (Kanada, Niemcy, Polska 2015, 12’), Izabela Plucińska (Clay Traces, National Film Board of Canada, Fundacja Las Sztuki)
^^^
WYRÓŻNIENIA (DYPLOM) ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA
KATEGORIA STUDYJNA
DEBIUT (2016, 7’12”), Katarzyna Kijek (Studio Munka – SFP)
***
KATEGORIA SZKOLNA
CIAŁO OBCE (2016, 7’), Marta Magnuska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
***
KATEGORIA OFF & GO!
ALEGORIA EKOLOGICZNA CZYLI LEOKADII I ILDEFONSA ŁYP WSTECZ (2016, 6’17”), Tomasz Pawlak
***
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP
PONURA TRESURA (2016, 5’09”), Ala nunu Leszynska (UAP) | Projekt „Makabreski”
***
KATEGORIA FORMANIMY
DEKONSTRUKCJA OSOBOWOŚCI (2016, 5’51”), Agnieszka Konarska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
***
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI
POLE ELEKTROMAGNETYCZNE (2016, 1’05”), Anna Pytlik
***
KATEGORIA POZA POLSKĄ
CZERŃ (Japonia/Polska 2016, 14’), Tomasz Popakul (JAPIK)
^^^
WYRÓŻNIENIA SPECJALNE O!PLA (DYPLOM)
KATEGORIA STUDYJNA
FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II (2016, 15’), Marta Pajek (Animoon)
***
KATEGORIA SZKOLNA
ŚLADY ULOTNE (2016, 7’49”), Agnieszka Waszczeniuk (UA POZNAŃ)
***
KATEGORIA OFF & GO!
MOON LANDING (2016, 8’30”), Maciej Bednarek
***
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP
POINTING TO A MARVEL (2016, 4’02”), Maciej Bączyk | Lotto
***
KATEGORIA FORMANIMY
DEKONSTRUKCJA OSOBOWOŚCI (2016, 5’51”), Agnieszka Konarska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
***
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI
BIOTOP (2016, 00’51”), Jolanta Bańkowska (ASP WARSZAWA)
***
KATEGORIA POZA POLSKA
ex aequo
CZERŃ (Japonia/Polska 2016, 14’), Tomasz Popakul (JAPIK)
FONGOPOLIS (Słowacja 2014, 13’), Joanna Kożuch
^^^
KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!
Wzięło udział 15.314 młodych widzów-Jurorów!
PIERWSZE MIEJSCE
„ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA PRZEDSZKOLNA
PAMIĘTNIK FLORKI 3: TORBA (2016, 11’), Dorota Cieśla (ANIMA-POL)
***
DRUGIE MIEJSCA
„SREBRNY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA PRZEDSZKOLNA
BASIA I UPAŁ W ZOO (2016, 11’), Marcin Wasilewski (Grupa Smacznego)
***
TRZECIE MIEJSCA
„BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA PRZEDSZKOLNA
WILCZEK LUPI I BARANEK BOBEK (2016, 10’), Aleksadra Chrapowicka
***
WYRÓŻNIENIA (DYPLOM) ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA
KATEGORIA PRZEDSZKOLNA
WIKING TAPPI: ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI (2016, 10’31”), Andrzej Piotr Morawski (EGoFILM)
***
WYRÓŻNIENIA SPECJALNE O!PLA (DYPLOM)
KATEGORIA PRZEDSZKOLNA
BUŹKA I DZIÓBEK: BUŹKA ROBI ZDJĘCIA (2017, 5’), Maciej Pestka (Mapepi Animacje)
^^^
PIERWSZE MIEJSCE
„ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA
KUBA I ŚRUBA: PIĘCIU ROZBÓJNIKÓW (2016, 12’30”), Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman (Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej)
***
DRUGIE MIEJSCA
„SREBRNY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA
MAMI FATALE: WIELKIE MYCIE (2015, 10’), Marcin Wasilewski (Studio Miniatur Filmowych w Warszawie / Grupa Smacznego)
***
TRZECIE MIEJSCA
„BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA
KOSTKA I KULKA: FLAGA (2015, 4’26”), Tomek Niedźwiedź (Badi Badi)
***
WYRÓŻNIENIA (DYPLOM) ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA
KACPERIADA: ON MA, A JA NIE (2016, 7’), Kuba Tarkowski (Human Ark)
***
WYRÓŻNIENIA SPECJALNE O!PLA (DYPLOM)
PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2016, 9’), Andrzej Gosieniecki (Studio Mansarda)
^^^
NAGRODY SPECJALNE:
***
KATEGORIA STUDYJNA > ZAPROSZENIE POZA SELEKCJĄ DO KONKURSU GŁÓWNEGO 15. FESTIWALU FILMOWEGO „OPOLSKIE LAMY”: CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S. (2016, 22’31”), Balbina Bruszewska (WJTeam).
***
KATEGORIA SZKOLNA > ZAPROSZENIE POZA SELEKCJĄ DO KONKURSU 8. FESTIWALU FILMÓW ANIMOWANYCH ANIMOCJE 2018: HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak (PWSFTviT ŁÓDŹ).
***
KATEGORIA OFF & GO! > ZAPROSZENIE POZA SELEKCJĄ DO KONKURSU 26. EUROPEJSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO EUROSHORTS: DINO OR SOMETHING (2016, 7’26”), Magdalena Pilecka
***
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP > WYRÓŻNIENIE #MORETHAN – ZAPROSZENIE DO PROGRAMU „VISUAL MUSIC” W RAMACH FESTIWALU CINEMA PERPETUUM MOBILE (BIAŁORUŚ): NIGHTJAR (2016, 3’36”), Mateusz Jarmulski |Resina.
***
ANIMACJA BEZDIALOGOWA Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ GŁOSÓW > ZAPROSZENIE POZA SELEKCJĄ DO KONKURSU ON THE ROAD FILM FESTIVAL W RZYMIE: DINO OR SOMETHING (2016, 7’26”), Magdalena Pilecka.
***
NAJDZIWNIEJSZY FILM NA O!PLA 2017 > ZAPROSZENIE POZA SELEKCJĄ DO KONKURSU 6. FESTIWALU FILMOWEGO KOCHAM DZIWNE KINO: BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik (PWSFTviT ŁÓDŹ).
***
ANIMACJA STOP MOTION Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ GŁOSÓW > ZAPROSZENIE POZA SELEKCJĄ DO KONKURSU 7. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO STOPTRIK: BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik (PWSFTviT ŁÓDŹ).
***
ANIMACJA RYSUNKOWA I ANIMACJA KOMPUTEROWA 3D Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ GŁOSÓW > SPECJALNA PREZENTACJA NA 28. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOMIKSU I GIER: HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak (PWSFTviT ŁÓDŹ) – rysunek || SHORTSEEING (2017, 8’), Jakub Romanowicz (Kaszalot Studio) – 3D.
***
WYRÓŻNIENIE OD UCZNIÓW 6 LICEÓW PLASTYCZNYCH I 2 PRACOWNI FILMOTEKI SZKOLNEJ DLA NAJLEPSZEJ ANIMACJI STUDENCKIEJ: ex aequ HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak (PWSFTviT ŁÓDŹ) i BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik (PWSFTviT ŁÓDŹ).