TDMG! PRZEDSZKOLAKI

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! – KATEGORIA PRZEDSZKOLNA
im. Leszka Gałysza

PROGRAM I
AGATKA II: AGATKA I BRELOCZEK (2019, 10:00), Szymon Adamski | Serafiński Studio
BELLA W BRZUSZKU (2019, 06:00), Jacek Rokosz | ANIMOON/Letko
BUŹKA I DZIÓBEK: GRZYBOBRANIE (2019, 05:00), Maciej Pestka | Mapepi Animacje
KICIA KOCIA: KICIA KOCIA POZNAJE STRAŻAKA (2019, 07:00), Marta Stróżycka | EGoFILM
SLOTH DOWN (2019, 03:11), Olga Przytuła | PJATK WARSZAWA

PROGRAM II
PRZYTUL MNIE. MARATON (2019, 06:02), Tomek Miazga, Klaudia Robat/Javvie | ANIMOON/Animex/Pigeon
STEFEK BURCZYMUCHA (2019, 01:45), Łukasz Zdanowski | Artcore Studio
WIKING TAPPI: KIEPSKI PORANEK OLBRZYMA GRZMOCICHA (2018, 11:00), Łukasz Kacprowicz | EGoFILM, Paris+Hendzel CO., Studio PRL, TVP S.A.
KRECIA ROBOTA (2019, 02:35), Magdalena Pilecka | Maria Holka | Blesz
ŻUBR POMPIK 2: DZIĘCIOŁ (2019, 07:00), Maciej Kur | EGoFILM

PROGRAM I

AGATKA II: AGATKA I BRELOCZEK (2019, 10:00), Szymon Adamski | Serafiński Studio

W piórniku dochodzi do kłótni o piłkę między flamastrami a kredkami i Piłkarzem-breloczkiem. Agatka z Cyrylem muszą interweniować. Wraz z mieszkańcami piórnika organizują mecz piłki nożnej. Rywalizacja jest zacięta a wynik zaskakujący.

Szymon Adamski (1983), reżyser, autor zdjęć, animator filmów dla dzieci.
W warszawskim Studiu Miniatur Filmowych brał udział w realizacji serii dla dzieci: „HIP-HIP & Hurra”, „Mami Fatale”, „Basia”. Jako reżyser i animator współpracował przy produkcji serii „Wierszyki domowe”.

SERIAL AGATKA ZDOBYŁ BRĄZOWY TOBOŁEK O!PLA 2016 ZA ODCINEK AGATKA I MYDŁO (2015) W REŻYSERII ANDRZEJA KUKUŁY

***

BELLA W BRZUSZKU (2019, 06:00), Jacek Rokosz | ANIMOON/Letko

Serial opowiada o szczególnej więzi, jaka łączy rodzeństwo. Bella mieszka w brzuchu mamy. Benio już dawno z niego wyszedł. Mimo to doskonale się dogadują. Dziewczynka słyszy każde słowo swojego brata. Z kolei Benio, przykładając ucho do brzucha mamy, potrafi wyobrazić sobie, co w danym momencie robi jego siostra. Co więcej, każda narysowana przez niego palcem na brzuchu mamy rzecz pojawia się obok Belli. W ten sposób rodzeństwo jest w stanie powiedzieć sobie wszystko ­na szczęście, bo tematów do rozmów mają bez liku.

Jacek Rokosz. Twórca filmów animowanych. Współautor efektów specjalnych do nagrodzonego Oscarem fimu „Piotruś i Wilk”. Jako reżyser współpracujący brał udział w pracach przy filmie „Świteź”. Inicjator i organizator filmowego wydarzenia „Najgorsze filmy świata” (odbywającego się w ramach festiwali: Transatlantyk 2010-2013, FKK Katowice 2002-2014 oraz w Kinie Muranów 2009-2014). Od 2010 roku jest wykładowcą i dziekanem w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W 2019 roku wyreżyserował odcinek pilotowy serialu „Bella w brzuszku”, który trafi do produkcji w 2020 roku. 

***

BUŹKA I DZIÓBEK: GRZYBOBRANIE (2019, 05:00), Maciej Pestka | Mapepi Animacje

Buźka i Dzióbek jadą na grzyby, Dzióbek rysuje napotkane  grzyby a Buźka zbiera tylko te jadalne. Przez nieuwagę Dzióbek gubi sie w ciemnym lesie, na szczęście z kłopotów ratuje go niespodziewanie mały mieszkaniec lasu.

Maciej Pestka – rocznik 1970 urodzony w Gdańsku, studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej, miłośnik animacji od zawsze. Mieszka i pracuje w Gdyni. Animacje realizuje w technice 3D. Jest pomysłodawcą i współtwórcą powstającego serialu dla dzieci „Buźka i Dzióbek”.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2019 ZA BUŹKA I DZIÓBEK: JEDZIEMY NA NARTY ORAZ WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO O!PLA 2017 ZA BUŹKA I DZIÓBEK: BUŹKA ROBI ZDJĘCIA.

AUTOR PLAKATU I SPOTU KONKURSU TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! NA O!PLA 2020.

***

KICIA-KOCIA: KICIA KOCIA POZNAJE STRAŻAKA (2019, 07:00), Marta Stróżycka | EGoFILM

Tytułowa rezolutna kotka Kicia Kocia, wraz z wyrozumiałymi opiekunami i przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Przygody ukazane w bajce odzwierciedlają dziecięcą codzienność oraz ukazują dziecięce zachowania. Świat, który został ukazany w bajce jest pełen ciepła i opisuje radości oraz problemy życia codziennego, zaś jego bajkowy charakter jest zaznaczony jedynie poprzez nadanie zwierzętom cech ludzkich i zatarciu różnic w warstwie przeżywania między kocimi i ludzkimi bohaterami. Dzięki przełożeniu na język bajki prostych, codziennych czynności, takich jak mycie, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z chorobą oraz wiele wiele innych – dzieci z łatwością identyfikują się z bohaterami. Prosta fabuła i sytuacje ukazujące najróżniejsze uczucia i zachowania stają się inspiracją do testowania możliwości oraz służą do poszerzania horyzontów, zaś subtelny dowcip sprawia, że śledzenie przygód Kici Koci staje się dla maluchów również przyjemną rozrywką.

Marta Stróżycka. Reżyserka filmów animowanych. Absolwentka PWSFTviT na kierunku Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. Swoją karierę zawodową związała z animacją dla najmłodszych widzów. Reżyserowała cztery odcinki kultowego już serialu „Pamiętnik Florki”. Obecnie pracuje przy kolejnych, wyczekiwanych przez publiczność seriach („Niesamowite przygody zagubionych skarpetek”, „Kicia Kocia”).

***

SLOTH DOWN (2019, 03:11), Olga Przytuła | PJATK WARSZAWA

“Sloth Down” to krótka historia o poszukiwaniu sensu i radości w życiu. Mały, niezdarny leniwiec Maniek swoją historią pokazuje, że piękno naszego życia znajduje się w nas i czasem naprawdę niewiele trzeba, aby to piękno odnaleźć.

Olga Przytuła – miłośniczka i twórca animacji. Po przygodzie na kierunku weterynaryjnym Olga postanowiła poświęcić się swojej drugiej pasji, animacji. Obecnie kończy studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku animacja. Prywatnie psychofan leniwców, amator wspinaczki górskiej oraz wielki miłośnik deserków. W wolnych chwilach między deserami maluje obrazy i rozdaje je znajomym.

***

PROGRAM II

PRZYTUL MNIE. MARATON (2019, 06:02), Tomek Miazga, Klaudia Robat/Javvie | ANIMOON/Animex/Pigeon

W lesie ma się odbyć maraton – Tatuś i Miś próbują dowiedzieć się, co kryje się za tą tajemniczą nazwą. 

Tomek Miazga jest absolwentem pierwszego stopnia animacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Swoją karierę zaczynał jako ilustrator, później przechodził przez różne szczebla w agencjach cyfrowych, po czym stał się Szefem Działu Kreatywnego. Pracując w reklamie, dzielił swój czas także na doskonalenie się jako autor komiksów. To pozwoliło mu z animatora 2D, pracującego jako freelancer, pełnić funkcję Art Director/Reżysera w Studio Pigeon. To stanowisko, dzięki doświadczeniu w wielu projektach, dało mu szansę na rozwój oraz współtworzenie serialu „Przytul mnie”. Dzisiaj, wciąż podejmuje nowe wyzwania jako Art Director i reżyser, pracując zarówno w animacji 2D jak i wychodząc poza to medium. Stara się śledzić i wprowadzać innowacyjne sposoby prowadzenia wizualnych narracji.

Klaudia Robat/Javvie. Ślązaczka na stałe mieszkająca w Krakowie. W 2015 ukończyła kierunek Animacja na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się animacją, ilustracją, reżyserią i rysowaniem storyboardów. Lubi śpiewać i dbać o swoją kolekcję roślin, która powoli zaczyna konkurować z ogrodem botanicznym (kwiaciarnie już dawno przegoniła). Inspiruje ją Internet, huty, manga „Naruto” i współcześni Słowianie.

***

STEFEK BURCZYMUCHA (2019, 01:45), Łukasz Zdanowski | Artcore Studio

Stefek Burczymucha to zabawna opowieść o małym chłopcu, który dzielnie stawia czoło licznym niebezpieczeństwom dziecięcej wyobraźni. Zrealizowana na podstawie znanego wiersza Marii Konopnickiej, ma na celu zaznajomić dzieci z klasykiem polskiej literatury za pomocą nowoczesnej i przystępnej formy.

Łukasz Zdanowski pracuje w branży audiowizualnej od 12 lat, specjalizację zmienia średnio co 2 lata. Był już montażystą, grafikiem, animatorem, online’owcem, producentem, kierownikiem postprodukcji, scenarzystą i reżyserem, możliwe że wkrótce będzie próbował czegoś nowego.

***

WIKING TAPPI: KIEPSKI PORANEK OLBRZYMA GRZMOCICHA (2018, 11:00), Łukasz Kacprowicz | EGoFILM, Paris+Hendzel CO., Studio PRL, TVP S.A.

Pewnego dnia podczas porannego spaceru Tappi z Chichotkiem spotykają wpadających znienacka do rzeki Gburka i Pasibrzucha. Zaskoczeni wyciągają ich z wody i dowiadują się, że przyczyną porannego lotu był wzburzony Olbrzym Grzmocich. Jak się okazuje stracił on swoją magiczną misę. Tappi i Chichotek czym prędzej muszą odzyskać zaginiony przedmiot, ponieważ Grzmocich ze smutku zaczął niszczyć góry, co ostatecznie może wywołać lawinę, która zniszczy cały Szepczący Las.

Łukasz Kacprowicz – współwłaściciel studia animacji GS Grupa Smacznego, reżyser filmowy, scenarzysta, animator, autor storyboardów, projektów postaci, urodzony w 1973 roku w Człuchowie. Reżyser i autor scenariuszy do serii i filmów animowanych takich jak „Bernard“, „Tydzień z Mami Fatale”, „Mami Fatale”, „Lost senses”.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2015 ZA MAMI FATALE: ITALIANO (wspólnie z Robertem Jaszczurowskim).

SERIAL WIKING TAPPI ZDOBYŁ WYRÓŻNIENIA (DYPLOM) ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA NA O!PLA 2017 ZA ODCINEK ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI (2016) W REŻYSERII ANDRZEJA PIOTRA MORAWSKIEGO.

***

KRECIA ROBOTA (2019, 02:35), Magdalena Pilecka | Maria Holka | Blesz

Niełatwe są relacje kreta i ogrodnika… Wideoklip promujący płytę z bajkami napisanymi przez Michała Błeszyńskiego, czytanymi przez Jerzego Stura, w akompaniamencie muzyki skomponowanej przez Marię Holkę.

Magdalena Pilecka to mieszkająca w Warszawie czarodziejka, która z przyjemnością zamienia swoje pomysły w filmy animowane. Zawsze ma przy sobie pisaki i magiczną księgę, zwaną szkicownikiem, w której znajdują się jej zmyśleni przyjaciele. Bardzo o nich dba wymyślając im animowane przygody. Jej ulubione zaklęcie to: jeśli bardzo czegoś chcesz – to sobie to narysuj.

LAUREATKA ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2017 ZA DINO OR SOMETHING (Kategoria OFF & GO!), BRĄZOWEGO TOBOŁKA O!PLA 2015 ZA FILM PIESYDENT (Kategoria OFF & GO!) ORAZ WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO O!PLA 2016 ZA JEDNOSEKUNDOWĄ ANIMOWANĄ FRASZKĘ I AM.

AUTORKA PLAKATU I SPOTU O!PLA 2018.

***

ŻUBR POMPIK 2: DZIĘCIOŁ (2019, 07:00), Maciej Kur | EGoFILM

Pompik i Polinka szukają śladów wiosny. Napotykają Dzięcioła, który czuje, że czegoś mu brakuje, jednak nie umie określić co to jest. Żuberki szybko znajdują rozwiązanie – Dzięciołowi potrzeba miłości! Aby pomóc niedoszłemu amantowi udają się z prośbą o pomoc do specjalisty od spraw miłosnych – pana Jeża.

Maciej Kur (ur. 12 maja 1988) – absolwent Warszawskiego ASP (specjalizacja animacja) i Warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Scenarzysta i reżyser seriali animowanych współpracujący m.in. ze studiem EGoFILM. Twórca komiksów, między innymi serii „Lil i Put”, „Delisie”, „Emilka Sza” oraz scenarzysta kontynuacji „Kajka i Kokosza” autorstwa Janusza Christy. Zrealizował film dokumentalny o twórczości Witolda Giersza. Autor książki dla dzieci „Sylwia Sylwester jest niecałopełnista”.

SERIAL ŻUBR POMPIK ZDOBYŁ BRĄZOWY TOBOŁEK O!PLA 2019 ZA ODCINEK BARWY OCHRONNE (2017) W REŻYSERII PAWŁA DĘBSKIEGO

Autor: Maciej Pestka / mapepi animacje