KATEGORIA SZKOLNA

BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
CIAŁO OBCE (2016, 7’), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ
DAGON (2016, 3’01”), Bartosz Dunaj, PJATK WARSZAWA
DROGA (2016, 2’49”), Agnieszka Pogan, ASP KATOWICE
HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak, PWSTviT ŁÓDŹ
KWOKA (2016, 2’08”), Bartosz Zarzycki, UA POZNAŃ
PIES SCHROEDINGERA (2016, 8’51”), Natalia Krawczuk, PWSTviT ŁÓDŹ
RED DIAMOND (2016, 9’23”), Adam Żądło, ASP KRAKÓW
SUPER RZECZ (2016, 5’27”), Piotr Kabat, ASP KRAKÓW
ŚLADY ULOTNE (2016, 7’49”), Agnieszka Waszczeniuk, UA POZNAŃ
UCIECZKI (2017, 5’10”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
WSTAWAĆ! (2016, 7’51”), Jakub Oleg Wojciechowski, UA POZNAŃ
WYJDĘ Z SIEBIE (2016, 4’54”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚKA (2015, 5’), Aleksandra Wit, PWSFTviT ŁÓDŹ

*****

BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ

Główny bohater znajduje się na bankiecie podczas którego nie potrafi odnaleźć się w towarzystwie w którym się znalazł. Aby nie odstawać od reszty zaczyna powtarzać czynności wykonywane przez innych gości.

4julia-orlikJulia Orlik, ur 10.02.1996. Studentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim, specjalizacja: Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. „Bankiet” jest jej pierwszym filmem.

***

***

CIAŁO OBCE (2016, 7’), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ

Obce ciało żyje własnym życiem. Nie pozbędziesz się go, jest z Tobą na zawsze, potrzebujesz go. Pogłaszcz swoje obce ciało, nie próbuj golić jego długiej, szorstkiej sierści. Historia o tym co wydaje się być zupełnie obce, a jest nam najbliższe. O przemianie wewnątrz i na zewnątrz.

cialo-obcemagnuskaMarta Magnuska mieszka i studiuje w Łodzi. Animatorka, reżyserka, ilustratorka. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP na specjalności  projektowanie grafiki wydawniczej i ilustracji. Stypendystka  programów wymian studenckich z Universidade de Belas-Artes w Lizbonie oraz  Animationinstitut Filmakademie Baden-Wurttemberg w Ludwigsburgu.

***

DAGON (2016, 3’01”), Bartosz Dunaj, PJATK WARSZAWA

„Dagon” jest animowaną adaptacją opowiadania H.P. Lovecrafta. To oniryczna opowieść o pewnym rozbitku i jego szaleństwie.

dagon_1fot_b_dunajBartosz Dunaj – urodzony 20 listopada 1989 w Warszawie. Absolwent Grafiki na wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie ze specjalnością Animacja. „Dagon” jest jego filmem dyplomowym.

***

DROGA (2016, 2’49”), Agnieszka Pogan, ASP KATOWICE

„Droga” to krótkometrażowa animacja 3D, która przedstawia symbolikę drogi na podstawie wizji lotu szamana. W pracy wykorzystano źródła tradycyjnego przekazu legend oraz mitów Syberii i Arktyki. Akcja jest osadzona w martwym, modernistycznym świecie, a główną bohaterką jest szamanka oraz jej pomocnicy – zwierzęta.

kadr_-01photo_directorAgnieszka Pogan – urodzona w 1993 roku w Dąbrowie Górniczej, w roku 2012 ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej. W roku 2016 obroniła tytuł licencjata studiów pierwszego stopnia Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Aktualnie jest studentką studiów drugiego stopnia tejże uczelni i przygotowuje się do pracy dyplomowej na Kierunku Projektowania Graficznego w pracowni Animacji i Gier Komputerowych. Od 3 lat doskonali swoje umiejętności w cyfrowym rzeźbieniu postaci. Jej prace można zobaczyć na portalach graficznych takich jak: ArtStation, CGSociety, CG+ czy 3Dtotal. Jest laureatką wielu konkursów krajowych z dziedziny grafiki.

***

HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak, PWSTviT ŁÓDŹ

Para młoda opuszcza wesele w celu zrobienia sobie sesji fotograficznej. W tym czasie goście zostają sami. Na wierzch wychodzą wszystkie ich nawyki oraz słabości. Film jest luźną interpretacją pojęcia zbawienia, potępienia oraz 7 grzechów głównych.

screen112074852_811380038978531_8165972831432678370_nDamian Krakowiak – urodzony w 1992 roku w Lubartowie (woj. lubelskie). W 2011 roku ukończył naukę w I Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie. W tym samym roku rozpoczął I rok studiów w PWSFTviT na wydziale Animacji. W swoich animacjach opowiada smutne, nostalgiczne i przepełnione sentymentalizmem historie zwyczajnych ludzi i ich problemów. Do jego ulubionych technik należą rysunki wykonane za pomocą ołówka/węgla połączone z techniką animacji 3D.

***

KWOKA (2016, 2’08”), Bartosz Zarzycki, UA POZNAŃ

Dla niektórych to naprawdę będzie ostatnia wieczerza…

kwoka-kadrzdjecie-autoraBartek Zarzycki pochodzi z małej miejscowości na Mazurach, skąd wyjechał do olsztyńskiego Liceum Plastycznego, pogłębić swoje umiejętności artystyczne i budować wrażliwość. Zdobył tam tytuł artysty ceramiki użytkowej. Obecnie student na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie studiuje kierunek Animacja.

***

PIES SCHROEDINGERA (2016, 8’51”), Natalia Krawczuk, PWSTviT ŁÓDŹ

Kot Schroedingera, to kot, który jest zarazem żywy i martwy. Czasami relacje między ludźmi przypominają trochę takiego kota. Krótka historia pana, pani, ich psa i kanapy.

pies-schroedingera-fotos-1natalia-krawczukNatalia Krawczuk – ukończyła wydział Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracowała w agencji PR oraz państwowych instytucjach kultury. Obecnie studiuje na wydziale Film Animowany i Efekty Specjalne w Szkole Filmowej w Łodzi.

LAUREATKA SREBRNEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2015 ZA WIDEOKLIP „MOJA IDENTYFIKACJA” DLA ZESPOŁU AMPERA.

***

RED DIAMOND (2016, 9’23”), Adam Żądło, ASP KRAKÓW

Morskie stworzenie zostaje gwałtownie porwane i przeniesione do demiurgicznego laboratorium. Rozpoczyna się rozpaczliwa walka o przetrwanie – stworzenie staje do ewolucyjnego wyścigu z maszynami. Film jest opowieścią o moralnym dylemacie pomiędzy dążeniem do zdobywania materialnych wartości a zachowaniem piękna natury.

reddiamond_closeadamzadlo_director2016Adam Żądło – ur. 1993 r.; wiecznie uśmiechnięty artysta audiowizualny; specjalizuje się w animacji i fotografii. Jego fotografie i filmy były pokazywane na festiwalach i wystawach w Holandii, USA, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Chinach, Ser­bii, Estonii, Włoszech, Polsce, Austrii i Niemczech. Czynnie wspiera koła naukowe zajmujące się konstruowaniem cyborga oraz badaniem przestrzeni kosmicznej.

***

SUPER RZECZ (2016, 5’27”), Piotr Kabat, ASP KRAKÓW

„Super rzecz” to krótkometrażowy film animowany zainspirowany współczesną kulturową masową. Jest on swego rodzaju hołdem dla epickich filmów amerykańskich, telewizyjnych seriali i kreskówek z drugiej połowy XX wieku. Akcja dzieje się w notatniku artysty gdzie zderzają się opozycyjne światy niechlujnych rysunków i bazgrołów, efektów specjalnych, hollywoodzkich filmów, plam malarskich oraz znanych korporacyjnych logotypów. Wszystko zebrane w całość dąży do nieuniknionej autodestrukcji odsłaniając zupełnie nową i znacznie potężniejszą rzeczywistość.

super-rzeczPiotr Kabat. Typowy przedstawiciel pokolenia wczesnych lat 90. Wychowany na odbiorniku telewizji gloryfikującym kulturę USA XX wieku. Przez swoje dotychczasowe życie zaangażowany w wiele pozornie niezwiązanych ze sobą kreatywnych działań. Od nagrywania klipów rowerowych i narciarskich, przez naukę rysunku i malarstwa po pracę nad animacją i post-produkcją w zagranicznych teledyskach. W 2015 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych W Krakowie na wydziale grafiki. „Super rzecz” jest jego filmem dyplomowym.

***

ŚLADY ULOTNE (2016, 7’49”), Agnieszka Waszczeniuk, UA POZNAŃ

Usypany ze zmielonej kawy film jest historią człowieka i jego związków z naturą – naturą, której jesteśmy częścią; która posiada umiejętność odnawiania się, umierania i ponownego powrotu do życia. Senna, odrealniona atmosfera i nieustannie wiejący wiatr, który potrafi niszczyć, lecz jednocześnie daje nadzieję na narodziny czegoś nowego, stawiają pytanie – czy oglądamy moment tuż przed obudzeniem się bohatera, czy też przed zapadnięciem w najgłębszy sen bez możliwości powrotu?

traces-of-ephemeral1agnieszka-waszczeniuk-zdjAgnieszka Waszczeniuk – Urodzona w 1989 roku w Białymstoku. Od 2016 absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Animacji. Współpracuje z teatrami (Teatr Wierszalin w Supraślu, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu), wykonywała szereg animowanych czołówek dla Kabaretu Fair Play Crew. Od października 2012 r. prowadzi warsztaty filmu animowanego dla dzieci. W latach 2013-2016 pracowała w Liceum Plastycznym im. Artura Grottgera w Supraślu. Filmy pokazywała na ponad 50 festiwalach filmów animowanych w Polsce i za granicą.

LAUREATKA WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO NA O!PLA 2014 ZA FILM „KOKIETERIA, CZYLI JAK KOBIETY UWODZĄ” (KATEGORIA: SZKOLNA)

***

UCIECZKI (2017, 5’10”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ

Próba metaforycznego zilustrowania przeszkód, jakie autorka stawia sama przed sobą.

u4karinkaKarina Paciorkowska – urodzona w 1994 roku w Warszawie, ukończyła tam Liceum Plastyczne, po czym wyjechała do Łodzi studiować Animację w Szkole Filmowej. Wszyscy jej mówią, że nie wykorzystuje swojego potencjału.

***

***

WSTAWAĆ! (2016, 7’51”), Jakub Oleg Wojciechowski, UA POZNAŃ

Starszy zmęczony mężczyzna trafia do dziwnego sklepu z meblami, gdzie zamierza kupić sobie łóżko. Obsłużony przez dziwnego sprzedawcę, bohater odkryje mroczne tajemnice tego lokalu, jak i samego siebie. Historia jest zainspirowana opowiadaniem jak i twórczością samego Rolanda Topora.

zdjecie-315250802_1793489760900957_7795703612000528265_oJakub Oleg Wojciechowski to student poznańskiego UAP, zajmujący się ilustracją oraz filmem animowanym. Jego historie – zarówno rysunkowe, jak i filmowe – skupiają się na motywach onirycznych, erotycznych oraz na horrorze. Jego założenia filmowe opierają się na dostosowaniu medium do stworzonej przez siebie opowieści. Głównymi inspiracjami dla niego są twórczość H.P. Lovecrafta, magazyn „Heavy Metal” oraz „papierowe” RPG.

***

WYJDĘ Z SIEBIE (2016, 4’54”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ

Pewnego dnia Ona zauważa, że dzieje się z Nim coś dziwnego… „Wyjdę z siebie” to krótki film o tym, jak czasami bardzo chcemy widzieć w drugim człowieku kogoś innego i o tym, jak łatwo wyjść z siebie, kiedy wyobrażenia konfrontują się z rzeczywistością.

wyjde-z-siebiekarolina specht Karolina Specht – urodzona w 1991 roku w Bydgoszczy. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy. Obecnie studentka kierunku „Animacja i efekty specjalne” w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jej dwa filmy („Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek”, „Nie trać głowy”) były pokazywane w ramach konkursu filmów studenckich na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Annecy w Francji. W 2013 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia.

LAUREATKA ZŁOTEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2016 ZA FILM „NIE TRAĆ GŁOWY” (KATEGORIA: FORMANIMY).

***

ZDROWAŚKA (2015, 5’), Aleksandra Wit, PWSFTviT ŁÓDŹ

„Zdrowaśka” opowiada o dziecięcym strachu wzbudzonym wiejskimi zabobonami. Główny Bohater, czyli Mały Chłopiec, jest przekonany, że pewna Babka ma znaczący wpływ na jego życie. Krąży po wsi i któregoś razu rzuca urok na matkę Chłopca. Nawet śmierć nie jest w stanie jej zatrzymać.

zdrowaska1aleksandra_witAleksandra Wit pochodzi z Lubaczowa, małego podkarpackiego miasteczka, gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące. W 2012r. zdała na Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi. Obecnie jest studentką piątego roku specjalności „Film Animowany i Efekty Specjalne”.

Reklamy