2CRESKY W URODZINY MARKA SKROBECKIEGO!

Drugą część ANIMOWANEGO TRIKU Z PIWEM VOL. 3 w łódzkiej Piwotece Narodowej (18.09.2013) wypełnił specjalny program przygotowany we współpracy z zespołem 2Ckresky. Okazją były przypadające wczoraj, czyli 18 września, 62. urodziny MARKA SKROBECKIEGO, jednego z najwybitniejszych twórców we współczesnej animacji lalkowej, autora takich arcydzieł jak ICHTHYS (2005), DIM. (1992), czy DANNY BOY (2010), a także scenografii do „oscarowgo” PIOTRUSIA I WILKA (2006).

2CRESKY - Meskie 2Zdjęcie z koncertu zespołu 2Cresky (za zgodą zespołu)

Integralną częścią koncertów zespołu 2Cresky są wizualizacje oparte na filmach animowanych Marka Skrobeckiego, które służą także jako podstawa kolejnych wideoklipów zespołu. Fascynacja 2Cresky filmami Marka Skrobeckiego jest swoistą kontynuacją konceptu zapoczątkowanego w czasach, gdy Bodek Pezda (współtwórca 2Cresky) był związany z zespołem Agressiva69, którego teledyski także opierały się na filmach Marka Skrobeckiego.

Po ponad godzinnej projekcji filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego StopTrik (m.in. wyróżnionego na StopTrik 2012 izraelskiego Mouth Wide Open, Ears Shut Tight Toma Madara i Emlly Noy, japońskiej, ascetycznej, przestrzennej wycinanki Black Long Skirt Hoji Tsuchiya, oraz jednej z najgłośniejszych i najczęściej nagradzanych animacji ostatnich lat, czyli belgijsko-francuskiego Oh Willy… Emmy De Swaef i Marca Roelsa), widzowie zgromadzeni w Piwotece mieli wyjątkową okazję zobaczyć 3 teledyski projektu 2Cresky (Perfect Moment” oparty na „Marchenbilder” z ’98 r., Savage Kingdom” oparty na „Danny Boy” z  2010 r., oraz – PREMIEROWO – Happy” oparty na „Ichthys” z 2005 r.), a także ponad 20-minutowy fragment koncertu jaki odbył się parę tygodni temu w Chorzowie w ramach Męskiego Grania (poza wyżej wymienionymi utworami i wizualizacjami, zobaczyliśmy i usłyszeliśmy utwór „Strip me” z wizualizacją opartą na filmie „OM” z ’95 r.).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s